Про це повідомляє Голос України.
Однак, урожай рису збільшується не так за рахунок нових «чеків» (їх облаштування дуже дороге), як завдяки сучасним агротехнологіям та використанню насіння нових, значно продуктивніших сортів.
«Середня врожайність рису у нас зростає невпинно. Якщо 2019-го вона становила майже 50 центнерів з гектара, то минулого року – вже 56 ц/га. Та господарства-лідери вирвалися далеко вперед за «межу» середньостатистичних показників. Скажімо, у Скадовському районі врожайність рису – 90-92 центнери, ще в кількох господарствах регіону коливається в межах 60–70 центнерів з гектара. Й продовжує зростати – адже зрошення нині дороге, і потенціал поливних земель рисоводи намагаються використовувати по максимуму», – розповіла виконувака обов’язків директора департаменту розвитку сільського господарства та зрошення Херсонської облдержадміністрації Маргарита Степанова.
Нагадаємо, що за прогнозом науковців Інституту аграрної економіки, валовий збір зернових та зернобобових культур у 2021 році складе 70,7 млн т, що на 8,8% перевищить показник 2020 року у 65 млн т.





