Агрегат Turbo-Max® Агрегат Turbo-Max®

Turbo-Max® і Terra-Max®: нові, компактні, універсальні й інтелектуальні!

/ Актуальні статті / П'ятниця, 02 червня 2023 09:52

Унікальні агрегати Great Plains для вертикального обробітку ґрунту отримали нові важливі вдосконалення для ще ефективнішої роботи згідно з вимогами вертикальної технології

Американська компанія Great Plains вкотре здійснила технологічний прорив на ринку, представивши оновлені моделі Turbo-Max® і Terra-Max® із низкою інноваційних рішень, які американські фермери визнали такими, що справді працюють відповідно до вимог вертикальної технології. Відтепер ці ґрунтообробні агрегати можуть оснащуватися здвоєними котками з гідравлічним регулюванням сили притискання, опційними котками, що додатково подрібнюють пожнивні рештки та грудки, гідравлічним регулюванням вирівнювання агрегата й можливістю складання до транспортної ширини 3 м для Європейського ринку. Гідравлічне регулювання кута атаки дисків доступне в базовій комплектації. Також інноваційною та перспективною для диференційованого обробітку ґрунту є опція Implement-Command, що передбачає виконання всіх налаштувань агрегата на моніторі з кабіни трактора як вручну, так і автоматично в режимі реального часу.

Як ми знаємо, ключовою особливістю дискового агрегату Turbo-Max® є його універсальність, що дає можливість здійснювати багато операцій упродовж сезону. Це може бути післяжнивне закриття вологи та провокація бур’янів, передпосівна культивація з вирівнюванням посівного ложа та поверхні поля, осіннє подрібнення й мульчування стерні кукурудзи, соняшнику й ін. з одночасним внесенням сухих мінеральних добрив (з опцією Turbo-Seeder), підсівання покривних культур. І все це, що вище перераховано, за правилами вертикального ґрунтообробітку на глибину до 12 см і без ризиків створення «підошви» чи інших ущільнень, які можуть робити інші класичні дискатори. Ми не перевертаємо скиби зрізаного ґрунту, як це роблять класичні машини, щоб загорнути рештки й зробити поле чорним, доступним до випікання вологи палючим сонцем. Ми вже не згадуємо за біоту, що вижарюється в літню спеку на оголеному від решток полі.

 

09 10 496 497 71 1

Вертикальний обробіток не створює а усуває ущільнені шари

 

Широковідомо: що менший кут атаки й увігнутість має диск, то гірше під його дією перевертається, зміщується по горизонталі й ущільнюється ґрунт. Це твердження тривалий час було постулатом як для компаній — виробників ґрунтообробної техніки, так і для аграріїв. Яким же чином здійснити обробіток ґрунту без перевертання скиби, залишаючи рештки на поверхні та без створення ущільнення нижче обробленого шару? Все змінилося, коли інженери-конструктори Great Plains знайшли рішення, втіливши його у своє нове розроблення, яке розв’язало поставлене завдання. Ця ідея стала основою для появи запатентованої розробки Great Plains — робочого органу Turbo-Coulter.

Це абсолютно прямий диск із хвилястою робочою зоною діаметром 51 см.

Хвилі виконано під кутом до лінії радіуса, — розповідає менеджер із продукції ТОВ “Грейт Плейнз Юкрейн” Віталій Хіврич. — Завдяки цій запатентованій формі "хвиля" входить у ґрунт під прямим кутом, тобто лише товщиною леза (як лезо ножа), звідси й назва: англ. Coulter — різак (ред.), що забезпечує максимально ефективні проникну та різальну здатність, а також перешкоджає заминанню ґрунту і пожнивних решток самими хвилями на диску. Саме завдяки такому дизайну ми досягаємо меншого опору агрегату, адже сили на прорізання треба менше, а тому і прорізати можемо краще і глибше у важких умовах. Тобто потужність трактора ми можемо використати на збільшення ваги агрегату. Тому нові наші моделі стали майже в 1,5 раза важчими. Окрім важчої конструкції машини ми застосовуємо касети додаткових вантажів по 680 кг кожна».

