Сівалка-універсалка

/ Механізація АПК / Понеділок, 19 березня 2012 12:31
altІгор Петренко
Агрегат «Агро-Союз FM-3090» для посіву як зернових, так і просапних культур (з одночасним внесенням добрив) дозволяє  зекономити кошти на придбанні техніки й збільшити термін експлуатації обладнання протягом посівної кампанії.
У павільйоні виставки «ІнтерАгро 2012», серед розмаїття сільгосптехніки, увагу публіки привертало щось, накрите пурпуровим шовковим простирадлом. Мабуть, сюрприз  аграріям від  дніпропетровського холдингу «Агро-Союз», на стенді якого красувався замаскований агрегат. Заінтриговані, підходили журналісти, колеги-машинобудівники і виробничники, які до початку посівної підшуковують сільгосптехніку для своїх господарств.
За 2011 рік з України, за даними УКАБ, було експортовано сільгоспмашин та обладнання для підготовки й обробітку ґрунту на $159,4 млн. Серед тих, хто впевнено продавав за кордон своє обладнання й послуги, значиться й дніпропетровський «Агро-Союз». Отже, цікавість покупців до презентації техніки вітчизняного виробника навіть на тлі блискучих конкурентів – не випадкова. Підійшов поцікавитися й заступник Міністра агарної політики і продовольства України Володимир Ладика.
Залунала музика, й покривало спало. Перед очима публіки постала «краса по-українськи» - презентована якраз до нового аграрного сезону 8-рядна дводискова сівалка точного висіву «Агро-Союз FM-3090». Універсальний агрегат для сіяння, характерною рисою якого є можливість мати справу із абсолютно різними культурами - від дрібнонасіннєвих зернових до просапних.
Арифметика економії: дві в одній
Найперше, що сказав Іван Чалий, комерційний директор холдингу «Агро Союз»: «Вона універсальна. У ній поєднані дві сівалки, бо «Агро-Союз FM-3090» підійде для різних культур. Якщо в хазяїна є в користуванні хоча б гектарів п’ятсот, він уже замислюється про сівозміну. Й він сіятиме і зернові культури, і просапні. Тоді неминуче постає питання: купувати дві різнопланові сівалки? Дві? Усвідомлюючи, що коли одна працюватиме, тоді інша - простоюватиме.  Або можна все-таки обійтися однією? От для таких господарств і розроблено агрегат «Агро-Союз FM-3090». Він може працювати так і так».
altОтже, сівалка подвійного призначення. Служить для посіву різних культур - від дрібнонасіннєвих до просапних (у тому числі кукурудзи й соняшника).  Для цього у базовий комплект до агрегату «Агро-Союз FM-3090» входять диски для висіву насіння різного діаметра, апарати висіву й додаткові комплекти коліс прикочування для просапних культур. Сівалка дозволяє здійснювати посів незалежно від способу обробітку ґрунту – традиційна це, мінімальна або нульова технологія.
Аграрії нині надають перевагу припосівному внесенні добрив (сипучих або рідких), відтак стали популярними зернотукові сівалки. Такий посів здійснюється завдяки подаванню окремо насіння й туків у сошник, який має можливість відокремлювати насіння й добриво прошарком ґрунту. Нова сівалка теж при посіві вносить корисні препарати. В один бункер засипається сипуче добриво, в іншій - насінний матеріал. «От накочувальний  механізм: тут ось регулюється кут атаки залежно від вологості ґрунту. Так само легко регулюється глибина закладання насіння», - показує Іван Чалий.  Причому під час сіяння просапних культур методом точного висіву «Агро-Союз FM-3090» вносить добрива під горизонт посіву насіння, що виключає можливість хімічного опіку. Перед кожним сошником точного висіву встановлено розрізний диск із анкерним сошником для внесення добрив на глибину до 30 см.
Ще одна важлива особливість цього агрегату в тім, що він чітко адаптований під вітчизняну техніку, в тому числі зернозбиральну. Скажімо, для американців є нормою інша ширина міжрядь, ніж та, до якої звикли українські аграрії. Також наші сільгоспвиробники широко використовують восьмирядні жниварки й воліють мати такі ж завширшки сівалки, а не семи- чи там дев’ятирядні, бо інакше зростають втрати при збиранні.  Сівалка «Агро-Союз FM-3090» якраз теж восьмирядна, тобто виробники, як то кажуть, пішли на зустріч побажанням трудящих.
alt«З урахуванням ранніх і пізніх посівів різних культур - продовжується також термін експлуатації сівалки протягом  сезону», - звертає увагу ще на однин фактор господарювання комерційний директор підприємства-виробника. Безумовно, це теж позитивно впливає на рентабельність.
Неминучим, та ще й у контексті такої виставки як «ІнтерАгро 2012», було порівняння агрегату «Агро-Союз FM-3090» із закордонними сівалками.  Може, селянину вигідніше придбати техніку хай навіть дорожчу, але імпортну? Але ж тоді доведеться купувати не одну універсальну, як «Агро-Союз FM-3090», а дві сівалки. А тут – єдина, й перехід на іншу культуру для неї нескладний.
«Переналаштуваня максимально спрощене. Вирішується, яка культура буде висіватися, підбором і заміною висіваючих дисків, - показує Іван Чалий. - Ось вони: на кожну культуру - різні отвори. Заміна одного диска на іншій – ото й усе переналагодження. Будь-який механізатор або тракторист легко таким чином перелаштує висів на необхідну культуру. Бо навіть трактор вимагає більше тями й кмітливості, ніж наша сівалка. У ній немає нічого, пов'язаного із пневматикою або гідравлікою, тільки механіка. Всі роз’єми - штатні. Сівалка досить проста в обслуговуванні й експлуатації».

