Сік із фруктів можна продати дорожче, ніж самі плоди

Сік із фруктів можна продати дорожче, ніж самі плоди

/ Ідеї & тренди / Вівторок, 08 жовтня 2019 14:54

Досі продукція українського агрокомплексу носила переважно сировинний характер. Про техніку, яка дає змогу аграрію виробляти товари із високою доданою вартістю, для "Агробізнесу Сьогодні" розповів Олександр Кафльовський, представник австрійської компанії Voran в Україні.

18 409 65 1

Олександр Кафльовський, представник австрійської компанії Voran в Україні

 

 • Пане Олександре, нещодавно мені довелося спостерігати роботу лінії із виробництва соку вашої компанії в одному з фермерських господарств Київщини. В чому, на Ваш погляд, причина зростання популярності такої техніки серед українських аграріїв?

— Справа в тому, що аграрний бізнес залежний від урожайності та кон’юнктури ринку. Як самі жартують аграрії, у них є лише дві проблеми — неврожай та великий урожай. За високої урожайності зазвичай знижується ринкова ціна на фрукти й овочі.

Ця нестабільність бізнесу спонукає виробників до пошуку моделей його диверсифікації та створення нових продуктів із власної сировини. Так постає питання переробки й виробництва продукту з вищою доданою вартістю.

Рішення від нашої компанії якраз і полягає у тому, що ми пропонуємо не просто обладнання для виробництва соку, а повний виробничий цикл переробки — від приймання та очищення сировини до фасування готового продукту у кінцеву тару.

 

 • Отже, як виглядає типова сучасна сокова установка? Які її можливості?

— По-перше, будь-яке сучасне обладнання має відповідати міжнародним стандартам якості та безпеки. Наступною вимогою є надійність та зручність експлуатації. Таку техніку може обслуговувати персонал навіть із низьким рівнем технічної підготовки.

Нарешті, модульність такого виробничого обладнання дає можливість його розміщення практично в будь-якому господарстві з мінімальними інвестиційними та часовими витратами на підготовку приміщення для переробки сировини.

 

 • Який продукт отримується на виході цього процесу?

— В результаті ми маємо натуральний фруктовий або овочевий сік, у якому збережена максимально можлива кількість корисних речовин. Гнучкість обладнання дозволяє фасувати його у різну тару ємністю від 0,3 до 20 л без особливих переналагоджувальних робіт.

 

 • Яким є виробничий ресурс такої сокової техніки?

— За умови правильного обслуговування вона здатна інтенсивно працювати в господарстві впродовж десятиліть.

 

 • Яку сировину можна переробляти на такій установці?

— Подібне обладнання призначене для виробництва будь-яких фруктових, ягідних та овочевих соків. Наші замовники переробляють на своїх господарствах весь спектр своєї плодової продукції — від яблук і груш до аронії, вишні, малини й навіть плодів гранату. Для такої техніки характерне швидке переналагоджування відповідно до виду сировини, яка переробляється.

 

 • І яка ж виробнича потужність такого сокового обладнання?

— Ми пропонуємо цілу лінійку обладнання модульного типу — від напівпрофесійних потужністю 300 л/год соку й менше до великих комплексів продуктивністю до 2 тис. л/ год. Відповідно, серед наших клієнтів як малі й середні фермерські господарства, так і великі агрохолдинги. Слід зазначити, що найбільшим попитом на ринку користуються установки продуктивністю від 500 до 1000 л/год соку.

Зауважу, що в лінійці нашої продукції є також мобільні сокові установки. Вони можуть бути цікавими, зокрема, для сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. Така установка, придбана спільно членами кооперативу, може по черзі обслуговувати їх господарства, до речі, це звичайна європейська практика.

 

 • Звісно, фермерів завжди цікавить «ціна питання»…

— Питання рівня інвестицій у новий проект завжди є суттєвим, а часто й вирішальним для прийняття рішення. Загалом скажу так: у середньому вартість повноцінної комплексної лінії з виробництва соків можна порівняти з вартістю доброго автомобіля. А зважаючи на те, що основною функцією такого обладнання є створення додаткового заробітку, то окупність інвестиції на практиці є досить швидкою.

18 409 65 2

 

 • Як ви оцінюєте перспективи розвитку попиту на техніку з виробництва соків серед українських аграріїв?

— Динаміка попиту не є стабільною, на неї впливають чимало ринкових факторів: наприклад, минулорічний урожай яблук був досить великим, тоді як нинішній скромніший. Проте відповідний загальний тренд однозначно висхідний.

Причин цього я бачу декілька. По-перше, з розвитком садівництва та городництва дедалі більше агровиробників розуміють, що, скажімо, яблука у вигляді соку можна продати значно дорожче та ще й без витрат на зберігання. Адже готовий фасований сік не вимагає спеціальних умов зберігання, необхідних для свіжих плодів. Тому наше обладнання стає дедалі цікавішим для тих аграріїв, які мають власні сади або холодильники для зберігання плодів.

По-друге, торгові мережі останнім часом значно підвищують вимоги до якості плодів, які вони приймають на реалізацію. Особливо гостро це відчувають наші експортери, що стикаються із досить жорсткими та часом доволі специфічними вимогами партнерів. Тому частка «неліквіду» серед плодів може зростати — а це ж звичайна, якісна продукція, яка просто не відповідає певним стандартам лише за розміром, формою чи навіть відтінком кольору. Тож її можна переробити на сік чи пюре й вигідно реалізувати!

 

 • Розкажіть на прикладі обладнання компанії Voran, які клопоти аграрія щодо нової техніки бере на себе її виробник.