Робота колтера має такий вигляд: прорізаючи шар ґрунту й пожнивні рештки, Turbo-Coulter забирає певний обсяг ґрунту та решток, підкидаючи його вгору та назад, таким чином розпушуючи його у вертикальній площині. Таким чином, Turbo-Coulter, подрібнюючи та частково загортаючи рослинні рештки, розпушує поверхневий шар ґрунту без перевертання і бічного зміщення. Завдяки цьому відбувається мінімальний ущільнювальний вплив на структуру шарів ґрунту, розміщених нижче від оброблюваного шару, — ущільнення не відбувається. Годі й говорити про увігнуті диски та диски з хвилями по лінії радіуса, що починають спресовувати ґрунт під час входу в нього.

 

09 10 496 497 71 2

Турбо колтер

 

Про важливість досягнення рівномірної структури ґрунту на однакову глибину (глибину висіву) під час підготовки до сівби — годі й казати. І тут з дисковими знаряддями часто виникають питання.

Під час роботи увігнутих дисків на глибину висіву між проходами робочих органів лишаються необроблені ділянки — гребені, — пояснює генеральний директор ТОВ “Грейт Плейнз Юкрейн” Андрій Воробйов. — Щоб уникнути цього, збільшують робочу глибину, але в такому разі диски пошкоджують структуру ґрунту нижніх шарів, що призводить до втрати вологи та недостатньо твердого насіннєложа».

Гребені також утворюють і деякі хвилясті диски, наприклад ті, що кріпляться на індивідуальних пружинних стійках, чутливі до вимілення та заглиблення через різницю в щільності ґрунту, через що лишають по собі нерівномірно оброблену поверхню.

Turbo-Max® дає змогу уникнути цих проблем передусім завдяки тому, що диски розміщено на одній осі, що сприяє витримуванню глибини незалежно від міри ущільнення ґрунту вздовж осі батареї. Диски на батареях установлено з проміжком 19,05 см, разом з тим задню батарею зміщено відносно передньої на 9,5 см вбік.

09 10 496 497 72 1

Роботу з кутом атаки батарей 0–3˚ застосовують у важких умовах (улітку після збирання врожаю), коли потрібно розпушити верхній шар ґрунту й зберегти максимум пожнивних решток і стерні на поверхні для збереження вологи й провокації проростання бур’янів. Turbo-Max® — важкий агрегат: на 1 м ширини припадає понад 1 т ваги (130 кг на диск). У поєднанні з вібрацією С-подібних стійок, через які батареї дисків кріплять до рами, та швидкістю агрегата від 10–12 км/год і більше досягаємо розтріскування ущільнених шарів і руйнування капілярної структури вглиб горизонту. Особливістю довантаження машини є використання важких чавунних шпульок між дисками, що не навантажує підшипники батарей, і використання додаткових опційних касет вантажів, які встановлюють на рамі в потрібній кількості. Ротаційна борінка довершує обробіток, додатково вирівнюючи оброблений шар і розподіляючи пожнивні рештки по поверхні поля.

Передня й задня батареї встановлено на значній відстані одна від одної, що запобігає забиванню машини за великої кількості рослинних решток і в перезволожених умовах. Ефект від цього посилюється чистиками, що встановлені між дисками. З допомогою гідравліки можна змінювати кут атаки батарей дисків у межах 0–6˚ з кабіни трактора. Якщо ж передня батарея повертається в один бік, то задня за нею — в протилежний. Таким чином, за нормальних умов ми досягаємо суцільного обробітку на встановленій глибині та стабільність ходу машини.

 

____________________

Turbo-Max® працює на глибину 2,5–12 см. Потрібна глибина виставляється клапаном в одній точці й витримується гідроциліндрами опорних коліс. Взагалі машина досить легко і швидко налаштовується, адже має мінімум регулювань

____________________

 

Технологія вертикального обробітку допускає максимальний кут атаки 6˚ прямими хвилястими дисками. Як правило, чим жорсткішими є умови, тим менший кут застосовують. Так, кут 0–3˚ встановлюють в умовах сухого ґрунту, коли потрібно зберегти максимальну кількість рослинних решток на поверхні поля або ж під час роботи у вологих умовах по складних для подрібнення (вологих) рештках, наприк­лад, кукурудзи та соняшнику. Також таке регулювання використовують для передпосівного обробітку з метою створення максимально вирівняного насіннєвого ложа. Для загортання якомога більшої кількості решток у ґрунт ми використовуємо кут атаки 3–6˚.

