Кондиціонер Аквалайт: комплексний ад’ювант, що допоможе вирішити всі проблеми з підготовкою води

Кондиціонер Аквалайт: комплексний ад’ювант, що допоможе вирішити всі проблеми з підготовкою води

/ Актуальні статті / Четвер, 14 травня 2020 14:40

У системі захисту посівів сільгоспкультур використання якісної води забезпечує 95% успіху аграрія.

У більшості з нас правильний день розпочинається з випитої склянки води. Однак коли постійно вживати водопровідну воду, то рано чи пізно людський організм дасть збій. В ХХІ  столітті жителі планети зрозуміли, що не достатньо лише вживати воду, вода має бути зі збалансованим мінеральним складом. І більшість людей добре розуміють важливість якісної води – тому придбають очищену воду, чи то очищають її власними силами за допомогою зворотного осмосу.

В аграрному бізнесі, де застосовують водні ресурси для широкого спектру робіт, у тому числі для обприскування полів, стан справ дуже схожий. З 100% робочого розчину лише 5% є діючими речовинами, а решта 95% – то вода. Тому від характеристик води залежить, як ефективно буде використаний робочий розчин пестициду. Саме тому впевнено скажемо – за якістю води треба слідкувати! З’ясуємо які головні фактори впливають на якість води?

  • рН показник,
  • рівень жорсткості,
  • каламутність,
  • температура.


Ситуація, коли господарство придбало нову сільськогосподарську техніку, підібрало потрібний посівний матеріал, затвердило технологічну карту, але не нічого не зробило для дотримання якості води, нагадує бочку Лібіха, де лімітуючий фактор, який не дозволить наповнитись їй до країв, саме якість води. Без знання хімії аграрію складно буде розібратись з першими двома факторами, а з останнім – значно легше.

Каламутність води – питання полягає не лише у хімічному складі води, але і в зручності. В більшості випадків подібна вода зустрічається під час забору води з відкритих джерел – річок чи ставків. Органічні рештки вступають в реакцію з робочим розчином пестицидів і результат виходить у більшості випадків не задовільний. Використовувати дистильовану воду або осмос нереально дорого. Як варіант рішення проблеми – створення і монтаж власної свердловини в потрібному для господарства місці. Це зекономить час і витрати на логістику. Та найголовніше – вода для господарської діяльності буде потрібної якості.

 

kalamutna voda

Каламутна вода

 

Водночас з’являється нова проблема: як правило, отримана з свердловини вода має низьку температуру, в середньому 12°С. В холодній воді порошкоподібні речовини розчиняються дуже погано, що не дозволяє отримати потрібну концентрацію робочого розчину. Один з варіантів рішення – холодну воду заливають в ємності, лишаючи грітися під сонцем протягом дня.

Далі маємо сказати про ще два важливих фактори. Що важливіше, показник рН чи жорсткість води точно відповісти не можна, однак скажемо, що вирішувати потрібно відразу дві проблеми. Показник води рН характеризує кислотність (концентрація іонів водню) або лужність будь-якого розчину в діапазоні від 0 до 14. Якщо показник до 7, то рН середовище кисле, коли – 7 рН нейтральне, а понад 7 – рН лужне. Більшість пестицидів є кислотами і згідно з цим для ефективної роботи вони потребують нейтральне або кисле середовище, але зовсім не лужне. Коли хімічні препарати потрапляють в лужне середовище, то стається лужний гідроліз – деградація пестициду до неактивних (нетоксичних) форм. Жорсткість води – це загальний термін, який характеризує суму іонів кальцію (Ca2+) та магнію (Mg2+) та інших металів. Чим більша концентрація цих та інших металів, тим жорсткішою є вода. Безпосередньо небезпека в використанні жорсткої води є в тому, що за надто значної жорсткості (понад 300 ррм) вільні та «сильні» іони кальцію і магнію заміщають більш слабкі іони діючої речовини (пестицидів).

