DuPont Pioneer: надійні поставки високоякісного насіння

/ Подія / Четвер, 05 вересня 2013 12:00
Тетяна ТИМОШЕНКО, спеціально для "АС"
2013 рік для компанії DuPont Pioneer ознаменувався однією з найбільш знакових подій у її діяльності на теренах України - 11 червня було урочисто відкрито сучасний насіннєвий завод у с. Стасі, що на Полтавщині. Новостворений підрозділ DuPont Pioneer отримав назву ТОВ «Стасі Насіння».

 

altПодія всеукраїнського масштабу
Та міжнародного рівня - відразу хочеться додати. Позаяк урочистий захід з нагоди відкриття насіннєвого заводу зібрав агровиробників, дистриб’юторів, партнерів з усіх куточків України та навіть зарубіжжя. А офіційна делегація складалась із перших осіб українського агробізнесу, науки, держуправління та численних засобів масової інформації. Зокрема, з новими виробничими потужностями ознайомились Василь Петриченко, новопоставлений президент Національної академії аграрних наук України, Алекс Ліссітса, президент УКАБ, заступник голови Полтавської облдержадміністрації Володимир Замикула, а урочисту роль перерізання стрічки виконували профільний міністр Микола Присяжнюк разом із Джеймсом С. Борелом, виконавчим віце-президентом компанії DuPont.
 
Офіційну делегацію компанії DuPont Pioneer також представляли Чаба Молнар, генеральний директор компанії у Росії та Україні, Джефф Роуі, регіональний директор у Європі, Деніел Джакобі, віце-президент компанії у регіонах Азії, Європи та Африки і Хартмут Рейнке, регіональний директор компанії DuPont у Східній Європі, Середньому Сході та Азії.
 
Історія співпраці вітчизняного агросектору з компанією DuPont Pioneer сягає минулого століття, коли тільки утверджувалась роль сільського господарства та кукурудзи, зокрема, у 1959 році Микита Хрущов привіз перші гібриди ТМ Піонер®.
 
altСьогодні 40 млн доларів США - це ще одна з багатьох інвестицій, спрямованих на підтримку розвитку місцевого товарного виробництва насіння кукурудзи та соняшнику торгової марки Піонер® і сприяння збільшенню продуктивності та ефективності вирощування цих культур українськими аграріями. У компанії запевняють - ці інвестиції забезпечать надійні поставки високоякісного насіння для вітчизняних агровиробників. У свою чергу, експерти аграрних ринків майже в один голос пов’язують з цією подією однозначне зростання якості вирощеного урожаю.
 
Підтвердив це під час спілкування із пресою Джеймс С. Борел: «Сільськогосподарський ринок України дуже привабливий. У свою чергу ми нарощуємо наше виробництво, щоб повністю задовольнити вже наявний попит аграріїв на нашу продукцію. І в майбутньому можливі подальші інвестиції».
 
Готовий запрацювати на повну потужність
Завод готовий до експлуатації, і вже першу партію насіння отримають восени. У цьому зміг переконатись кожен запрошений під час ознайомчої екскурсії. До речі, зі слів організаторів, до того як запуститься робота підприємства, двері його відчинені для відвідувачів: компанія DuPont Pioneer запрошує усіх охочих завітати та пересвідчитись у надійності та якості усього виробничого процесу.
 
Десять гектарів загалом займають потужності заводу: територія охайно забетонована, наче аеродром, наразі введуться завершальні роботи.
 
altЯк повідомив Петро Туз, директор ТОВ «Стасі Насіння», на заводі разом із логістичним комплексом, який став першим етапом реалізації проекту, будуть працювати 70 осіб. Окремо залучатимуть працівників на сезонні роботи, до прикладу, для сортування продукції. Позаяк виробництво насіння кукурудзи - це дуже трудоємкий процес.
 
