Формуємо якісне посівне ложе: практичний досвід ГК «Агрейн»

Формуємо якісне посівне ложе: практичний досвід ГК «Агрейн»

/ Актуальні статті / Вівторок, 20 червня 2023 13:10

В Україні завершилася цьогорічна посівна кампанія. Складні умови змушують коригувати плани аграріїв, а з іншого боку такі екстремальні умови роботи дозволили оцінити реальні можливості різних моделей сільгосптехніки. Власне, мова як про продуктивність роботи, так і про головне – її якість та ефективність.

У цьому контексті цікавим є практичний досвід Групи компаній «Агрейн», чиї поля розташовані у різних областях України – від Одещини до Житомирщини та Чернігівщини. Сукупно це понад 100 тисяч гектарів площ, які потрібно вчасно та якісно підготувати до сівби ярих та озимих культур.

Кілька років тому у різних підрозділах компанії провели принципове оновлення парку сільгоспмашин. Зокрема, придбали чеські компактори BEDNAR SWIFTER. Досвід використання перших компакторів SWIFTER виявився настільки вдалим, що вже придбано 6 одиниць цієї моделі. Три підрозділи Групи компаній «Агрейн», розташовані в Чернігівській, Черкаській та Одеській областях, передпосівний обробіток виконують за допомогою компакторів BEDNAR SWIFTER SE 10000.

Менеджмент регіональних підрозділів «Агрейн» розповів про враження від експлуатації BEDNAR SWIFTER та тими чинниками, котрі вплинули на вибір цих передпосівних агрегатів.

nov 20 06 23 2 01

___________________

Довідка

BEDNAR SWIFTER

У лінійці передпосівних компакторів SWIFTER компанія BEDNAR пропонує агрегати з робочою шириною від 3 до 18 метрів. Дані агрегати обробляють ґрунт на глибині від 2 до 12 см. Зокрема, моделі лінійки SWIFTER SE мають ширину захвату від 8 до 12 метрів. Перевагою SWIFTER SE є незалежна підвіска робочих секцій для ще більш ідеального копіювання рельєфу поля.

Ці агрегати використовують для вирівнювання ґрунту та підготовки насіннєвого ложа перед сівбою. Ідеальна дрібногрудкувата структура ґрунту, прогрівання та аерація ґрунтового профілю – усе це передумови для швидких та рівномірних сходів будь-якої культури. Якісно підготовлене посівне ложе дає змогу посіяти насіння на потрібній глибині та прискорює роботу сівалки.

Різні робочі секції компакторів SWIFTER є легко взаємозамінними, що дає змогу адаптувати агрегат до підготовки насіннєвого ложа для конкретної культури або до сезонних та типових умов ґрунту (весняно-осінній обробіток, вологий/кам’янистий ґрунт). Комбінуючи до восьми операцій, компактори SWIFTER готують якісне посівне ложе за один прохід. Такі конструктивні переваги компакторів SWIFTER, як гідравлічне дишло, робота на розворотах без підняття робочих секцій, особливості котків, тощо, забезпечують та підтверджують довговічність експлуатації агрегатів.

___________________

nov 20 06 23 2 02

Віктор Остапенко, заступник директора з виробництва ТОВ «Агрікор Холдинг» (Чернігівська область)

– В нашій групі компаній велика кількість підрозділів, які працюють у різних ґрунтово-кліматичних умовах. Намагаємося ділитися один з одним результатами нашої роботи та враженнями від експлуатації різної техніки.

Компактор BEDNAR SWIFTER на нашій дільниці завантажений на всі 100%. Поля в нас розташовані на великій відстані поміж собою, тому доводиться його переганяти, іноді на відстань до 100 км. Наголошу на задовільній транспортній ширині в 3м, а також зручності і швидкості складання/розкладання знаряддя.

 

___________________

Компактори SWIFTER роблять гарне посівне ложе навіть на вологих полях з великою кількістю рослинних решток»

___________________

 

Намагаємося максимально вдосконалювати технологію вирощування культур. Відмовилися від оранки, практикуємо диференційоване внесення міндобрив на основі аналізу складу ґрунтів і глибоке рихлення на глибину 25-35 см.