— Ми завжди забезпечуємо повний технічний супровід обладнання — від його придбання та введення в експлуатацію до післягарантійного обслуговування. Тобто наш замовник може бути впевнений у тому, що після придбання устаткування він завжди отримає кваліфіковану технічну підтримку та не залишиться на самоті з можливими проблемами.

Ми надаємо гарантію на 12 місяців із моменту введення в експлуатацію та забезпечуємо післягарантійне обслуговування техніки після завершення цього терміну. Зрештою, всі регламентні роботи детально розписані в технічній документації на обладнання й можуть виконуватися як самим замовником, так і нашими фахівцями за його зверненням.

 

 • До речі, чи існують якісь вимоги до підготовки майданчика під установку сокового обладнання?

— Звичайно, адже йдеться про харчовий продукт, тому й вимоги до гігієни та безпеки приміщення стандартні, як до будь-якого виробництва харчової галузі.

 

 • А хто займається навчанням персоналу господарств для роботи на обладнанні?

— Звісно, ми. Загалом вимоги до персоналу для роботи на такій техніці мінімальні. Оператору треба мати лише загальне розуміння процесів, які відбуваються під час роботи, без зайвих складних налаштувань та переоснащення — саме з такою метою ця техніка конструювалася та вироблялася. Навчання проводимо в межах технічних характеристик того чи іншого обладнання, з обов’язковим підписом операторів.

 

 • Чи безпечна така техніка для персоналу агропідприємств?

— Цілком безпечна. Таке обладнання проектується та виробляється за досить суворими світовими нормами безпеки. Як відомо, у людей техніки є таке поняття, як «захист від дурня». Так ось, такий захист повною мірою забезпечено в кожному агрегаті нашого обладнання. Наприклад, в установках конструктивно унеможливлено доступ до рухомих частин під час роботи, за це відповідають спеціально розроблені датчики та автоматичні запобігачі.

 

 • І наостанок: ваш прогноз розвитку ринку сокової техніки в Україні.

— Я цілком упевнений в подальшому зростанні цього ринку. Адже, як зазначав вище, вимоги до плодової продукції зростають, а сировинний ринок обмежує аграріїв у можливостях досягнення високої рентабельності.

Настає час подолання сировинної спрямованості нашого агровиробництва шляхом переходу до власної переробки.

 

Інтерв’ю вів Сергій ПОНОМАРЬОВ

Фото автора

17bbffa263551ac879b30ab411df2d7c

 07 липня 2020
3 липня 2020 року у Верховній Раді України зареєстровано законопроект №3793, який передбачає внесення ряду змін до Закону України «Про забезпечення масштабної експансії експорту товарів (робіт, послуг) українського походження шляхом страхування, гарантування та здешевлення кредитування експорту», котрі мають на меті спростити експорт української продукції.
3 липня 2020 року у Верховній Раді України зареєстровано законопроект №3793, який передбачає внесення ряду змін до Закону України «Про забезпечення масштабної експансії експорту товарів (робіт, послуг) українського походження шляхом страхування, гарантування та здешевлення кредитування експорту», котрі мають на меті спростити експорт української ...
07 липня 2020
 07 липня 2020
Вчора, 6 липня 2020 року, відбулася нарада заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького з профільними асоціаціями, на якій було представлено проєкт державної підтримки АПК на 2021-2023 роки за ключовими напрямами.
Вчора, 6 липня 2020 року, відбулася нарада заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького з профільними асоціаціями, на якій було представлено проєкт державної підтримки АПК на 2021-2023 роки за ключовими напрямами.
07 липня 2020
 07 липня 2020
За даними Держгеокадастру майже 7 млн українців мають земельні паї. У середньому близько 4 га кожен.
За даними Держгеокадастру майже 7 млн українців мають земельні паї. У середньому близько 4 га кожен.
07 липня 2020
 07 липня 2020
З кожним роком майже протягом трьох десятиліть міжнародна агропромислова виставка на ВДНГ стає все більш масштабною, більш знаковою та більш очікуваною. 2020-ий рік вже вніс свої корективи, проте з усіма карантинними правилами цьогорічна виставка все ж відбудеться та обіцяє бути дійсно особливою, незабутньою та обов’язково безпечною! Готуйте маски і приходьте 11-14 серпня!
З кожним роком майже протягом трьох десятиліть міжнародна агропромислова виставка на ВДНГ стає все більш масштабною, більш знаковою та більш очікуваною. 2020-ий рік вже вніс свої корективи, проте з усіма карантинними правилами цьогорічна виставка все ж відбудеться та обіцяє бути дійсно особливою, незабутньою та обов’язково безпечною! Готуйте маски ...
07 липня 2020
 07 липня 2020
Кабінет міністрів України прийняв постанову № 559 «Про реалізацію експериментального проекту щодо запровадження першої черги Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва», якою зобов’язав Державну службу з питань геодезії, картографії та кадастру забезпечити до 1 серпня 2020 року створення реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників та інженерів-геодезистів.
Кабінет міністрів України прийняв постанову № 559 «Про реалізацію експериментального проекту щодо запровадження першої черги Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва», якою зобов’язав Державну службу з питань геодезії, картографії та кадастру забезпечити до 1 серпня 2020 року створення реєстру сертифікованих ...
07 липня 2020
 07 липня 2020
В Україні у 2017-2019 роках кількість машинобудівних підприємств, які виробляють продукцію для аграрно-промислового комплексу зросла з 40 до 181, що склало 450%. 
В Україні у 2017-2019 роках кількість машинобудівних підприємств, які виробляють продукцію для аграрно-промислового комплексу зросла з 40 до 181, що склало 450%. 
07 липня 2020

Please publish modules in offcanvas position.