Законом України «Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні» від 22 березня 2012 року передбачено заходи спеціальної фінансової державної підтримки суб’єктів малого і середнього підприємництва.

Механізм дії фунгіцидів різноманітний і багато в чому визначає швидкість розвитку і рівень набутої стійкості (резистентності) патогенів. Чим більша кількість генів керує процесами, на які впливає фунгіцид, тим повільніше формуються резистентні штами грибів.

З метою стимулювання розвитку виноградарства та садівництва Верховною Радою України 17 грудня 2021 року було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання розвитку виноградарства та садівництва», який набрав чинності з 5 квітня 2022 року, крім окремих його приписів, про що буде зазначено нижче

Вино — далебі не предмет першої потреби. А поготів у країні, де вже кілька місяців вирує війна. Та, напевно, підняти келих справжнього українського вина за нашу Перемогу бажав би кожен із нас: навіть ті, хто п’є тільки «Моршинську» без газу чи народний антидепресант-самограй. А от зі здійсненням цього всенародного бажання можуть бути певні проблеми, бо вітчизняна виноробна галузь — у глибокій кризі. І почалася вона далеко не в лиховісному лютому місяці.

- Понеділок, 08 серпня 2022 10:41

Сортимент груші в Україні

Упровадження у виробництво нових сортів, особливо адаптованих до умов вирощування, є одним із вирішальних чинників одержання високих урожаїв за мінімальних трудових і матеріальних затрат. У загальному підвищенні врожайності сільськогосподарських культур, зокрема й груші, на сорт припадає від 25 до 50%

За останні 20 років валове виробництво винограду у вітчизняних господарствах скоротилося майже вдвічі, тоді як його імпорт суттєво зріс. У контексті посилення стратегії внутрішньої продовольчої безпеки потрібно спрямувати синергію та зусилля держави, науки й агробізнесу на відродження вітчизняного виноградарства.

Великі господарства для збирання винограду застосовують засоби механізації. Серед найкращих у цій царині — самохідний збирач New Holland Braud 9000. Це високий комфорт для оператора, мінімум простоїв і максимум продуктивної роботи

- Середа, 17 листопада 2021 14:10

Груші-гіганти й конвеєр продажів

Фермер Олександр Прилипко з Гайсинського району Вінниччини полишив добре оплачувану роботу економіста на птахофабриці й тепер плекає власний інтенсивний сад, який радує його й численних споживачів добірними фруктами та виноградом

- Четвер, 11 жовтня 2018 13:08

Як закласти вигідний сад

У галузі садівництва за останні роки пройшли якісні зміни — підвищення урожайності насаджень, високий процент товарності плодів, зменшення витрат праці в розрахунку на центнер вирощеної продукції.

У садах комплекс фітофагів, які спричиняють відчутну шкоду, дуже різноманітний. Для забезпечення якісного урожаю, тривалої продуктивності багаторічних насаджень важливим заходом є інтегрований захист садів, де обов’язковою складовою є оцінка фітосанітарного стану та прогноз розвитку шкідливих організмів для володіння істинною інформацією щодо видового складу головних шкідників, їх чисельності, поширення, динаміки розвитку, що дозволяє вчасно визначати доцільність застосування оптимальної комбінації заходів і засобів захисту рослин зі шкідливими об’єктами для конкретної зони, поля, культури з максимальною ефективністю, корегувати системи захисту, що є важливим у реалізації концепції інтегрованого захисту рослин.

Please publish modules in offcanvas position.