«Думаю, що це не останні агрегати BEDNAR, які ми придбали!»

«Думаю, що це не останні агрегати BEDNAR, які ми придбали!»

/ Актуальні статті / Четвер, 27 липня 2023 09:34

Головний агроном й один із братів — засновників ПП «Агро 3» Олександр Сатановський — про роботу в прифронтовій області, технологію вирощування в посушливій зоні, поточні питання та вибір техніки для роботи

Такі господарства, як ПП «Агро 3», є міцною основою усього аграрного сектору України. Засноване 2006 року рідними братами, господарство нині має в обробітку до 3000 гектарів землі, на яких вирощують озимі зернові й озимий ріпак, а також соняшник. Підприємство розташовано в Баштанському районі Миколаївської області.

 

13 14 500 501 74 2

Олександр Сатановський

 

Звісно, що як і для всіх вітчизняних агровиробників та мешканців України, минулий і нинішній роки для ПП «Агро 3» були і є дуже непростими. До економічних і логістичних негараздів додався близький фронт.

 

____________________

Робимо все, що в наших силах, аби наблизити перемогу

____________________

 

Що ми робили в перші дні повномасштабної війни? Почали активно допомагати ЗСУ усім, чим можемо, і робимо це далі. Ось нині у нас на подвір’ї стоїть позашляховик зі Словенії, котрий найближчими днями вирушить на фронт. Намагаємося регулярно передавати нашим військовим джипи та вантажівки, купуємо якесь спорядження, передаємо продукти, коротко кажучи, робимо все, що в наших силах, аби наблизити перемогу, — наголошує Олександр Сатановський.

Дякуючи Богу, хоча «орки» було прорвалися на короткий час до Баштанки, але не встигли накоїти у цій місцевості масштабних бід. Однак уже другий рік поспіль Олександр Сатановський і його земляки живуть у справжньому прифронтовому режимі. Буквально за пару днів перед нашою розмовою над полем соняшнику знову збили «Шахед». Наш співрозмовник каже, що добре, що не над пшеницею, а то повністю вигоріло б поле…

Звісна річ, що за наших ґрунтово-кліматичних умов говорити про якісь стабільні показники врожайності не завжди доречно. Багато чого може залежати буквально від одного дощу, може несподівано вдарити град — трапляється різне. Але ми з року в рік прагнемо довести до досконалості нашу технологію вирощування, застосовуючи найсучасніші технології, — пояснює Олександр Сатановський.

13 14 500 501 75 1

Хоча керівники господарства, як зізнається Олександр Вікторович, поглядають у бік мінімізації обробітку ґрунту, більшу частину земель і досі тут обробляють за класичною технологією. Проте з придбанням нового глибокорозпушувача BEDNAR TERRALAND TN_PROFI буде акцентовано на ширшому застосуванні глибокого розпушування, і в результаті — цільового внесення мінеральних добрив у нижні горизонти ґрунту.

Ви самі знаєте, скільки сьогодні коштують міндобрива. Ця диспропорція ще більш негативно виявляється у порівнянні з низькими цінами на зерно. Порти фактично не працюють, Миколаїв закритий для продажу зерна, тому доводиться враховувати кожну копійку в технології вирощування. Ми скоротили норми внесення міндобрив десь на 10–15%, але подальше зниження — це не вихід. Потрібно шукати ефективніші способи і обробітку ґрунту, і внесення міндобрив, — каже головний агроном ПП «Агро 3».

Глибокорозпушувач TERRALAND TN_PROFI — це агрегат для глибокого обробітку ґрунту на глибину до 65 см. Порівнюючи з агрегатами TERRALAND TN, модель TN_PROFI має додаткових два ряди різальних Cutter дисків, установлених за задніми кільчастими котками. До модельного ряду глибокорозпушувачів TERRALAND TN_PROFI входять агрегати з робочою шириною 3 та 4 м. За один прохід ці агрегати ефективно розпушують ґрунт, перемішують рослинні рештки, подрібнюють грудки й готують ідеальну структуру ґрунту для сівби.

 

____________________

TERRALAND не просто покращує структуру ґрунту, а й водночас сприяє максимальному збереженню вологи та пришвидшеній мінералізації пожнивних решток у ґрунті

____________________

 

За словами Олександра Сатановського, застосування глибокорозпушувача TERRALAND TN_PROFI дасть змогу на полях господарства ефективно усувати ущільнення та плужну «підошву», що утворилися внаслідок багаторічної оранки. З цією метою можна застосовувати різні види лап. Наприклад, Zero-Mix, що здійснюють мінімальне перемішування ґрунту, сприяючи якісній аерації та Active-Mix, що провадять інтенсивне перемішування ґрунту з пожнивними рештками.

