Väderstad: довести до ідеалу!

Väderstad: довести до ідеалу!

/ Актуальні статті / Вівторок, 17 жовтня 2023 09:22

Шведський виробник на польовій презентації в Австрії елегантно продемонстрував революційні рішення у сфері обробітку та сівби, яких потребують фермери усього світу

На початку вересня 2023 року двоє провідних світових виробників сільгосптехніки — Väderstad та Case IH об’єднали свої зусилля в межах спільної польової презентації Farming Red!. Захід відбувався на полях Австрії і зібрав майже 150 журналістів із багатьох країн Європи. Маємо зазначити, що крім традиційної демонстрації нових моделей, шведському виробникові вдалося здійснити найважливіше: показати фермерам реально ефективні технології вже найближчого майбутнього. Тобто те, до чого має рухатися аграрний світ!

17 18 504 505 76 2Генеральний директор компанії Väderstad Хенрік Гільстрінг на зустрічі з пресою наполіг на тому, що аграрні технології не можуть стояти на місці, тому якісний розвиток — це неодмінна умова виживання для всіх учасників ринку. Клімат змінюється, традиційні технології вирощування сільгоспкультур не завжди є ефективними.

Відповідно, завданням кожного відповідального виробника сільгоспмашин є створення таких рішень, що забезпечать фермерам гарантовано позитивний результат з огляду на їх конкретні умови роботи та потреби.

Власне, компанія Väderstad це робить уже багато років, оперативно реагуючи на індивідуальні запити клієнтів. Гадаємо, чимало українських аграріїв підтвердять це, виходячи з власного досвіду. Поготів цікавою для них стане оновлена лінійка Väderstad зразка 2023 року, підготовлена з урахуванням означених вище завдань.

Нам вдалося особисто оглянути новації шведського виробника безпосередньо в полі й детально ознайомитися з їх реальними можливостями.

Передусім ми радимо звернути увагу на нову лінійку міжрядних культиваторів Extract, яку Väderstad ретельно готував протягом останніх років, зокрема придбавши данську профільну компанію.

Актуальність такої технології зростає із кожним сезоном, і ми бачимо, що дедалі частіше хімічні способи боротьби з бур’янами не забезпечують очікуваного ефекту. Причини тут різні — відсутність вологи, щоб спрацював гербіцид, резистентність, зрештою, висока вартість самих препаратів, заборона застосування певних груп гербіцидів. Натомість міжрядні культиватори дають змогу гарантовано подолати проблему механічним способом, заразом руйнуючи кірку та розпушуючи ґрунт.

У лінійці Väderstad першими представлено дві моделі міжрядних культиваторів: напівпричіпний Extract L 16-48 та навісний Extract V 8-36. Залежно від моделі, як Extract L, так і Extract V, будуть доступні з міжряддям 225, 250, 450, 500, 700 і 750 мм.

Väderstad Extract має високу основну раму разом із запатентованим рішенням для підіймання рядкових ґрунтообробних секцій, що дозволяє уникнути пошкодження рослин, а також дає змогу проводити міжрядний обробіток триваліший період з огляду на висоту рослин.

 

__________________________

ЦІКАВО, ЩО…

Extract L також має унікальну конструкцію рами, яка може утримувати дві рами в одній основній, що підвищує ефективність і економить час на проходження для фермера, якщо він сіяв сівалкою, що мала раму до 6 м.

__________________________

 

Важливо, що міжрядний культиватор Extract ідеально підходить для сівалок Tempo, а також оптимізований під ще одну інноваційну концепцію Proceed.

Як нескладно здогадатися із ширини міжрядь, новинка стане універсальним рішенням для боротьби з бур’янами практично на всіх основних культурах — як ярих, так і озимих, що дасть змогу використовувати цю модель із максимальним завантаженням. Вже наступного літа міжрядні культиватори Extract можна буде замовляти разом з іншою технікою Väderstad.

17 18 504 505 77 1

Якісні оновлення отримала і лінійка суперпопулярних в Україні сівалок точного висіву Väderstad Tempo. Зокрема, на сівалках Väderstad Tempo F, Tempo V і Tempo L з’явилася нова електронна система WSX з безщітковими двигунами та покращеними характеристиками кабелів, яка ще більше посилить точність висіву. Удосконалення торкнулися функції автоматичного відсікання насіння, активного гідравлічного притискного зусилля висівних секцій, а також компенсації висіву на поворотах.