Налаштування й техсервіс
Який інструмент – така й робота, - зауважив колись Даніель Дефо устами свого героя Робінзона Крузо. Іноді аграрій має прекрасну техніку  від брендової фірми. Але якась дрібна несправність – і потерпає, мов той Робінзон на безлюдному острові.
altІван Чалий розповідає зацікавленим про принципи роботи холдингу «Агро-Союз», який має близько 70 представників і дилерів лише на території України. Фахівці служби сервісу навчають клієнтів роботі на своїй техніці, задіюють її в експлуатацію на полі. Раз на сезон без виклику, за власної ініціативи приїжджають до кожного клієнта для діагностики, оцінки ефективності агрегатів. «Нашим коником є служба сервісу. Компанія, що на пострадянському ринку продає устаткування власного виробництва, повинна в усьому бути не гіршою, а кращою від імпортних аналогів, - усвідомлює Іван Чалий. - Техніка власного виробництва з "рідним" технічним обслуговуванням, так виходить, служить довше, ніж закордонні зразки. Який параметр не візьми - чи термін служби сівалки, чи кількість оброблених гектарів - ми реально випереджаємо конкурентів. Я зустрічав перші наші сівалки, які обробили по 45 тис. га. От розкладіть-но вартість агрегату на 45 тис. га – й побачите рентабельність».
Перші сівалки - це які? Анкерні, виготовлені 10 років тому. Адже підприємство «Агро-Союз» ще порівняно молоде – так би мовити, родом з ХХI століття, засноване 2002 року.  Корпорація "Агро-Союз" попервах реалізувала запчастини, ремонтувала сільськогосподарську техніку не тільки вітчизняного, але й імпортного виробництва. Серед її партнерів - більше 800 постачальників з 57 країн світу. У тому числі такі бренди як
Horsch, Claas, New Holland, John Deere, Deutz, МТЗ, Ростсільмаш, ХТЗ, ЮМЗ та ін. Мобільна сервісна служба завжди демонструє готовність і вміння на першу вимогу виїхати до місця поламки й швидко впоратися з ремонтом. А через кілька років після заснування фахівці "Агро-Союзу"пішли далі:організували в Україні власне виробництво інноваційної сільгосптехніки.