Ми лишень починаємо застосовувати цей агрегат, але помітили, що він не просто покращує структуру ґрунту, а й водночас сприяє максимальному збереженню вологи та пришвидшеній мінералізації пожнивних решток у ґрунті. Різні типи задніх котків забезпечують додаткові агрономічні переваги: подрібнюють рештки й грудки, виконують зворотне ущільнення тощо, — каже аграрій.

На думку Олександра Вікторовича, наступним кроком у розвитку технології має бути застосування TERRALAND TN_PROFI разом із бункером для міндобрив FERTI-CART 3500. Адже технічні можливості чеського глибокорозпушувача передбачають унесення міндобрив на глибині від 15 до 65 см, тобто безпосередньо в зону розвитку кореневої системи рослин. Завдяки цьому можна буде ефективніше вносити міндобрива, зокрема розумно знижуючи норми їх унесення.

13 14 500 501 76 3

Олександр Сатановський дуже грамотно підходить і власне до догляду за посівами. По-перше, головний агроном підприємства вважає, що в переважній більшості випадків слід застосовувати тільки якісні оригінальні препарати, вносячи їх у рекомендованих виробником нормах і в оптимальні фази розвитку рослин.

 

____________________

Якісна «хімія» — це чудово, але ще краще, коли її поєднують із високоточним міжрядним обробітком

____________________

 

По-друге, наш співрозмовник уважає, що якісна «хімія» — це чудово, але ще краще, коли вона поєднується з високоточним міжрядним обробітком. Це дає змогу водночас покращити ефективність боротьби з бур’янами та падалицею, а також оптимізувати норми внесення гербіцидів.

Раніше ми застосовували міжрядні культиватори ще радянського, а згодом вітчизняного виробництва. Це було відносно ефективно, але справді ж страждала точність і продуктивність роботи, що призводило до пошкоджень культурних рослин і малої продуктивності. Коли ми побачили, як працює BEDNAR ROW-MASTER RN, то зрозуміли — це якісно зовсім інший рівень просапного обробітку, — стверджує Олександр Вікторович.

Багатофункціональний культиватор ROW-MASTER RN має універсальну міцну раму для проведення міжрядного обробітку, руйнування ґрунтової кірки та усунення бур’янів на широкорядних посівах. Інтервал регулювання міжряддя від 45 до 80 см дозволяє застосовувати ROW-MASTER на посівах кукурудзи, соняшнику, цукрових буряків та інших просапних культур. Для збільшення продуктивності та зменшення пошкодження рослин у рядках культиватор може бути оснащений системою автоматичного ведення по рядках CultiCam.

13 14 500 501 76 2

____________________

Вдається досягнути відчутної економії гербіцидів, котра може сягати 15–20%

____________________

 

Міжрядний культиватор загалом — це такий агрегат, що якщо він має недосконалу конструкцію або з ним працює тракторист без належного досвіду та навичок, то можна накоїти лиха, знищивши відсотків десять рослин у рядках чи навіть більше. Натомість ми придбали BEDNAR ROW-MASTER RN з автоматичною системою ведення, тобто системою камер із точним веденням по рядках рослин і автоматичною фіксацією забарвлення та висоти рослин. Тобто ці всі моменти контролює електроніка. До того ж ми оснастили агрегат системою освітлення для роботи вночі. Це дало нам змогу безпомилково провадити міжрядний обробіток цілодобово. Завдяки цьому реальна продуктивність роботи ROW-MASTER RN досягає 100 гектарів на добу, а не 30, як у радянських агрегатів, — розповідає Олександр Сатановський.

Також вдається досягнути відчутної економії гербіцидів, котра може сягати 15–20%. Вкрай важливим є і те, що агрегатований із ROW-MASTER RN трактор споживає всього 4–5 л/га пального.

Ще одним новим придбанням ПП «Агро 3» у буремному 2022 році стала універсальна сівалка BEDNAR OMEGA OO_FL, за словами Олександра Вікторовича, налаштовували в полі буквально під акомпанемент вибухів і ревіння двигунів літаків. Рашисти не дійшли до села, де розташоване господарство, буквально кілька кілометрів, однак брати Сатановські встигали і працювати в полі, і водночас активно допомагати ЗСУ.

