Аграрний перетин двох країн на EUroAgro 2016

/ Подія / Понеділок, 20 лютого 2017 16:03
Наталія КУЗЬО, спеціально для "АС"
Близько сотні компаній-учасниць, десяток тематичних розділів, активна бізнес-програма та перспективна міжнародна співпраця — це результати першої україно-польської виставки EUroAgro 2016, яка проходила у Львові 17–19 жовтня.

 

Організатори заходу — українська виставкова компанія «Гал-Експо» в партнерстві з польською Targi Kielce — близько двох років планували цю виставку, і «перший млинець» вдався. Подія справді була активною і привернула увагу чималої кількості відвідувачів. Для польської сторони виставка стала початком співпраці з Україною у сфері професійних і тематичних заходів, для української — можливістю створити новий цікавий захід, що сприятиме розвитку партнерських відносин українського бізнесу з польськими колегами.

Targi Kielce — це єдина польська виставкова компанія, що організовує заходи за межами країни. Там зазначають, що за 25 років існування вдалося набути успішного досвіду спів­праці з колегами з різних європейських країн, і тому, коли з’явилася ідея розширювати діяльність, Україна була в пріоритеті, оскільки логістично і перспективно найкраще працювати з найближчими сусідами. «Гал-Експо» як компанія зосередження у західному регіоні України запропонувала Львів для проведення виставки, оскільки Львівщина є воротами до українського ринку для європейських компаній. Даріуш Міхалак, директор групи проектів виставкового центру Targi Kielce SA, розповів: «Ми довго обмірковували доцільність проведення такої виставки, зважували усі «за» і «проти», оцінювали можливі результати. І впродовж майже двох років виникали різні сумніви, але бажання зробити щось нове і важливе перемогло всі непевності, і вже у перший день заходу ми зрозуміли, що ідея була доброю і має перспективу надалі розвиватися. Ми у постійному пошуку нових партнерів і в Україні знайшли їх у «Гал-Експо». EUroAgro стала першим і успішним партнерським досвідом, та можу запевнити, що з нашого боку ми будемо робити все, щоб надалі розвивати співпрацю».

За відгуками відвідувачів, EUroAgro зацікавила різноманітністю. На виставці свою продукцію компанії представляли у 10 тематичних напрямах: агротехніка, тепличне, присадибне господарство, біогазове обладнання та технології, будівництво сільськогосподарських об’єктів, транспорт та логістика, ІТ-технології для аграрної галузі, тваринництво і птахівництво, рослинництво і садівництво, а також окремим важливим напрямом було органічне виробництво. Таким чином, кожен, хто має відношення до АПК, міг знайти для себе актуальну інформацію та контакти. У виставкових залах особливою популярністю серед аграріїв користувалася сільськогосподарська техніка — компанії представляли як новинки, так і машини, які вже давно себе зарекомендували. Учасники цікавилися і технологіями для зберігання та пакування продукції, новинками ЗЗР і добрив, кормами й обладнанням для їх виробництва. Серед приватного сектору та особистих селянських господарств популярним був напрям присадибного та тепличного господарства — це агрохімія, інвентар, обладнання для зрошування і поливу, плівкові тунелі тощо.

Із сотні учасників виставки 70 — це українські заводи-виробники з різних регіонів України — це суттєва більшість і свідчить про зацікавленість українського аграрного бізнесу європейським ринком та бажання розвиватися на внутрішньому. Цей тренд взаємний і з польської сторони, оскільки Польщу представляли 24 компанії. Було також декілька міжнародних компаній та все ж основний акцент — це україно-польська співпраця. У рамках виставки відбувалася також бізнес-програма «Дні польського сільського господарства» — це конференція «Польсько-українська співпраця в агропромисловому комплексі» та В2В зустрічі.

Голова Львівської обласної державної адміністраці Олег Синютка зазначив: «Ця подія є способом вивчити український ринок для польського бізнесу не лише з точки зору продуктів та пропозицій, а й для обміну досвідом і нових контактів. Це нагода для польських підприємців з Львівської області почати співробітництво з нашої країною у сільськогосподарському секторі. Очевидно, що це корисний досвід і для українських компаній, адже шлях польського аграрного ринку повчальний і показовий для нас, і зараз сільське господартсво потребує підтримки та вдалих прикладів для подальшого розвитку». Саме бізнес-програма дала змогу вивчити польський досвід, поспілкуватися з експертами та проаналізувати українську ситуацію. На конференції говорили про проблеми польського землеробства в періоді економічної трансформації, про їхній досвід дорадництва, інвестиційну привабливість України, інструменти реалізації стратегії розвитку агросектору, кооперацію та самоорганізованість на селі, а також про актуальність виробництва продуктів з доданою вартістю, зокрема органічних.

Загалом подія отримала позитивні відгуки учасників та відвідувачів, тому має усі шанси стати періодичною. Дехто навіть називає EuroAgro новою аграрною історією. В будь-якому випадку, такі заходи — позитивна тенденція для ринку, що розвивається.
Агробізнес сьогодні
 22 січня 2018
  57  
За минулі вихідні на гуртових ринках Західної України було зафіксовано подорожчання майже всіх овочів "борщового набору".
 57 
За минулі вихідні на гуртових ринках Західної України було зафіксовано подорожчання майже всіх овочів "борщового набору".
22 січня 2018
 22 січня 2018
  136  
Провідні аграрні асоціації України звернулися до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням про особисту зустріч для обговорення «аграрної частини» Державного бюджету України на 2018 рік, ...
 136 
Провідні аграрні асоціації України звернулися до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням про особисту зустріч для обговорення «аграрної ...
22 січня 2018
 22 січня 2018
  661  
Українські виробники цукру очікують зростання цін на продукцію в зв'язку з подорожчанням залізничних перевезень на 20-25% після впровадження "Укрзалізницею" ринкового механізму.
 661 
Українські виробники цукру очікують зростання цін на продукцію в зв'язку з подорожчанням залізничних перевезень на 20-25% після впровадження ...
22 січня 2018
 22 січня 2018
  611  
Одеська область планує тісно співпрацювати з провінціями В'єтнаму. Держава має намір реалізувати в Одеській області інвестиційні проекти в сфері сільського господарства.
 611 
Одеська область планує тісно співпрацювати з провінціями В'єтнаму. Держава має намір реалізувати в Одеській області інвестиційні проекти в сфері ...
22 січня 2018
 22 січня 2018
  240  
У 2017 році обсяг взаємної торгівлі між Україною та Німеччиною збільшився на 21,5%.  
 240 
У 2017 році обсяг взаємної торгівлі між Україною та Німеччиною збільшився на 21,5%.  
22 січня 2018
 22 січня 2018
  127  
Запорізькі селяни, які раніше згуртувалися під час захисту від рейдерського захоплення господарства Олександра Чубенка, оголосили про створення Аграрної самооборони області.
 127 
Запорізькі селяни, які раніше згуртувалися під час захисту від рейдерського захоплення господарства Олександра Чубенка, оголосили про створення ...
22 січня 2018

Наші видання

Please publish modules in offcanvas position.