BEDNAR SWIFTER з’явився у нас три роки тому у той момент, коли під час посівної фізично бракувало продуктивності передпосівних агрегатів. Компанія АМАКО, офіційний дилер, запропонувала нам на випробування компактор SWIFTER. Запустили агрегат по полю, яке було зрихлене після збирання кукурудзи. Попрацювали день, попрацювали другий – компактор нам сподобався, що його залишили. BEDNAR SWIFTER якісно обробив нам 1000 гектарів буквально за 4-5 днів! Власне, за сезон ця модель без напруження робить понад 2000 гектарів землі без жодних неприємних сюрпризів у вигляді поломок у полі.

nov 20 06 23 2 03

Це – простий і зручний у регулюванні агрегат, який добре працює не лише на рівних чистих полях, але й там, де є багато пожнивних решток. BEDNAR SWIFTER відмінно витримує задану глибину обробітку, гарно копіює рельєф, робить усе, щоб сівалка могла гарно закласти насіння в ґрунт. Прибрали грудку, сформували якісне посівне ложе – і все чудово. До речі, цей компактор може якісно працювати на глибині навіть 5 см, що до снаги далеко не всім передпосівним агрегатам.

Хочу також зазначити, що BEDNAR SWIFTER під час розворотів не потребує підіймання робочих органів і це суттєво заощаджує дорогоцінний час, а також мінімізує можливість поломок. Механізатори спершу не вірили, що це можливо технічно взагалі. Продуктивність передпосівного обробітку одним агрегатом у нас досягає до 200 гектарів за добу. Важливо, що конструкція BEDNAR SWIFTER не забивається пожнивними рештками чи вологим ґрунтом.

nov 20 06 23 2 04

Дмитро Бураковський, керівник департаменту рослинництва ТОВ «Агропрайм Холдинг» (Одеська область)

– Компактори BEDNAR SWIFTER працюють у нас уже третій рік поспіль – загалом чотири агрегати – і ми задоволені. Це – високонадійний ґрунтообробний агрегат із відмінною продуктивністю роботи. Навіть на сухому твердому ґрунті він спокійно відпрацьовує в нас по 150 і більше гектарів за добу.

Для нас дуже важливим є вологоощадний обробіток, оскільки із вологою в області не дуже добре. Ми можемо налаштувати BEDNAR SWIFTER на потрібну з огляду на збереження вологи та якість посівного ложа глибину, і бути впевненими, що агрегат витримає всі налаштування, точно копіюючи поверхню ґрунту.

 

___________________

Однак найголовніше для нас завдання – і це власне те, заради чого ми вибрали саме BEDNAR SWIFTER – це те, наскільки якісно він готує ложе для насіння. У цьому в нього, вочевидь, немає конкурентів. Після того, як полем проходить чеський компактор, ми знаємо, що туди можна спокійно запускати сівалку й кожна насінина ляже в ідеальні для свого проростання умови»

___________________

 

Скажемо про надійність BEDNAR SWIFTER. Ми ним уже відпрацювали (не менш на 2000 га полів на рік), а фактично міняли лише наконечники лап та кілька підшипників. Попри те, що навантаження на нього дійсно дуже серйозне. Хочу також згадати про наявність хорошого сервісу та постійну доступність комплектуючих для цієї моделі. В комплексі це дозаоляє зосередитися на робочому процесі, не відволікаючись на несправності чи складнощі із налаштуваннями агрегатів.

nov 20 06 23 2 05

Владислав Коломієць, головний інженер ТОВ «Агровіт» (Черкаська область)

– Використовуємо 10-метровий SWIFTER для підготовки грунту перед сівбою під різні культури, зокрема, цього року переважно під посів кукурудзи. Всі чудово знають, наскільки важливе для цієї культури точне закладання насіння на однакову глибину, аби отримати дружні сходи. Чеський компактор виконує це завдання просто бездоганно, власне тому в нашій технології агровиробництва він є безальтернативним. Головне, що він ідеально виробляє ґрунт під сівбу, зокрема, завдяки вирівнювальним пластинам та важким коткам, що додатково ущільнюють посівне ложе.