Інженерія від «Агро-Союзу»
На базі створеного виробничого підприємства «Агро-Союз» у партнерстві з відомою німецькою компанією «Хорш» (Horsch) були сконструйовані й запущені в серійне виробництво моделі широкозахватних посівних комплексів «Horsch - Агро-Союз» (шириною 9 м, 11 м і 18 метрів). Незабаром на 18- метровому посівному комплексу вдалося поставити чотири світові рекорди зі швидкості й якості посіву.
А нещодавня розробка підприємства - широкозахватний посівний комплекс «Агро-Союз Turbosem ІІ» - наприкінці  2011 року в рамках Всеукраїнського конкурсу якості ввійшов у рейтинг "100 кращих товарів України". То ж є у дніпропетровців амбіції творити й доводити, що ми можемо виготовляти машини навіть кращі за імпортовані.  Хоча, звісно,  дуже й дуже потрібен конструкторам і маркетологам зарубіжний досвід.
altФахівці "Агро-Союзу" вивчали різні форми й моделі господарювання й використання агротехніки - не тільки в Україні, але й у Європі, країнах Північної й Південної Америки.  У будь-якій галузі сільського господарства, у тому числі в рослинництві, перспективи сьогодні пов'язані з впровадженням новітніх технологій, сучасної техніки. Сівалки теж пройшли чималий шлях науково-технічного прогресу. На зміну вузьким приходять ширші, що дозволяє аграріям підвищити продуктивність праці. Вузьконацілені знаряддя поступаються більш універсальним.
Сама ідея універсальності, що називається, носилася у повітрі. Сучасна агротехніка рекомендує частіше застосовувати принципи сполучення й компонування. Причому йдеться не лише про поєднання різних операцій (як у класичних зернотукових сівалках), але й про суміщення різних функцій в одному агрегаті або машині. Уже нікого не здивувати універсальним трактором. Сівалка ж  - простіша конструкція. І вона теж на шляху прогресу прагне стати якомога універсальнішою.
В Аргентині є близько 20 виробників сівалок, які паралельно прийшли до тієї ж ідеї. Тож в основу конструкції «Агро-Союз FM-3090» лягли й напрацьовки аргентинських колег наших машинобудівників. Зокрема , використані принципи роботи комплексу Fankhauser FM 3090 Seeder – посівного універсала, характерною рисою якого також є можливість посіву різних культур,  від зернових до просапних. Деталі базової комплектації агрегату, зокрема сошники, дніпропетровці за угодою нині завозять із тієї-таки Аргентини. «Ми можемо виготовляти їх і у себе. Але поки що дешевше купувати готові - тут чиста економіка», - каже комерційний директор «Агро-Союзу».
Нині корпорація має сучасне високотехнологічне виробництво, площею близько 10 тис. кв. м. Конструкторське й технологічне бюро забезпечують супровід ліцензійних продуктів, розробку нової техніки, а також модернізацію вживаної. На  підприємстві «Агро-Союз» діє система менеджменту якості на проектування, виготовлення, постачання й обслуговування сільськогосподарської техніки й нестандартного встаткування працює у сертифікованій відповідності з  вимогами  ДCTУ ІSO 9001- 2001 (ІSO 9000:2000).
Що ще забезпечує якість продукції, крім її конструктивних переваг? Корпорація "Агро-Союз" використовує тільки високоякісний легований метал. Застосовується супернадійне зварювання: спеціальний склад газових сумішей, зварювальні матеріали від світового лідера - шведської фірми Esab. Ця технологія одержала найвищу оцінку фахівців Інституту електрозварювання ім. Євгена Патона. Для захисту готових виробів використовуються спеціальні ґрунтовки й фарби. Надійність фарбування співставна зі строком експлуатації самої сівалки.
Комерційний успіх новітньої сівалки«Агро-Союз FM-3090»  підтвердився підписанням протягом «ІнтерАгро 2012» кількох контрактів.
Для деяких покупців це стало можливим завдяки фінансовим союзникам машинобудівників - компаніям «УніКредит Лізинг» та  «Украгролізинг». Лізингодавці виявляють готовність допомогти у придбанні сівалки на виплату.  Аграрій, як відомо, може придбати техніку кількома способами:  за готівку або безготівкові  гроші, або у кредит, який одержати від банку без застави досить проблематично, або по лізингу. Лізингові внески, як відомо, відносяться до валових витрат підприємства, тож на придбану таким чином сівалку нараховуватиметься амортизація. Це знижує базу оподаткування й зменшує розміри регулярних поточних платежів, тобто дозволяє господарю раціональніше керувати своїми активами.
«Справа за вами: рахуйте гроші й робіть вибір», - посміхається Іван Чалий. Своєю чергою «Агро-Союз» надає можливість доставки своєї продукції автотранспортом по всій Україні. Нова сівалка «Агро-Союз FM-3090» - надійна в експлуатації, з ощадливим внесенням насіння й добрив, тому вона дає можливість знижувати витрати в сільськогосподарському виробництві, разом з тим підвищуючи врожайність і покращуючи загальні економічні показники.
Зерно, закладене у землю, воскресне. Головну роботу зроблять сонце й ґрунти. Якщо, звісно, сівалка якісна і налаштована правильно.