Сьогодні на ділянках гібридизації вирощують високоякісні гібриди першої лінії із батьківських форм, завезених з Франції та Австрії. А вже восени, зібрані на насіння початки кукурудзи, з поля потраплятимуть до прийомної ями, а тоді до цеху сортування, де в ручну працівники будуть відділяти нетипові початки та інший брак. Наступним етапом технологічного процесу стане сушка. Остання розроблена за новітніми технологіями, аналогів яким на сьогодні в Україні немає. «Особливість цієї сушарки в тому, що для кожного гібриду підбираються унікальні умови для сушіння, особливо температурні»,- наголосив пан Туз. Далі кукурудза потраплятиме на очищення, калібрування, після чого гравітаційні сепаратори відділятимуть биті насінини та легкі домішки. І тільки найякісніше зерно потраплятиме для протруювання у спеціальні бункери. До речі, майже 90% усього обладнання заводу виготовлено світовим лідером - данською компанією Westrup. Як відомо, протруювання вимагає особливої уваги до безпеки праці, аби уникнути шкоди здоров’ю працівників. А тому підготовлено потужну систему аспірації та протипожежної безпеки.
 
До речі, вже незабаром розпочнеться будівництво соняшникової лінії, завершення якого заплановане на наступний рік. Проектна потужність заводу становить 500 тис. мішків продукції.
 
Підтримати першість
Україна і надалі може сміливо претендувати на першість із виробництва кукурудзи, переконані в компанії DuPont Pioneer. Зі слів Чаби Молнара, оптимальні площі з вирощування цієї зернової повинні сягати 7 млн га.
 
«За останні чотири роки ми бачимо ознаки суттєвого покращення ситуації в українському агросекторі і, зокрема, велику зацікавленість з боку агровиробників до нових технологій та якісного насіння»,- зауважив пан Молнар.
 

alt

Компанія DuPont Pioneer радо відгукується на нові виклики у вітчизняному агробізнесі та надає своїм клієнтам не тільки якісні продукти, а й професійну агрономічну підтримку та надійний захист від підробок.
 
«Оскільки ми є лідерами на ринку та маємо у своєму портфелі відмінні продукти, то наразі вводимо дуже надійні системи захисту для того, щоб підробка наших продуктів стала не можливою», - запевнив Джефф Роуі.
 
Сьогодні можна з впевненістю сказати, що компанія DuPont Pioneer одна з перших зробила крок назустріч вітчизняному агробізнесу. Адже беззаперечним є той факт, що майбутній успіх кожного аграрія України полягає у високому врожаї, основою якого є насіння. Уже не секрет, що вирощене в Україні насіння має ряд переваг перед імпортованим як з погляду акліматизації, так і суттєвої економії коштів. Тому, підтримуючи прихильників насіння, вирощеного на українській землі, варто сказати: виробництво насіння провідної світової селекції в Україні - це нова ера у вітчизняному агробізнесі.
 
Пряма мова
 
altМикола ПРИСЯЖНЮКміністр аграрної політики та продовольства України
- Відкриття насіннєвого заводу такого масштабу - це знакова подія. Сьогодні весь світ покладає на нас великі надії у забезпеченні продовольчої безпеки. І ми країна, яка має найбільший потенціал у нарощуванні обсягів виробництва. Ми з міжнародними інвесторами працюємо так, щоб, об’єднавши зусилля, нагодувати світ!
 
Цей завод - необхідна складова у збільшенні світового виробництва зернових. Я хотів би подякувати компанії DuPont Pioneer за те, що для них Україна стала базою виробництва насіння.
 
altДжеймс С. БОРЕЛвиконавчий віце-президент компанії DuPont
- Я дуже радий можливості бути з вами на початку тієї подорожі, що сприятиме підвищенню продуктивності в Україні. Так само пишаюсь тим, що насіння, яке вироблятиметься на цьому заводі, дозволить підтримувати виробництво зернових в Україні на рівні 6 млн га і досягти мети у 80 млн т зерна протягом найближчих 5 років. Таким чином, зможемо вирішити і глобальну проблему - забезпечити продовольством дедалі більш зростаюче населення світу.
 