Тому це значить, що кілька маленьких і непомітних «отворів в великій бочці», не дають заповнити її та мати потрібний результат. Для аграрія рекомендуємо мати власну свердловину, далі нагрівати воду для роботи з пестицидами, а ще контролювати показник рН. Бо коли показник в ній не підходить, то це буде втратою коштів!

Рекомендуємо кілька методів для вирішення цих проблем. Перший метод знаний з 90-х років минулого століття. Тоді в США почали використовувати сульфат амонію в якості підкислювачу. Такий підхід реально дієвий, але не так ефективно як потрібно. Поряд, здавалося, з плюсами є мінуси – в першу чергу, це розчинність робочого розчину. В холодній воді сульфат амонію розчиняється не повністю і, як результат, – нерозчинений осад. Інша проблема це – логістика технологічної операції. Норма внесення сульфат амонію в середньому складає 4кг на 100 літрів води, і тому коли треба обробити, наприклад 300 га, то це вже 1200 кг препарату. Навряд чи аграрій схоче цілий день «покращуватиме» характеристику води. Третя, найважливіша – «економія»! Якщо порахувати всі логістичні послуги, зберігання, навантажувальні роботи і витрати часу на очікування поки розчиниться «підкислювач», то отримуємо не економію, а лише перевитрати коштів.

Нині існує один продукт, який допомагає уникнути кількох проблем. Метод ефективний але, однак має кілька але. Лимонна кислота дійсно підкислює воду і робить це аж занадто гарно. Також вона зменшує жорсткість води, але не надто ефективно в порівнянні з спеціальними кондиціонерами для води. Видається, що все гарно, низька норма витрат (100г на 100л води), не дорога (приблизно 1кг – 25грн), зменшує рН та жорсткість, менші витрати на логістику, то що можуть бути мінуси? На жаль, існують і вони. Ще раз мова про розчинність. Лимонну кислоту застосовують в формі порошку, а що з нею відбувається без ретельного перемішування відомо. Дуже важливий момент – зменшення жорсткості відбувається за рахунок взаємодії з кальцієм (Са) при цьому утворюється сіль – цитрат кальцію (Ca3(C6H5O7)2), яка дуже сильно зменшує засвоюваність основних поживних елементів. При взаємодії листової поверхні з розчином, в якому є лимонна кислота сильно сушиться лист, що призводить до зниження засвоюваності основних мінералів.

Цитрат кальцію (сіль) теж має здатність випадати в осад, забиваючи форсунки та фільтра обприскувачу тому, що вона нерозчинна. Також знаємо, що лимонна кислота осідає, вона і негативно впливає метал і гуму. Метали силумін та алюміній не «дружать» з лимонною кислотою, через деякий час перетворюються в порошок.

foto 01

Складові обприскувача мають елементи з таких металів і використовувати лимонну кислоту в якості підкислювачу дуже небезпечно. Схожа ситуація і з гумою, тому вона поступово втрачає пружність і перетворюється в пасту. Негативні наслідки аграрії можуть спостерігати на прикладах пральних машин, які часто промивають лимонною кислотою, щоб прибрати неприємний запах чи плісняви. Одна справо пральна машина, що коштує 500$, чи обприскувач, що має ціну понад 200000$? Та ще один важливий фактор – рH-показник ґрунту. Для повноцінного засвоєння рослинами найбільш доступних елементів – рН ґрунту має бути від 7 і вище (залежить від мінералів, що застосовуються). То як втримувати цей показник в нормі, коли весь час заливаємо водний розчин з рН нижче 5, що також підкислює грунт! Дехто може подумати – тоді чому б не додавати меншу норму лимонної кислоти? Тоді рH-показник буде необхідним. Можливо і так, але як тоді бути з жорсткістю?

Саме такий стен справ призводить до використання «управлінських милиць», і збільшення кількості змінних параметрів веде до застосування все більшої кількості різноманітних милиць, кожен з яких вирішує одну проблему, то сприяє появі нової, для вирішення якої потрібна своя милиця.