Основні технічні характеристики сівалки універсальної
«Агро-Союз FM-3090»
alt

svidome

 29 червня 2022
За оцінками аналітиків Oil World, Україна за останні декілька тижнів активізувала експорт соняшнику та інших сільгоспкультур, перевищивши очікування аналітиків.
За оцінками аналітиків Oil World, Україна за останні декілька тижнів активізувала експорт соняшнику та інших сільгоспкультур, перевищивши очікування аналітиків.
29 червня 2022
 29 червня 2022
Згідно з оперативними даними Державної митної служби, станом на 29 червня з початку 2021/22 МР (1 липня), Україна експортувала 70,7 тис. тонн борошна, з яких 1,8 тис. тонн було відвантажено в червні.
Згідно з оперативними даними Державної митної служби, станом на 29 червня з початку 2021/22 МР (1 липня), Україна експортувала 70,7 тис. тонн борошна, з яких 1,8 тис. тонн було відвантажено в червні.
29 червня 2022
 29 червня 2022
Міністерство інфраструктури підтримало пропозицію залізничників провести індексацію тарифів, підвищивши їх на 70% на всі групи вантажів.
Міністерство інфраструктури підтримало пропозицію залізничників провести індексацію тарифів, підвищивши їх на 70% на всі групи вантажів.
29 червня 2022
 29 червня 2022
Через тимчасову окупацію деяких міст, блокування українських портів, порушення логістики та брак фінансових ресурсів посівна кампанія під урожай 2023 року може відбутися тільки на 60% від запланованих площ.
Через тимчасову окупацію деяких міст, блокування українських портів, порушення логістики та брак фінансових ресурсів посівна кампанія під урожай 2023 року може відбутися тільки на 60% від запланованих площ.
29 червня 2022
 28 червня 2022
російські окупанти обстріляли ракетами Миколаїв та розбомбили термінал зернотрейдингової корпорації Viterra.
російські окупанти обстріляли ракетами Миколаїв та розбомбили термінал зернотрейдингової корпорації Viterra.
28 червня 2022
 28 червня 2022
З початку повномасштабного вторгнення росії по червень 2022 року ціни на свинину в Україні зросли в середньому на 25%. Так, якщо у лютому ціна складала 40-47 грн/кг свинини, то у червні 59-60 грн/кг.
З початку повномасштабного вторгнення росії по червень 2022 року ціни на свинину в Україні зросли в середньому на 25%. Так, якщо у лютому ціна складала 40-47 грн/кг свинини, то у червні 59-60 грн/кг.
28 червня 2022

Please publish modules in offcanvas position.