Захист ріпаку від бур’янів восени

Захист ріпаку від бур’янів восени

/ Актуальні статті / Середа, 15 вересня 2021 10:15

Стабільна висока вартість і попит на ріпак і ріпакову олію на світовому ринку олійних культур спонукають вирощувати цю високоприбуткову культуру, що має для українських агровиробників значний експортний потенціал. Ріпак рано звільняє поле, слабо висушує ґрунт, поліпшує його структуру та сприяє підвищенню родючості, а також зменшує засміченість полів бур’янами.

В осінній період, на початкових етапах росту і розвитку, ріпак слабо конкурує з бур’янами. Осіннє забур’янення призводить до зниження польової схожості насіння, затримки і ослаблення ростових процесів у рослин, надмірного виносу точки росту над поверхнею ґрунту, сповільнення розвитку кореневої системи, що підвищує ризик вимерзання ріпаку та впливає на продуктивність посівів.

У посівах ріпаку озимого трапляється понад 60 видів бур’янів, серед яких понад 20 видів – у всіх природно-кліматичних зонах України. Найбільш часто зустрічаються такі види як однорічні ярі (лобода біла, мак-самосійка, гірчак берізковидний, гірчак шорсткий, гірчиця польова, жабрій звичайний, редька дика, види щириці, види кропиви, амброзія полинолиста), однорічні зимуючі (підмаренник чіпкий, волошка синя, грицики звичайні, ромашка непахуча, суріпиця звичайна, талабан польовий, фіалка польова), багаторічні (берізка польова, види осотів, жовтець повзучий, кульбаба лікарська, подорожник, види полину, хвощ польовий) та ефемери (зірочник середній).

Домінуючий видовий склад бур’янів у посівах ріпаку озимого залежить здебільшого від погодно-кліматичних та ґрунтових умов місцевості. Він також змінюється залежно від стратегії захисту, спектра гербіцидів, які застосовували у попередніх культурах сівозміни, способу обробітку ґрунту тощо. Засміченість посівів ріпаку такими бур’янами, як лобода біла, підмаренник чіпкий, ромашка непахуча, гірчак берізковидний, грицики звичайні, талабан польовий, у кількості 10 шт./м² знижує врожайність культури в середньому на 20%. Крім прямих втрат врожаю, бур’яни спричиняють зменшення надземної вегетативної маси культури, кількості продуктивних гілок і стручків на одній рослині та маси 1000 насінин.

З бур'янами легше боротися восени, на початкових стадіях їхнього росту і розвитку, коли вони найбільш чутливі до діючих речовин гербіцидів, аніж навесні, коли більшість із них перезимували, утворили потужні розетки чи розкущилися і стали більш стійкими до дії гербіцидів.

Компанія Corteva Agriscience упродовж багатьох років є лідером на українському ринку гербіцидів, що застосовуються у посівах ріпаку. Зважаючи на вимоги агровиробників до підвищення ефективності системи захисту ріпаку озимого від двосім’ядольних бур’янів, компанія вивела на ринок нове рішення на основі інноваційної молекули Arylex™ active для контролю однорічних двосім’ядольних бур’янів у період осінньої вегетації ріпаку озимого – гербіцид Белкар®.

 

Гербіцид Белкар® має низку безперечних технологічних переваг над іншими гербіцидами, рекомендованими для застосування у посівах ріпаку озимого, а саме:

• має широке вікно осіннього застосування: від появи першої пари справжніх листків (ВВСН 12) до третьої пари справжніх листків включно (ВВСН 16);
• забезпечує відмінний контроль ключового спектра зимуючих двосім’ядольних бур’янів з покращеною ефективністю проти підмаренника чіпкого, маку дикого, видів ромашки, видів герані тощо;
• контролює двосім’ядольні бур’яни з родини капустяних: грицики звичайні, кучерявець Софії, талабан польовий, види сухоребриків — якщо вони перебувають на ранніх етапах росту і розвитку (сім’ядолі — 4 листки);
• швидко проявляє візуальні симптоми дії;
• дієвий за прохолодних погодних умов. 

 

Белкар® – це сучасна високотехнологічна формуляція у вигляді концентрату емульсії, створена на основі технології NeoEC™, що не містить нафтових дистилятів і, відповідно, не має характерного неприємного бензойного запаху. До складу формуляції входять дві діючі речовин: галауксифен-метил (Arylex™ active) та піклорам.

 

17 456 16 2

Ефективність дії гербіциду Белкар®, 0,25 л/га, на герань маленьку (2-й день після внесення, 2020 р.)

 

Arylex™ active за механізмом дії належить до групи синтетичних ауксинів з високим антирезистентним статусом за міжнародною класифікацією (HRAC група 0). Піклорам – діюча речовина системної дії з групи піридинкарбонових кислот, поглинається листям і корінням, спричиняє порушення ростових процесів і загибель бур’янів.

Гербіцид Белкар® з нормою внесення 0,25 л/га, при застосуванні в осінній період вегетації ріпаку озимого від фази 2-х листків (ВВСН 12) і до фази 6-х листків (ВВСН 16), забезпечує високоефективний контроль основного спектра ключових і проблемних зимуючих видів бур’янів: підмаренника чіпкого, маку дикого, видів герані, видів кропиви глухої, жабрію звичайного, видів ромашки, рутки лікарської, роману польового, портулаку городнього, а також бур’янів із родини капустяних: грициків звичайних, кучерявцю Софії, талабану польового — якщо на момент обробки вони перебувають на ранніх фазах росту і розвитку (сім’ядолі — 4 листки).