Спеціалісти компанії Агротека створили карту, де наглядно продемонстровано рівень жорсткості та рН в Україні:

karta 1

karta 2

Для вирішення одразу всіх проблем використовують комплексні ад’юванти, в нашому випадку кондиціонер для води Аквалайт. В роботі з цим продуктом «але» не має. Його стала формула сприяє підбору необхідної норми препарату для того, щоб знизити рH-показник до необхідної позначки і паралельно буферизує надлишкову жорсткість. Аквалайт є розчином, тому проблем з розчинністю в холодній воді не має. Норми витрат препарату починаються з 50мл на 100л води, що допомагає зменшити витрати на логістику, а п’ятилітрова каністра дозволяє зручно використовувати.

Варіантів, як підготувати воду для максимально ефективного застосування нині чимало, тому рішення за нами. Що аграрії виберуть сьогодні? Зекономити придбавши «народний продукт» чи застосовувати старі технології та витрачати дорогоцінні строки під час технологічних операцій? Чи обрати найкраще рішення – комплексний ад’ювант, що допоможе вирішити всі проблеми з підготовкою води. Вибір за Вами. З розумним підходом – великий дохід забезпечено.

akvolain

За більш детальною інформацією про регулятор рН і кондиціонер жорсткості води Аквалайт, можна звертатися до спеціалістів компанії Агротека.

 

logo agrotheka

Тел.: +38 (044) 221 8870, моб.: +38 (050) 221 8810

email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 19 квітня 2024
Станом на 19 квітня ціни на какао встановили новий рекорд, сягнувши історичного максимуму в понад 11 тисяч доларів США за тонну.
Станом на 19 квітня ціни на какао встановили новий рекорд, сягнувши історичного максимуму в понад 11 тисяч доларів США за тонну.
19 квітня 2024
 19 квітня 2024
На поточному тижні на ринок України надійшли перші партії тепличного томату з місцевих комбінатів.
На поточному тижні на ринок України надійшли перші партії тепличного томату з місцевих комбінатів.
19 квітня 2024
 19 квітня 2024
Асоціація портів України «Укрпорт» звернулася до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля щодо ситуації з перевезенням вантажів Дунаєм.
Асоціація портів України «Укрпорт» звернулася до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля щодо ситуації з перевезенням вантажів Дунаєм.
19 квітня 2024
 19 квітня 2024
Станом на 19 квітня на контрольованій Україною території вже засіяно 2 млн 053,4 тис. га зернових та зернобобових культур.
Станом на 19 квітня на контрольованій Україною території вже засіяно 2 млн 053,4 тис. га зернових та зернобобових культур.
19 квітня 2024
 19 квітня 2024
Оскільки повномасштабна війна в Україні триває, сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України впроваджує ініціативу з перевірки ґрунтів у постраждалих регіонах країни на наявність токсичних металів в наслідок бомбових, ракетних або артилерійських вибухів.
Оскільки повномасштабна війна в Україні триває, сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України впроваджує ініціативу з перевірки ґрунтів у постраждалих регіонах країни на наявність токсичних металів в наслідок бомбових, ракетних або артилерійських вибухів.
19 квітня 2024
 19 квітня 2024
Енергетична безпека: Електричні мобільні сховища від Emost AG (Швейцарія) – це унікальні акумуляторні генератори промислового класу потужністю 50 та 100 кВт, які дозволяють забезпечити промислові та господарські об’єкти, будівельні майданчики чи оперативні аварійні служби мобільним безшумним джерелом живлення.
Енергетична безпека: Електричні мобільні сховища від Emost AG (Швейцарія) – це унікальні акумуляторні генератори промислового класу потужністю 50 та 100 кВт, які дозволяють забезпечити промислові та господарські об’єкти, будівельні майданчики чи оперативні аварійні служби мобільним безшумним джерелом живлення.
19 квітня 2024

Please publish modules in offcanvas position.