Агровиробники купують дорогі сучасні комбайни, використовують широкозахватні жатки, а також – витрачають кошти на придбання автотранспорту для вивезення зерна з поля. Тобто, здійснюють солідні інвестиції для того, щоб підвищити продуктивність збирання врожаю і звести до мінімуму відсоток втрат. Однак це не завжди гарантія своєчасного повного збирання врожаю.

Сьогодні агровиробникам варто звертати увагу на кожен елемент технології, що дасть змогу зменшити витрати на вирощування культур і забезпечить максимальну ефективність виробництва. Важливо зазначити, що останнім часом через подорожчання на 20–40% і більше засобів захисту (особливо інсектицидів) є актуальним тренд на «економію ресурсів», зокрема зменшення витрат на використання хімічних препаратів від шкідників

Поняття оптимальних термінів сівби навряд чи можна оцінювати за допомогою одного календаря. За великим рахунком, головним критерієм тут є кінцевий результат. Коли озима пшениця сформувала добрий урожай, отже, все було зроблено вчасно. І навіть календарно пізня сівба може бути оптимальною, а часом, і найкращим рішенням, коли вона технологічно забезпечена.

Ефективність бактеріальної композиції на основі ізолятів ризосферних азотфіксувальних мікроорганізмів пшениці оцінювали в умовах трирічних польових і дрібноділянкового польового дослідів, проводячи передпосівне оброблення насіння або обприскування рослин пшениці озимої Triticum aestivum L. сорту Подолянка.

Осінню посівну кампанію, яка невдовзі вже стартує, вже зараз можна назвати цілковито нетиповою, так само як і весняну. Українські фермери будуть змушені заощаджувати на всьому, на чому можна, намагаючись тим не менш зберегти основні агрономічні чинники, що впливають на стан рослин.

Підвищення продуктивності сільськогосподарських культур і збагачення ґрунту елементами мінерального живлення рослин є одними з ключових завдань в агропромисловому виробництві

Вже багато років поспіль тваринництво перебувало в Україні у статусі «Попелюшки» на тлі значно більш прибуткового рослинництва. З останнім донедавна проблем було незрівнянно менше. Головне – виростити зерно, а тоді його відірвуть із руками та попросять ще. Натомість тваринницькі ферми потребували в рази більше клопотів, робочих рук і нервів, а його прибутковість коливалася на межі від 0 до 10-15%, що задовольняло далеко не всіх аграріїв.

- Четвер, 12 травня 2022 10:41

Озимі зернові — 2022: прогнози

Озимі культури є основою стійкого розвитку зернової галузі економіки. Від їх стану залежить фінансовий добробут агробізнесу й держави загалом

З метою організації належного догляду за посівами та здійснення визначених організаційно-технічних заходів потрібно в кожному господарстві проводити моніторинг стану озимих культур — систематичні спостереження і контроль за станом посівів озимих культур.

- Вівторок, 01 лютого 2022 10:22

Озимі культури: що чекає на аграріїв?

Українським хліборобам не звикати до складних сезонів. Загартовані кліматичними викликами аграрії звикли до непередбачуваних ситуацій. Проте цього сезону посіви озимих зернових опинилися під подвійним ударом. До погодних негараздів долучилися також економічні — захмарні ціни на азотні добрива. Якої зимівлі та весняної вегетації очікувати за подібних умов, що зарадить агровиробникам, які потерпають від ринкових коливань? Своїми міркуваннями ділиться відомий фахівець, агроном-консультант Іван Свидинюк.

Please publish modules in offcanvas position.