Інтенсивність захисту основних сільськогосподарських культур, хочемо ми того чи ні, поступово зростає. Поволі збільшується кількість обробок пестицидами протягом сезону, а препарати, що ми з успіхом використовували раніше, вже не задовольняють нас з тих чи інших причин.

Вирощувати кукурудзу останніми роками стало ризиковано й клопітно. Нині важко вгадати можливий рівень незбитковості культури до моменту її збирання, тому багато господарств обирають шлях тотальної економії. Однак економія має бути розумною й не призводити до втрат урожаю надалі.

- Понеділок, 06 травня 2024 10:17

Грибні фунгіцидні біопрепарати

Останнім часом триває розроблення четвертого покоління засобів захисту. До складу цих препаратів входять речовини, дію яких спрямовано не на знищення фітопатогенів, а на зниження їх патогенності й підвищення захисних властивостей рослин

Механізм дії фунгіцидів різноманітний і багато в чому визначає швидкість розвитку і рівень набутої стійкості (резистентності) патогенів. Чим більша кількість генів керує процесами, на які впливає фунгіцид, тим повільніше формуються резистентні штами грибів.

З усієї кількості збудників насіння найчастіше на пшениці спостерігається зараження насінням летючої, твердої сажки та фузаріозом.

Зараження хворобами соняшнику значною мірою впливає на нормальний його ріст, розвиток і врожайність. До найшкідливіших хвороб соняшнику належать фомопсис, біла, сіра та суха гнилі, несправжня борошниста роса, фомоз, вертицільоз й ін.

Ситуація з рентабельністю вирощування у 2022 році (цінами на зерно, логістикою перевезення) така, що ранні зернові культури (озима пшениця, озиме жито, ячмінь тощо) можна вирощувати тільки у збиток. Якщо ситуація не зміниться, то сіяти озиму пшеницю, озиме жито восени 2022 року ніхто не буде собі у збиток. Вихід — потрібно продавати не зерно (сировину), а продукти із зерна з доданою вартістю. Але за 20 останніх років так цього не сталося. Можливо, не були створені умови

Незважаючи на складну ситуацію в країні, виробники овочів демонструють своє відповідальне ставлення до забезпечення народу України харчовими продуктами. Продовольча безпека нашої держави є не менш важливим фронтом для нашої перемоги! Зрозуміло, що для нормального розвитку рослинам потрібні елементи живлення, оптимальна температура ґрунту й повітря та наявність вологі. Але сприятливі умови для розвитку очікують не тільки культурні рослини, які ми вирощуємо. На оптимальні умови для власного розвитку (температура, вологість тощо) очікують, зокрема, і таки небезпечні фітопатогенні організми, як збудники фітофторозу та пероноспорозу. Ці хвороби вже проявили себе торік, завдавши збитків і втрат частини врожаїв. Тож крім добрив і вологи рослини потребують і надійного захисту.

В Україні відмінні результати демонструє інноваційний препарат для захисту зернових культур від Syngenta.

Весна сезону 2022 року в багатьох регіонах України й досі не радує теплом. Такі погодні умови дуже сприяють розвитку ооміцетних грибів.

Please publish modules in offcanvas position.