Щорічно 2 млрд доларів ми інвестуємо в наукові дослідження, і 2/3 з цього спрямовується на сільське господарство та виробництво харчових продуктів. Цей завод є одним із складників усіх наукових зусиль компанії DupontPioneer.
 
altЧаба МОЛНАРгенеральний директор компанії DuPont Pioneer в Росії та Україні
- Сьогодні особливий день, подія, яку ми чекали кілька років. Саме це відкриття заводу стане наріжним каменем у житті DuPont Pioneer та дозволить нам значно закріпити свої позиції на українському ринку. Адже якщо говорити про кукурудзу, то ми, безперечно, є першими на ринку. Із запуском цього об’єкту ми збираємось наростити обсяги.
 
altВолодимир ЗАМИКУЛАзаступник голови Полтавської ОДА
- Відкриття заводу у селі Стасі - це велика подія для Полтавщини, саме тут засіяла ще одна зірка інвестиційного проекту, який впроваджений в аграрному виробництві. Кукурудза - це перспективна культура для нашого регіону, якщо у 2008 році ми тут мали тільки 80 тис. га, то наразі 600 тис. га зернової кукурудзи.
 
На сьогодні продукція компанії DuPont Pioneer лідирує на ринку: про це свідчить те, що 30% площ засіяно насінням кукурудзи ТМ Піонер.

 23 травня 2024
Торги минулого тижня завершилися довгоочікуваною зміною вектора руху цін закупівлі свиней забійних кондицій: постачальники живця розписали товарні партії на 3-5 грн/кг дорожче, ніж тижнем раніше.
Торги минулого тижня завершилися довгоочікуваною зміною вектора руху цін закупівлі свиней забійних кондицій: постачальники живця розписали товарні партії на 3-5 грн/кг дорожче, ніж тижнем раніше.
23 травня 2024
 23 травня 2024
Ціни на рис, який є основним продуктом харчування в багатьох країнах, після певного періоду стабільності сягнули 15-річного максимуму на тлі несприятливої погоди. Бразилія збільшить імпорт рису після сильної повені на півдні країни, а Індонезія продовжить купувати значні обсяги й надалі.
Ціни на рис, який є основним продуктом харчування в багатьох країнах, після певного періоду стабільності сягнули 15-річного максимуму на тлі несприятливої погоди. Бразилія збільшить імпорт рису після сильної повені на півдні країни, а Індонезія продовжить купувати значні обсяги й надалі.
23 травня 2024
 23 травня 2024
Верховна Рада України на засіданні 22 травня прийняла в другому читання та в цілому законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів власників земельних часток (паїв), а також застосування адміністративної процедури у сфері земельних відносин» (реєстр. №11150).
Верховна Рада України на засіданні 22 травня прийняла в другому читання та в цілому законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів власників земельних часток (паїв), а також застосування адміністративної процедури у сфері земельних відносин» (реєстр. №11150).
23 травня 2024
 23 травня 2024
Агропідприємство у Миколаївської області збільшило площі для вирощування плодоовочевих культур до 2000 гектарів порівняно з торішніми 300 га.
Агропідприємство у Миколаївської області збільшило площі для вирощування плодоовочевих культур до 2000 гектарів порівняно з торішніми 300 га.
23 травня 2024
 23 травня 2024
Спекулятивне зростання пшеничних котирувань призвело до підвищення біржових цін на кукурудзу, але 21 травня вони знизилися на тлі фіксування прибутків трейдерами та на даних про прискорення сівби у США.
Спекулятивне зростання пшеничних котирувань призвело до підвищення біржових цін на кукурудзу, але 21 травня вони знизилися на тлі фіксування прибутків трейдерами та на даних про прискорення сівби у США.
23 травня 2024
 23 травня 2024
З початку 2024 року Україна експортувала 589 858 кг органічного меду. Це значне зростання порівняно з відповідним періодом минулого року.
З початку 2024 року Україна експортувала 589 858 кг органічного меду. Це значне зростання порівняно з відповідним періодом минулого року.
23 травня 2024

Please publish modules in offcanvas position.