Turbo-Max® працює на глибину 2,5–12 см. Потрібна глибина виставляється клапаном в одній точці й витримується гідроциліндрами опорних коліс. Взагалі машина досить легко і швидко налаштовується, адже має мінімум регулювань.

Батареї дисків установлено на підшипники бренду PEER®-TILLXTREME®, які мають 7 шарів ущільнення й не потребують обслуговування. Ресурс підшипників досить великий за умови правильної експлуатації та використання знаряддя за призначенням. По суті, машину обслуговують (змащують) тільки перед сезоном. Винятки можуть становити маточини тандемів опорних коліс, які можуть мати маслянки.

Після роботи дисків у гру вступає ряд ротаційних (голчатих) борінок, які з’єднані з рамою через шарніри й працюють під дією власної ваги. Завдяки їх розміщенню під кутом до напрямку руху, невеликому діаметру і зубцям, зігнутим у протилежному обертанню напрямку, борінки додатково вирівнюють ґрунт, подрібнюють грудки й рівномірно розподіляють рештки по поверхні поля. Конструкція запобігає забиванню рослинними рештками: відцентрова сила не дозволяє їм затриматись на борінках.

09 10 496 497 72 3

Довершують обробіток фінішні котки пластинчастого типу з регульованою силою притискання гідравлікою або пружинами, які додатково подрібнюють грудку, рівномірно ущільнюють і вирівнюють поверхню поля. Планки котків приварено не лише по спіралі, а й під кутом, що дає змогу не використовувати додаткові опційні котки, а регулювати наявні, залежно від умов на полі, тобто котки можна розвернути, що забезпечує краще вирівнювання з меншою агресивністю планок. Котки обертаються на підшипниках, які не потребують обслуговування.

Основою для всього арсеналу робочих органів є рама з кліренсом 60 см, що сприяє роботі без забивання в умовах великої кількості рослинних реш­ток.

Turbo Max® доступний із шириною захвату від 2,5 до 12 м. Витримуванню глибини всіма дисками по всій ширині захвату машини сприяє система (стандартна комплектація), яка за допомогою гідравліки перерозподіляє вагу центральної рами з комплектом вантажів на бічні секції. Останні для якісного копіювання рельєфу можуть відхилятися вниз в межах 10˚ та вгору без обмеження.

Turbo Max® якісно працює на швидкості від 10–12 км/год і потребує від трактора близько 40 к. с. на один метр ширини захвату (на гаку).

 

Ґрунтообробний агрегат Terra-Max®

Є гібридною машиною, багато у чому схожою на Turbo Max®, і це не випадково, беручи до уваги спеціалізацію обох моделей на здійсненні якісного вертикального обробітку ґрунту. Проте сама концепція Terra-Max® є більш універсальною й спрямована на тих фермерів, що потребують здійснення як вертикального, так і ближчого до класичного обробітку ґрунту.

Можна сказати, що це гіб­ридний агрегат для тих випадків, коли виникає потреба більше загортати решток і зробити "чорнішу землю", як кажуть досвідчені фермери. У цьому полягає особливість Terra-Max® як ще більш універсального інструменту», — зазначає Віталій Хіврич.

У конструкції Terra-Max® встановлено диски з новим лезом TurboSpeed™, які мають ледь помітну (кілька градусів) увігнутість, що забезпечує оптимальне проникнення в ґрунт і роботу на вищих швидкостях, гарантуючи відмінні результати. В дисках TurboSpeed використана найбільш функціональна частина популярних дисків TurboBlade, які встановлюють на Turbo-Max. Також у новій конструкції передбачено регулювання переднього ряду батарей на дещо більший кут у межах 0–8˚. Тобто цією машиною з кутом атаки дисків 0–3˚ ми виконуємо вертикальний обробіток у межах його правил на глибину до 12 см та класичне дискування, використовуючи максимальний кут атаки у 8˚.

