Швидше, точніше, вигідніше!

Швидше, точніше, вигідніше!

/ Актуальні статті / П'ятниця, 03 листопада 2023 09:34

Компанія AMAZONE продемонструвала свої новинки на 2024 рік — високоефективні рішення у сфері обробітку ґрунту, внесенні добрив, сівбі та показала нову модифікацію самохідного обприскувача Pantera

Компанія AMAZONE традиційно зібрала у себе вдома представників аграрних видань із багатьох країн Європи. Через тривалу відсутність виставки Agritechnica в Ганновері і журналісти, і звісно ж передусім фермери усього світу скучили за презентаціями нових моделей техніки, таких, без перебільшення, крутих виробників, як німецька AMAZONE.

2023 рік для AMAZONE є особливими, хоча б тому, що цього року відзначається, на хвилиночку, вже 140-річчя від заснування одного з найкращих виробників сільгосптехніки у світі. Тобто люди починали ще з кінних плугів і перших сівалок, а сьогодні виготовляють сільгосптехніку космічного рівня. І це все поступово, динамічно розвиваючись та постійно впроваджуючи щось нове і справді унікальне!

Цікаво, що майже 5% продажів AMAZONE належить саме ринку України, і ми хочемо привітати українське представництво німецького виробника, яке також цьогоріч відзначає вже доволі солідний ювілей — 25 років!

 

___________________

Компанія AMAZONE чудово справляється зі своєю роботою, досягнувши товаро­обігу у 804 млн євро за результатами 2022 року. На десяти заводах AMAZONE та десятках представництв у всьому світі працюють понад 2500 спеціалістів

___________________

 

Вітчизняні фермери добре знають членів команди AMAZONE в Україні й підтвердять, що там працюють тільки високопрофесійні, відповідальні та порядні люди, з якими приємно і працювати, і просто спілкуватися. Тому побажаємо всій команді AMAZONE нових звершень й усіляких гараздів, бо вони того варті!

Утім, німецька компанія й без того чудово справляється зі своєю роботою, досягнувши товарообігу у 804 млн євро за результатами минулого року. На десяти заводах AMAZONE та десятках представництв у всьому світі працюють понад 2500 спеціалістів. Родині Драєрів вдається поступово розбудовувати справдешню інноваційну імперію, з якою охоче має справу кожен розумний фермер.

19 20 506 507 13 1

Тому ми всі з цікавістю очікували на нові технічні рішення AMAZONE, які вона представлятиме в Ганновері, і німецька компанія нас не підвела, продемонструвавши ще більше понад наші очікування. Гадаємо, короткий опис цих новинок буде досить цікавим і для українських фермерів. Сподіваємося, що ми побачимо і використаємо всі ці технології вже безпосередньо на полях України.

Які новинки запропонувала AMAZONE на 2024 рік і на чому зосереджував увагу один із провідних світових виробників сільгосптехніки?

Почнімо традиційно з обробітку ґрунту, який справедливо вважається основою хорошої врожайності. Утім, не лише врожайності, а й загальної рентабельності вирощування сільгоспкультур, на що AMAZONE якнайпильніше зауважує.

Так, восени 2023 року німецький виробник презентує нові компактні дискові борони Catros+ 03 з робочою шириною 4, 5,6 та 7 м та системою Smart Frame System, які можуть оснащуватися ножовим і подвійним котком. Загалом до всієї лінійки входять моделі із шириною захвату від 2,5 до 12 м. Нові борони пропонують як у навісному виконанні, так і в причіпному варіанті TS з підіймальним шасі.

19 20 506 507 13 2

У конструкції новинки зазначимо інтелектуальну концепцію рами Smart Frame System. За її допомогою власник тільки один раз установлює глибину робочих дисків і… забуває про це. Адже надалі регулювання глибини обробітку здійснюється простим поворотом стійки утримувача дисків. Таким чином, рама машини завжди лишається паралельною до ґрунту, тож Catros+ 03 завжди проводить обробіток на однакову глибину.

Схоже це працює і на подвійних котках та додатковій штригельній бороні. Завдяки незмінному положенню рами тиск обох котків є незмінним, як і задане положення заднього штригеля.

Додамо, що борона може оснащуватися переднім ножовим котком або вирівнювачем Crushboard. Взагалі вся ця конструкція ідеально копіює ґрунт. Робоча глибина 510-міліметрових дисків дає змогу якісно працювати в діапазоні від 5 до 14 см. Для мінімального поверхневого обробітку на рівні від 2 см можна застосовувати диск X-Cutter 480 мм.

19 20 506 507 14 1

Ще одне дуже цікаве ґрунтообробне рішення AMAZONE — культиватор-плоскоріз Cobra з 6-рядною конструкцією та розмаїтим функціоналом. Cobra однаково якісно лущить стерню, провадить другий обробіток поля, загортає сидерати в ґрунт і здійснює передпосівну підготовку.

Беручи до уваги прагнення німецького виробника допомогти аграріям заощадити кошти, зазначимо, що справжньою родзинкою Cobra є суперефективна боротьба з пророслими бур’янами. Тобто за розумного підходу до справи можна істотно скоротити кошти на гербіциди.

