Агрострахування

Попри стрімкий розвиток аграрного сектору в економіці України рівень проникнення агрострахування у сільське господарство коливається на позначці 3%. Ситуацію могло б виправити кредитування фермерів із заставою під майбутній урожай. Однак наразі банки віддають перевагу «твердій заставі», куди також належить і земля. Попри це ринок агрострахування на сьогодні активно підтримується страхуванням сільгосптехніки,…
Торік закінчився Проект Міжнародної фінансової корпорації (IFC, Група Світового банку) «Розвиток фінансування аграрного сектору в Європі та Центральній Азії», який тривав із 2014 року. Детальніше про його перебіг та результати розповів радник із питань агрострахування Проекту IFC Андрій Заріпов.
У багатьох аграрних країнах страхування для фермерів відіграє важливу роль у мінімізації ризиків. Натомість вітчизняні аграрії досить скептично ставляться до можливості застрахувати свій урожай, бо не знають про переваги і не вірять у виплати. Не демонструють активності і самі страхові компанії: серед 60, які можуть надавати страхові послуги саме в…
Без такого інструменту, як страхування розвиток сучасного аграрного бізнесу неможливий. Тому нашим фермерам варто врахувати досвід США у цьому сегменті фінансових послуг.
Сучасне агровиробництво, часом не менш технологічне, ніж на оснащеному за останнім словом техніки підприємстві. Але це завод під відкритим небом. І посіви сільськогосподарських культур піддаються усіляким погодним ризикам. Окрім технологій, які дозволяють їх мінімізувати, аграрії багатьох країн світу використовують такий інструмент, як страхування посівів від погодних ризиків. І відтепер страхування…
Дмитро СІРИЙ, спеціально для "АС" 6 вересня Міжнародна фінансова корпорація (International Finance Corporation, IFC), компанія Syngenta, ПАТ «Креді Агріколь Банк» та СК «АХА Страхування» у рамках комплексної програми для агробізнесу «Ваш урожай — наша турбота» запустили інноваційний продукт для страхування озимої пшениці.
Олеся СКРИННИК, спеціально для "АС" Початок березня ознаменувався подією на ринку страхування - відбулася міжнародна конференція «Агрострахування і Перестрахування у СНД, Європі та Азії», у якій взяли участь 104 делегати із 22 країн світу. Це були представники страхових, перестрахових, брокерських компаній, банків, агрохолдингів, страхові консультанти тощо, які протягом трьох днів…
Ринок агрострахування в Україні після невдалих кількаразових спроб та тривалих дискусій на цю тему все-таки запрацював. Попри відсутність державної підтримки торік вітчизняні сільгоспвиробники уклали 1936 страхових договорів, застрахувавши таким чином 727 338 га.
Олена СТЕПАНЮК, спеціально для "АС" 9 лютого цього року український парламент ухвалив Закон «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою», яким запроваджується механізм субсидованого страхування, відповідно до якого держава відшкодовуватиме частку сплаченої аграрієм страхової премії.  Власне, це і стало темою прес-конференції, яку провела Програма IFC “Розвиток агрострахування та агрофінансування…
Максим Шилов, директор експертної компанії ТОВ «АРТ-Грейн» Попереду нова посівна кампанія. Сільгоспвиробнику пора вже готувати не тільки техніку і посівний матеріал, а й подумати про нове бюджетування та фінансовий захист. Агрострахування безпосередньо пов'язане з бюджетом - в першу чергу, не як видаткова стаття, а як елемент бюджетування витрат від поганої…
Гарі Роше, керівник Програми «Розвиток агрострахування та агрофінансування в Україні», Міжнародна фінансова корпорація, (IFC, Група Світового банку) Роман Шинкаренко, консультант із питань агрострахування Проекту IFC «Розвиток агрострахування в Україні» Ірина Гринюк, заступник керівника Проекту IFC «Розвиток агрострахування в Україні» Вікторія Якубович, експерт проекту IFC «Розвиток агрострахування в Україні» Агрострахування –…

Please publish modules in offcanvas position.