В мисливських угіддях Львівської міської організації УТМР поблизу с. Сухоріччя Підберізцівської ТГ Львівського району було виявлено 6 трупів диких свиней. 17 березня наявність АЧС підтвердили лабораторно.

18 лютого відбулася Україно-В’єтнамська зустріч з питань торговельних відносин між країнами.

Перший цього року випадок африканської чуми свиней (АЧС) у Одеській області зареєстровано 31 січня на ділянці автошляху P-70 Одеського району.

Чому традиційні методи боротьби з АЧС не працюють? Чи допоможе вакцина захистити бізнес? Відповіді на ці питання – у виступі Миколи Бабенка, генерального директора Центру підвищення ефективності в тваринництві/СІАВ та Асоціації “М’ясної Галузі”, експерта із понад 20-річним досвідом у галузі тваринництва та антикризового менеджменту.

Прогноз розвитку сільського господарства у ЄС на 2024–2035 роки свідчить про загрозливу тенденцію: виробництво свинини очікувано скоротиться, а внутрішнє споживання та експорт зменшуватимуться. Європейська комісія вказує на кілька головних причин цього явища, серед яких — поширення африканської чуми свиней (АЧС), посилення екологічних вимог і зміна споживчих уподобань.

Утримання свиней із використанням пасовищ з успіхом застосовують у невеликих племінних або товарних господарствах (на 50–80 основних свиноматок), що сприяє позитивному прояву відтворних функцій тварин: у свиноматок знижується відсоток прохолостів, ускладнень під час опоросів, мертвонароджених поросят, підвищується молочність маток на 10%. Витрати на утримання однієї голови з використанням пасовищ зменшуються на 20%, порівняно до утримання в стаціонарних приміщеннях, а також скорочуються витрати на концентровані корми майже вдвічі

Через дезінформацію керівництва однієї з профільних асоціацій щодо вакцинопрофілактики африканської чуми свиней в Україні втрачено через АЧС до 40% поголівʼя свиней. Економіці країни завдані мільярдні збитки. У той же час, Філіппіни демонструють значний прогрес у боротьбі з АЧС, скоротивши кількість уражених територій майже вдвічі за місяць. Успіх досягнуто завдяки жорсткому контролю та активному застосуванню вакцини AVAC.

23 січня на сміттєзвалищі села Білоусівка Дністровського району Чернівецької області виявили два трупи свиней, інфікованих вірусом африканської чуми свиней (АЧС). Трупи свиней спалили.

Нові спалахи африканської чуми свиней (АЧС) діагностовані у дикій фауні Вінницької й Миколаївської областей.

У 2025 році частота спалахів африканської чуми свиней (АЧС) не збавляє обертів. Зокрема, виявлені вогнища хвороби у Вінницькій і Миколаївській областях.

Please publish modules in offcanvas position.