 

09 10 496 497 71 4

Агрегат Terra-Max®

 

Сукупно — подовжена рама, нові TurboSpeed™ диски, ліво- та правосторонні ротаційні борінки, здвоєні задні котки в поєднанні з гідравлічним притисканням забезпечують чудовий передпосівний обробіток ґрунту. Робоча ширина Terra-Max® пропонується від 3 до 12 м. З огляду на перераховані вище особливості потрібна потужність трактора для цієї машини становить 45–50 к. с. на один метр робочої ширини захвату.

У 2023 році в Україні нові моделі Turbo-Max® і Terra-Max®, як уже згадувалося, доступні з транспортною шириною 3 м. На обох машинах доступна опція Implement Command, що дозволяє здійснювати всі налаштування та керування агрегатом безпосередньо з кабіни трактора. Однак, як зазначалося раніше, ключовим призначенням цієї опції в майбутньому є можливість провадити диференційований обробіток ґрунту за технологічними картами в практично автономному режимі, що дає змогу істотно знизити витрати пального та покращити якість обробітку в принципі. Наразі функціонал Implement Command фактично немає аналогів в Україні.

09 10 496 497 72 2

Важливим оновленням також є можливість використання дисків більшого діаметра 56 см та здвоєних фінішних котків для кращого подрібнення грудок і формування посівного ложа. Високу додаткову ефективність забезпечує і наявність гідравлічного регулювання сили притискання котків, що є ключовою особливістю оновлених модифікацій VT1110 Turbo-Max і VT1100 Terra-Max.

Найбільш ходові моделі Turbo-Max® і Terra-Max це 6,0 та 7,5 м ширини захвату.

Логотип GP відредаговано

 18 квітня 2024
Українські виробники картоплі знову мусять знижувати ціни на свою продукцію.
Українські виробники картоплі знову мусять знижувати ціни на свою продукцію.
18 квітня 2024
 18 квітня 2024
Ціни на свиней забійних кондицій в Україні зміцнюються третій тиждень поспіль. Так, у ході минулих торгів котирування на ринку живця зміцнилися на 1-2 грн/кг чи у середньому на 2,2%.
Ціни на свиней забійних кондицій в Україні зміцнюються третій тиждень поспіль. Так, у ході минулих торгів котирування на ринку живця зміцнилися на 1-2 грн/кг чи у середньому на 2,2%.
18 квітня 2024
 18 квітня 2024
У 2024 році виробництво ріпаку в Україні може лише незначно поступитися врожаю 2023 року, склавши близько 4,3 млн тонн, що на 4% вище попередньої оцінки, проте на 7% нижче показника 2023 року.
У 2024 році виробництво ріпаку в Україні може лише незначно поступитися врожаю 2023 року, склавши близько 4,3 млн тонн, що на 4% вище попередньої оцінки, проте на 7% нижче показника 2023 року.
18 квітня 2024
 18 квітня 2024
Польські аграрії з організації «Польське ошукане село» у Підкарпатському воєводстві з 9-ї ранку четверга на 48 годин заблокували рух вантажівок біля ПП «Медика-Шегині» та «Корчова-Краківець» із вимогами до уряду Польщі виконати зобов'язання, зокрема, щодо надання доплат до окремих видів агропродукції.
Польські аграрії з організації «Польське ошукане село» у Підкарпатському воєводстві з 9-ї ранку четверга на 48 годин заблокували рух вантажівок біля ПП «Медика-Шегині» та «Корчова-Краківець» із вимогами до уряду Польщі виконати зобов'язання, зокрема, щодо надання доплат до окремих видів агропродукції.
18 квітня 2024
 18 квітня 2024
В червні поточного року має розпочатися будівництво інтермодального «сухого порту» Horonda Platform в с. Горонда Закарпатської області.
В червні поточного року має розпочатися будівництво інтермодального «сухого порту» Horonda Platform в с. Горонда Закарпатської області.
18 квітня 2024
 18 квітня 2024
Збитки сільського господарства через втрати ґрунтів внаслідок воєнних дій лише в Харківській області складають майже 37 мільярдів гривень.
Збитки сільського господарства через втрати ґрунтів внаслідок воєнних дій лише в Харківській області складають майже 37 мільярдів гривень.
18 квітня 2024

Please publish modules in offcanvas position.