 

___________________

Якщо ми раніше використовували передпосівні агрегати інших відомих виробників, то сьогодні – в основному тільки BEDNAR SWIFTER»

___________________

 

Важливо також, що BEDNAR SWIFTER – це універсальний агрегат, яким ми працюємо і восени, і навесні, готуючи поле під озимі та ярі культури. Це можуть бути озимий ріпак, пшениця, ячмінь, кукурудза, соняшник і навіть цукрові буряки.

Агрегат працює безвідмовно, без жодних перебоїв чи несподіваних поломок. За рік замінили лише наконечники на частині робочих органів-лап та пару підшипників. Цікаво, що перед нами він працював на піщаних ґрунтах, які, як відомо, швидко стирають робочі органи, але це не вплинуло на надійність робочих вузлів. Ми раніше працювали компактором іншого виробника, тож є з чим порівняти. Хочу звернути увагу також на наявність пилозахищених підшипників. Також ми оцінили простоту налаштувань компактору та легкість в експлуатації і транспортуванні. Що дуже добре – запчастини є в наявності у різних дилерів, тому не виникає жодних питань із їх постачанням та сервісом у разі потреби. Сьогодні використовуємо в основному тільки BEDNAR SWIFTER.

nov 20 06 23 2 06

 12 квітня 2024
Європейський ринок сухого молока вчергове помітно «просів». Це миттєво відобразилось і на вартості українського товару, оскільки саме в Європу з України останнім часом експортується левова частка сухого молока.
Європейський ринок сухого молока вчергове помітно «просів». Це миттєво відобразилось і на вартості українського товару, оскільки саме в Європу з України останнім часом експортується левова частка сухого молока.
12 квітня 2024
 12 квітня 2024
Corteva, Inc., глобальна винятково сільськогосподарська компанія, спільно з державним АТ «Ощадбанк» розширюють партнерську програму кредитування українських агровиробників, даючи можливість купувати на вигідних умовах засоби захисту рослин компанії. Наразі за умовами цієї програми кредитування за зниженими ставками фермери можуть придбати насіння соняшнику, кукурудзи та озимого ріпаку преміальної генетики бренду Pioneer®.
Corteva, Inc., глобальна винятково сільськогосподарська компанія, спільно з державним АТ «Ощадбанк» розширюють партнерську програму кредитування українських агровиробників, даючи можливість купувати на вигідних умовах засоби захисту рослин компанії. Наразі за умовами цієї програми кредитування за зниженими ставками фермери можуть придбати насіння ...
12 квітня 2024
 12 квітня 2024
Європарламент схвалив оновлені «директиви щодо сніданків», згідно з якими на етикетках товарів повинна чітко вказуватись країна походження меду, а також чіткіше маркуватися вміст цукру у фруктових соках. Нові правила запровадять також для джемів та мармеладів.
Європарламент схвалив оновлені «директиви щодо сніданків», згідно з якими на етикетках товарів повинна чітко вказуватись країна походження меду, а також чіткіше маркуватися вміст цукру у фруктових соках. Нові правила запровадять також для джемів та мармеладів.
12 квітня 2024
 12 квітня 2024
У січні-лютому 2024 року Україна відправила на експорт 144 тонни живих овець і кіз на суму $158 тис.
У січні-лютому 2024 року Україна відправила на експорт 144 тонни живих овець і кіз на суму $158 тис.
12 квітня 2024
 12 квітня 2024
У Харківської області «Агрофірма "Світанок"» виробила першу в Україні органічну горіхову олію, яка виготовлена в повністю органічному виробничому ланцюжку: органічний горіховий сад – органічний виробник олії. У ДП «Укрметртестстандарт» проведені необхідні випробування та отримані висновки.
У Харківської області «Агрофірма "Світанок"» виробила першу в Україні органічну горіхову олію, яка виготовлена в повністю органічному виробничому ланцюжку: органічний горіховий сад – органічний виробник олії. У ДП «Укрметртестстандарт» проведені необхідні випробування та отримані висновки.
12 квітня 2024
 11 квітня 2024
Через блокування портів, низьку ціну на зерно та високу собівартість вирощування кукурудза для багатьох господарств стала фактично не прибутковою культурою в 2023 році.
Через блокування портів, низьку ціну на зерно та високу собівартість вирощування кукурудза для багатьох господарств стала фактично не прибутковою культурою в 2023 році.
11 квітня 2024

Please publish modules in offcanvas position.