Економічний гектар

Для українських картоплярів нагальною темою є утворившийся дефіцит насіннєвої картоплі. Дефіцит імпортного посадкового матеріалу відкриває перспективне вікно можливостей для українських насіннєвих компаній.
На початку листопада 2024 року внутрішні ціни на соняшник досягли історичного максимуму, підвищившись до 18–22 тис. гривень за тонну. Для вітчизняного агробізнесу соняшник є знаковою сільськогосподарською культурою. Нині дуже багато чинників впливає на цінові тренди, які безумовно визначатимуть кон’юнктуру на ринку соняшнику в сезоні-2024/25 рр. Спробуємо експертно це питання розглянути
Чим відзначився листопад 2024 року для українського картоплярства.
Останніми роками цукрова індустрія стає залежною від зовнішнього ринку. Внутрішній попит на цукор суттєво скоротився, а відтак значні його обсяги спрямовують на експорт, де існує певна конкуренція з виробниками з країн ЄС. Ці проблеми слід розв’язувати через удосконалення напрямків збуту та розвитку біоенергетичної переробки цукру, а також харчової індустрії
Сьогодні започатковуємо нову щомісячну аналітику щодо розвитку ринку картоплі в Україні від відомого експерта ринку картоплі, Дмитра Левічева, директора ТОВ «Агролінії».
На світовому аграрному ринку ріпак зберігає лідерські трендові позиції однієї з глобальних олійних культур, що досить ефективно використовується в продовольчих, кормових, технічних і біоенергетичних ланцюгах вартості
Попит на пшеницю в багатьох країнах є на досить високому історичному рівні з огляду на збільшення населення світу, волатильність цін на продовольчих ринках і збереження геополітичної напруги на Близькому Сході. Однак складні погодні умови поточного сезону дещо знизили прогнози щодо глобального виробництва пшениці, що матиме вплив на її світові ціни…
На світовому ринку підвищується попит на добрива, незважаючи на підвищення цін і проблеми з логістикою їх постачання. Аналіз основних трендів свідчить, що поточного та наступного маркетингового сезону виробництво мінеральних добрив суттєво збільшиться, що стабілізує ціни та попит
Останні кілька десятиліть у світі спостерігається стійке збільшення обсягів виробництва різних видів горіхів, що пов’язано з розвитком органічного сільського господарства та культури здорового харчування. Нині цей вид діяльності в агробізнесі посідає не лише власну нішу у сфері здорового харчування, а й забезпечує досить високу дохідність, а також глобальне розширення ринків…
Вітчизняний агробізнес для збереження власних конкурентних позицій має постійно відстежувати й аналізувати ціни та ринкову кон’юнктуру попиту, порівнюючи їх із витратами на виробництво аграрної продукції. Адже ситуація на ринку аграрної продукції є ще досить складною та важко передбачуваною. Цьогорічна посівна компанія наближається до завершення, і багатьох нині цікавить питання: якою…
З 2010 року аналізуючи розвиток вітчизняного агробізнесу, можна побачити певну циклічність в аграрному виробництві. Через кожних 3–4 роки після значного збільшення виробництва відбувається спад. Певна ризикованість була традиційно притаманна сільському господарству. Однак у сучасних умовах цифровізації й інновацій виникає запитання: як зменшити вплив непередбачуваності через кліматичні та інші негаразди й…
Останніми роками суттєво зростає продуктивність аграрного виробництва. Нові сорти й гібриди, інноваційні технології та добрива нині дозволяють вийти майже на рівень провідних країн світу за врожайністю вирощування багатьох сільськогосподарських культур.

Please publish modules in offcanvas position.