Ще одна довгоочікувана новація буде реалізована в лінійці сівалок Tempo L 8-24. Так, опційно ці машини будуть оснащуватися системою внесення рідких добрив, що є вкрай важливим для багатьох українських агровиробників. Причому це не просто якісь доповнення, а повноцінна інтеграція для високошвидкісної точної сівби, що є візитівкою Väderstad Tempo.

 

__________________________

ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ

Нова система WSX дозволяє інтегрувати три нові функції.

По-перше, впроваджено автоматичне відсікання двійників насіння та контроль за пропусками, щоб завжди забезпечувати точний поштучний висів насіння, без ручного налаштування.

По-друге, активне гідравлічне притискне зусилля секцій вводиться для того, щоб завжди забезпечувати точну глибину висіву, незалежно від стану і типу ґрунту. Аби завжди підтримувати задану силу притискання секцій, система буде збільшувати або зменшувати тиск секцій на ґрунт залежно від його стану. Активне гідравлічне притискне зусилля дозволяє оператору встановити оптимальне притискне зусилля на секції, яке підтримується автоматично.

По-третє, це поява компенсації повороту, що забезпечує постійну норму висіву по всій ширині сівалки під час маневру. Це означає, що секції внутрішнього ряду на повороті тимчасово зменшують швидкість висівних пристроїв, тоді як секції зовнішнього ряду пришвидшують її. Гіроскопічні датчики визначають, коли машина повертає і регулюють швидкість висівного для кожного рядка, щоб завжди забезпечувати постійну норму висіву по всій ширині сівалки.

__________________________

 

Нова система містить пластиковий бункер для рідких добрив на 2000 л. Рідкі добрива можна вносити або в рядок з насінням за допомогою висівної секції, або біля рядка за допомогою сошників для внесення добрив. Передбачений широкий діапазон різних норм внесення рідких добрив — без заміни форсунок. Норма внесення — від 30 до 200 л/га за робочої швидкості 15 км/год.

Звісно, що весь цей функціонал зручно автоматизовано, і для початку роботи достатньо встановити потрібну норму внесення в терміналі. Технологію повністю інтегровано в систему керування Väderstad E-Control на базі планшета iPad, де водій отримує повний контроль над процесом сівби в полі. Як і дозування насіння, рідкі добрива вносять в рядки з можливістю посекційного вимкнення.

17 18 504 505 77 2

Ще одна гучна прем’єра Väderstad, презентована в Австрії, — нова концептуальна сівалка точного висіву Proceed V, яка стане доступною для замовлення вже наступного року. Зазначимо, що ця модель вже отримала велику кількість найрізноманітніших нагород на різних виставках і конкурсах.

Proceed представляє нову категорію сівалок, де одна машина може збільшити потенціал врожайності низки культур, таких як пшениця, ячмінь, ріпак, цукровий буряк, горох, кукурудза, соняшник і багато інших.

Завдяки здатності сівалки Proceed висівати найдрібніше насіння на ідеальну глибину з точністю до міліметра, польові випробування показали, що вона може вдвічі зменшити норму висіву насіння пшениці, зберігаючи ту саму врожайність, що й інші сівалки. Рослини, висіяні сівалкою Proceed, сходять сильнішими завдяки меншій конкуренції з іншими рослинами, оптимізації сонячного світла, доступу до вологи, причому рівномірно на всіх стадіях росту впродовж усього вегетаційного періоду кожної окремої рослини.

17 18 504 505 78 1

Додамо, що основою успіху Proceed є її високоточні висівні пристрої. Адаптована версія системи Väderstad PowerShoot повністю контролює кожну насінину аж до самого ґрунту. Вийшовши з короткої насіннєвої трубки, кожна насінина потрапляє під притискне колесо.

Варто згадати й про інновації в лінійці ґрунтообробних машин Väderstad. Їх доволі багато, ми ж зауважимо передусім на впровадження обробітку ґрунту за картами-завданнями та програмним забезпеченням E-Services для налаштування культиваторів TopDown і Opus.

 

__________________________

ЦІКАВО, ЩО…

Випробування сівби озимої пшениці з нормою висіву 150 насінин/м² показали збільшення біомаси рослин на 102%, біомаси коренів — на 72% і на 62% більше пагонів на одну рослину, якщо порівняти з іншими сучасними сівалками.

__________________________

 

Це наразі є особливо актуальним, беручи до уваги, що 2024 року вийде нове покоління культиваторів TopDown та Opus виробництва Väderstad. У них окрім оновленого дизайну впроваджується система керування Väderstad E-Control на базі планшета iPad, а також буде можливість застосування карт полів із завданням по обробітку ґрунту через ISOBUS Task Control трактора. Тобто з’являться додаткові можливості працювати ще швидше та точніше, а також раціональніше використовувати дороге пальне під час комплексного обробітку ґрунту.

