Як повідомляє GrainTrade, ринки соєвої та пальмової олії змагаються між собою. Якщо у понеділок різко подорожчала соєва олія, то у вівторок почали зростати ціни на пальмову, тоді як на соєву відкотилися донизу, а у середу соєва олія знову дорожчала разом з пальмовою.
Аналітики зазначають, що підвищення біржових котирувань змусило покупців активізувати закупівлі на спотових ринках, що посилило попит на українську соняшникову олію. Покупці погоджуються на високі ціни пропозицій, не сподіваючись отримати в цьому сезоні дешеву продукцію. Прогнози зменшення врожаю в Україні та Росії підтримують ціни.
Ф’ючерси на соєву олію на біржі в США вчора подорожчали на 2,6% до 7,5-місячного максимуму $744 за тонну слідом за цінами на сою, які на тлі активних закупівель з боку Китаю виросли на 1% до $353,6 за тонну.
Ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії вчора виросли на 1% до найвищого з січня рівня 2811 рінггитів за тонну або $678 за тонну за підтримку ринку соєвої олії.
Ціни на аргентинську соєву олію вже виросли до $770-780 за тонну FOB Up River. За оцінками місцевих експертів, у поточному сезоні країна імпортує до 5 млн тонн сої з сусідніх країн для забезпечення переробних потужностей на тлі високих цін та активного попиту.
В Україні ціни попиту на соняшникову олію також виросли до $840-850 за тонну FOB для поставок у жовтні-листопаді, хоча продавці підняли ціни до $900-920 за тонну FOB.
В Європі ціни на ріпакову олію залишаються на рівні €780 за тоннт, попри зменшення виробництва ріпаку в ЄС та прогнозу імпорту. Зростання цін обмежує високий курс євро та низький попит на біодизель.
На даних про повільне відновлення економіки США світові ціни на нафту марки WTI вчора знизилися на 4% до $41,5 за тонну, а на нафту Brent – до $44,5 за тонну, що на тлі низького попиту на біодизель посилює тиск на ринки рослинних олій.