 

____________________

Сівалку OMEGA можна запускати в поле відразу після збирання попередньої культури. Ми заощаджуємо час і кошти, зберігаючи вологу в ґрунті та якісно розкладаючи насіння в рядку

____________________

 

Ми помітили, що за наших умов найкраще себе показує усереднене міжряддя на озимій пшениці — близько 16,7 сантиметра. Якраз такий параметр можна виставити на сівалці OMEGA, хоча ми обрали цю модель не тільки через це. По-перше, це універсальна сівалка, якою можна сіяти не лише пшеницю та ячмінь, а й ріпак, гречку, бобові та інші культури. По-друге, її можна запускати в поле відразу після збирання попередньої культури. Ось, наприклад, на соняшнику ми запустили рубальний коток, і після нього іде чеська сівалка зі своїми дисками для підготовки посівного ложа. Тобто ми заощаджуємо час і кошти, зберігаючи вологу в ґрунті та якісно кладучи насіння в рядок, — пояснює Олександр Сатановський.

Універсальна сівалка OMEGA OO_FL з робочою шириною від 4 до 9 м має двосекційний бункер, що працює під тиском і розділений у співвідношенні 60 : 40. Двокамерна конструкція бункера дозволяє висівати культуру разом з одночасним унесенням добрив у рядок або міжряддя, або ж одночасно висівати кілька культур, таких як основна і покривна культура. Сівалка OMEGA OO_FL відрізняється неперевершеною легкою конструкцією, дисковою робочою секцією та широким набором додаткового обладнання, включно з двома варіантами міжряддя — 12,5 або 16,7 см.

13 14 500 501 76 1

Справді, це дуже зручна сівалка з якісним точним висівом і можливістю припосівного внесення міндобрив. Ми її вже чудово освоїли на зернових і будемо цього року за її допомогою вже сіяти озимий ріпак, — каже головний агроном ПП «Агро 3».

Можна сказати, що в господарстві поступово напрацьовується якісно нова технологія вирощування сільгоспкультур, важливу роль у якій відіграють саме агрегати BEDNAR. З тим, за словами Олександра Вікторовича, ця сучасна техніка супроводжується гарним сервісним обслуговуванням.

У них завжди є запчастини, є фахівці, і головне — є розуміння наших потреб. Вони завжди на телефоні й за потреби оперативно приїздять до нас. Ну, і сама якість техніки — на висоті. Гадаю, що це не останні агрегати BEDNAR, яке придбало наше господарство! — стверджує Олександр Сатановський.

 20 квітня 2024
Команда шеф-кухаря та ідеолога проєкту Cult Food Євгена Клопотенка презентувала оновлений збірник рекомендованих рецептур для харчування дітей у закладах освіти, який розроблено на підтримку Стратегії реформи системи шкільного харчування, яка реалізується за ініціативи першої леді Олени Зеленської.
Команда шеф-кухаря та ідеолога проєкту Cult Food Євгена Клопотенка презентувала оновлений збірник рекомендованих рецептур для харчування дітей у закладах освіти, який розроблено на підтримку Стратегії реформи системи шкільного харчування, яка реалізується за ініціативи першої леді Олени Зеленської.
20 квітня 2024
 19 квітня 2024
Станом на 19 квітня ціни на какао встановили новий рекорд, сягнувши історичного максимуму в понад 11 тисяч доларів США за тонну.
Станом на 19 квітня ціни на какао встановили новий рекорд, сягнувши історичного максимуму в понад 11 тисяч доларів США за тонну.
19 квітня 2024
 19 квітня 2024
На поточному тижні на ринок України надійшли перші партії тепличного томату з місцевих комбінатів.
На поточному тижні на ринок України надійшли перші партії тепличного томату з місцевих комбінатів.
19 квітня 2024
 19 квітня 2024
Асоціація портів України «Укрпорт» звернулася до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля щодо ситуації з перевезенням вантажів Дунаєм.
Асоціація портів України «Укрпорт» звернулася до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля щодо ситуації з перевезенням вантажів Дунаєм.
19 квітня 2024
 19 квітня 2024
Станом на 19 квітня на контрольованій Україною території вже засіяно 2 млн 053,4 тис. га зернових та зернобобових культур.
Станом на 19 квітня на контрольованій Україною території вже засіяно 2 млн 053,4 тис. га зернових та зернобобових культур.
19 квітня 2024
 19 квітня 2024
Оскільки повномасштабна війна в Україні триває, сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України впроваджує ініціативу з перевірки ґрунтів у постраждалих регіонах країни на наявність токсичних металів в наслідок бомбових, ракетних або артилерійських вибухів.
Оскільки повномасштабна війна в Україні триває, сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України впроваджує ініціативу з перевірки ґрунтів у постраждалих регіонах країни на наявність токсичних металів в наслідок бомбових, ракетних або артилерійських вибухів.
19 квітня 2024

Please publish modules in offcanvas position.