 

17 456 16 3

Ефективність дії гербіциду Белкар®, 0,25 л/га, на рутку лікарську (2-й день після внесення, 2020 р.)

 

Белкар® відзначається надзвичайно швидкою дією на бур’яни. Візуальний ефект спостерігається вже наступної доби після обприскування, а повна загибель бур’янів настає через 2–4 тижні залежно від видового складу і стадії розвитку бур’янів, загального ступеня забур’яненості та погодних умов на момент обробки й після неї. Найефективніше препарат контролює молоді рослини бур’янів, тобто до фази 4-х справжніх листків. Ефективність Белкар® не знижується навіть після опадів, якщо вони пройшли через одну годину після застосування гербіциду.

 

17 456 17 1

Ефективність дії гербіциду Белкар®, 0,25 л/га, на дводольні види бур’янів (7-й день після внесення, Київська обл., 2020 р.).

 

У польових умовах, коли восени посіви ріпаку озимого переважно засмічують злісні хрестоцвіті види бур’янів, такі як види сухоребриків, кучерявець Софії та інші, Белкар® доцільно застосовувати у баковій суміші з гербіцидом на основі етаметсульфурон-метилу. Використання такої бакової суміші забезпечує агровиробникам ефективний контроль саме проблемних капустяних видів бур’янів.

 

17 456 17 2

Ефективність дії гербіциду Белкар®, 0,25 л/га, на лободу білу ( 2-й день після внесення, Київська обл., 2020 р.)

 

Слід також звернути увагу на значне поширення останніми роками такого злісного бур’яну, як підмаренник чіпкий, здатного конкурувати з ріпаком і негативно впливати на якість його насіння. Захист культури від даного виду має передбачати як агротехнічні, так і хімічні заходи. Саме гербіцид Белкар® забезпечує високоефективний контроль та є антирезистентним інструментом проти підмаренника чіпкого, який зазвичай важко контролюється у посівах ріпаку озимого.

 

17 456 17 3

Ефективність дії гербіциду Белкар®, 0,25 л/га, на талабан польовий (7-й день після внесення, Миколаївська обл.)

 

За умови поширення в посівах ріпаку видів вероніки, гірчаків, зірочника середнього, фіалки польової гербіцид Белкар® рекомендується застосовувати у баковій суміші з препаратом на основі метазахлору (400 г/л) з нормою витрати 1,8–2,0 л/га з обов’язковим дотриманням рекомендацій виробника партнера.

Інноваційний високоефективний гербіцид Белкар® встановлює нові стандарти контролю дводольних видів бур’янів протягом осінньої вегетації посівів ріпаку озимого відповідно до вимог інтенсивної технології вирощування культури. Він є запорукою чистих посівів та відповідає вимогам вітчизняних агровиробників.

 

Андрій ШЕВЧУК, менеджер з агрономічної підтримки
компанії Corteva Agriscience

Більше на www.corteva.com.ua

® Торгові марки Corteva Agriscience
та її афілійованих структур.
©2021 Corteva.

Перед застосуванням препаратів уважно читайте тарну етикетку.

Теги
 19 квітня 2024
Станом на 19 квітня ціни на какао встановили новий рекорд, сягнувши історичного максимуму в понад 11 тисяч доларів США за тонну.
Станом на 19 квітня ціни на какао встановили новий рекорд, сягнувши історичного максимуму в понад 11 тисяч доларів США за тонну.
19 квітня 2024
 19 квітня 2024
На поточному тижні на ринок України надійшли перші партії тепличного томату з місцевих комбінатів.
На поточному тижні на ринок України надійшли перші партії тепличного томату з місцевих комбінатів.
19 квітня 2024
 19 квітня 2024
Асоціація портів України «Укрпорт» звернулася до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля щодо ситуації з перевезенням вантажів Дунаєм.
Асоціація портів України «Укрпорт» звернулася до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля щодо ситуації з перевезенням вантажів Дунаєм.
19 квітня 2024
 19 квітня 2024
Станом на 19 квітня на контрольованій Україною території вже засіяно 2 млн 053,4 тис. га зернових та зернобобових культур.
Станом на 19 квітня на контрольованій Україною території вже засіяно 2 млн 053,4 тис. га зернових та зернобобових культур.
19 квітня 2024
 19 квітня 2024
Оскільки повномасштабна війна в Україні триває, сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України впроваджує ініціативу з перевірки ґрунтів у постраждалих регіонах країни на наявність токсичних металів в наслідок бомбових, ракетних або артилерійських вибухів.
Оскільки повномасштабна війна в Україні триває, сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України впроваджує ініціативу з перевірки ґрунтів у постраждалих регіонах країни на наявність токсичних металів в наслідок бомбових, ракетних або артилерійських вибухів.
19 квітня 2024
 19 квітня 2024
Енергетична безпека: Електричні мобільні сховища від Emost AG (Швейцарія) – це унікальні акумуляторні генератори промислового класу потужністю 50 та 100 кВт, які дозволяють забезпечити промислові та господарські об’єкти, будівельні майданчики чи оперативні аварійні служби мобільним безшумним джерелом живлення.
Енергетична безпека: Електричні мобільні сховища від Emost AG (Швейцарія) – це унікальні акумуляторні генератори промислового класу потужністю 50 та 100 кВт, які дозволяють забезпечити промислові та господарські об’єкти, будівельні майданчики чи оперативні аварійні служби мобільним безшумним джерелом живлення.
19 квітня 2024

Please publish modules in offcanvas position.