Аграрій, перш ніж вийти в поле, може запрограмувати окремі робочі елементи, такі як диски, лапи, вирівнювачі та котки для роботи в конкретних точках поля, відповідно до типу ґрунту або характеристик поля. Одним натиском кнопки механізатор може встановити під час руху індивідуальну робочу глибину або інтенсивність роботи дисків, лап, вирівнювачів або котка. Для полегшення роботи в полі можна використовувати чотири попередньо встановлених завдання кнопками для зберігання різних конфігурацій машини.

17 18 504 505 78 2

Це далеко не всі інновації, які представляє шведський виробник 2023 року, тому ми наполегливо радимо ознайомитися з ними детальніше — якщо комусь вдасться, то на виставці у Ганновері, або ж поспілкувавшись із представниками Väderstad в Україні. Ми ж, користаючи з нагоди, хочемо подякувати усій команді Väderstad за масштабну підтримку українського народу, виробництво та закупівлю різноманітного обладнання для опалення, освітлення, генерації енергії й іншого оснащення.

Нам вдалося поспілкуватися кілька хвилин із генеральним директором Väderstad Хенріком Гільстрінгом. Пан Хенрік висловив величезне захоплення незламністю українців і пообіцяв, що компанія Väderstad зробить усе можливе, аби українські аграрії могли повноцінно працювати у цей складний час. Водночас усі програми підтримки українців продовжать працювати, тим більш, що вони ґрунтуються на щирій та відвертій солідарності працівників Väderstad з українським народом. Щиро дякуємо, Väderstad, і своєю чергою бажаємо компанії процвітання та нових звершень.

Ви цього варті!

 18 квітня 2024
Українські виробники картоплі знову мусять знижувати ціни на свою продукцію.
Українські виробники картоплі знову мусять знижувати ціни на свою продукцію.
18 квітня 2024
 18 квітня 2024
Ціни на свиней забійних кондицій в Україні зміцнюються третій тиждень поспіль. Так, у ході минулих торгів котирування на ринку живця зміцнилися на 1-2 грн/кг чи у середньому на 2,2%.
Ціни на свиней забійних кондицій в Україні зміцнюються третій тиждень поспіль. Так, у ході минулих торгів котирування на ринку живця зміцнилися на 1-2 грн/кг чи у середньому на 2,2%.
18 квітня 2024
 18 квітня 2024
У 2024 році виробництво ріпаку в Україні може лише незначно поступитися врожаю 2023 року, склавши близько 4,3 млн тонн, що на 4% вище попередньої оцінки, проте на 7% нижче показника 2023 року.
У 2024 році виробництво ріпаку в Україні може лише незначно поступитися врожаю 2023 року, склавши близько 4,3 млн тонн, що на 4% вище попередньої оцінки, проте на 7% нижче показника 2023 року.
18 квітня 2024
 18 квітня 2024
Польські аграрії з організації «Польське ошукане село» у Підкарпатському воєводстві з 9-ї ранку четверга на 48 годин заблокували рух вантажівок біля ПП «Медика-Шегині» та «Корчова-Краківець» із вимогами до уряду Польщі виконати зобов'язання, зокрема, щодо надання доплат до окремих видів агропродукції.
Польські аграрії з організації «Польське ошукане село» у Підкарпатському воєводстві з 9-ї ранку четверга на 48 годин заблокували рух вантажівок біля ПП «Медика-Шегині» та «Корчова-Краківець» із вимогами до уряду Польщі виконати зобов'язання, зокрема, щодо надання доплат до окремих видів агропродукції.
18 квітня 2024
 18 квітня 2024
В червні поточного року має розпочатися будівництво інтермодального «сухого порту» Horonda Platform в с. Горонда Закарпатської області.
В червні поточного року має розпочатися будівництво інтермодального «сухого порту» Horonda Platform в с. Горонда Закарпатської області.
18 квітня 2024
 18 квітня 2024
Збитки сільського господарства через втрати ґрунтів внаслідок воєнних дій лише в Харківській області складають майже 37 мільярдів гривень.
Збитки сільського господарства через втрати ґрунтів внаслідок воєнних дій лише в Харківській області складають майже 37 мільярдів гривень.
18 квітня 2024

Please publish modules in offcanvas position.