Цікаво, що Cobra оснащується на вибір дев’ятьма різними видами котків, що дає змогу фермеру обрати оптимальну комбінацію. На додачу до цього AMAZONE пропонує оснастити свій культиватор-плоскоріз ще й новим подвійним штригелем. Це покращує поперечне розподілення соломи після збирання, відокремлюючи ґрунт від падалиці зернових, яка сохне і гине на сонці. Звісно, що це стосується і бур’янів, що елегантно знищуються механічним способом. Крім того, через незначне зворотне ущільнення навесні ґрунт прогрівається й просихає швидше.

19 20 506 507 14 2

За роботи подвійного штригеля ведення машини по глибині передньої частини здійснюється чотирма інтегрованими опорними колесами, а в задній частині — транспортним шасі TX. Глибину обробітку навіть за умови використання подвійного штригеля можна регулювати безступенево під час роботи машини.

Не забуває AMAZONE і про «важку артилерію» в ґрунто­обробітку, запропонувавши нову модифікацію свого високоефективного напівпричіпного плуга AMAZONE Tyrok 400 Onland — для оранки поза борозною.

Унаслідок швидкого та комфортного переходу від режиму «поза борозною» до режиму «по борозні» плуг Tyrok Onland пропонує високу гнучкість застосування. Причому клієнти можуть вибрати серед варіантів із 7, 8 або 9 корпусів для тракторів потужністю 400 к. с.

19 20 506 507 15 1

Нагадаємо, що істотною перевагою оранки «поза борозною» є зменшений тиск на ґрунт внаслідок великої опорної поверхні широких шин і можливості роботи на нижчому тиску в шинах. Завдяки цьому виникає значно менше переущільнень. Також режим «поза борозною» сприяє оптимізації тягової траєкторії.

Швидкий і простий перехід від режиму «поза борозною» до режиму «по борозні» є вкрай важливим, залежно від умов на полі. В Tyrok 400 Onland для цього достатньо перевести важіль гідрокерування на поворотній стійці.

Tyrok Onland відрізняється також системою повороту SmartTurn, що удвічі уповільнює роботу перед настанням розвороту. Також у режимі «поза борозною» рама автоматично засувається за допомогою циліндра перед процесом повороту, щоб забезпечити максимально низький центр тяжіння і зменшити зусилля, що впливають на трактор і плуг. Ну, і згадаємо, що нова функція дозволяє здійснювати повністю гідравлічне регулювання глибини обробітку на Tyrok 400 з кабіни трактора.

19 20 506 507 15 2

Переходячи від ґрунтообробітку до нових посівних рішень AMAZONE, насамперед зосереджуємо увагу на улюблениці українських аграріїв — новій причіпній сівалці точного висіву Precea-TCC.

Цієї осені німецький виробник представив причіпні моделі Precea 9000-TCC і 12000-TCC з робочою шириною 9 і 12 м, з дозування під підвищеним тиском та унікальною системою подачі насіння Central Seed Supply. Модель забезпечує високу схожість після сівби навіть за робочої швидкості до 15 км/год.

Precea-TCC пропонується з 12 або 16 рядами для міжрядь 70, 75 і 80 см. Вже цієї осені нові моделі будуть пропонувати також для сівби просапних культур вузькорядним способом, таких як буряк, ріпак або соя за міжряддя 45 і 50 см і кількості рядів 18 або 24.

19 20 506 507 16 1

Нова Precea-TCC оснащується центральним насіннєвим бункером на 2000 л, куди вміщуються два біг-беги. Завдяки системі Central Seed Supply посівний матеріал потоком повітря подається до дозувальних пристроїв і проміжних контейнерів у кожному ряду. За досягнення максимального рівня заповнення контейнера потік повітря автоматично зупиняється, а далі — автоматично відновлюється й сприяє подачі посівного матеріалу із центрального бункера до окремих рядів.

Відповідно, завдяки інтелектуальному режиму подачі повітря системи Central Seed Supply кожен дозувальний пристрій забезпечує себе посівним матеріалом без потреби в складних датчиках чи електронному керуванні. Тобто система є ще й максимально надійною.

Слід згадати й про унікальну систему регулювання відсікачів SmartControl з автоматичним підрегулюванням, яка ефективно запобігає просівам і двійникам. Дозувальний диск із сервоприводом обертається залежно від швидкості й норми висіву та просуває посівний матеріал у напрямку висівної трубки. Насінина точно потрапляє в посівну борозну, затримується уловлювальним коточком й акуратно кладеться в посівне ложе.

19 20 506 507 16 2

Також тут є автоматичне регулювання тиску на сошник SmartForce, що сприяє рівномірному укладанню посівного матеріалу навіть на нерівній поверхні поля. Своєю чергою, сервопривод дозування ElectricDrive дає змогу зручно налаштувати норму висіву та виконувати диференційований висів за допомогою GPS та карти зон полів.

Ну, і, нарешті, Precea-TCC оснащується двосекційним бункером для міндобрив на 6000 л. Внесення добрив із нормою до 250 кг/га здійснюється за допомогою HD-сошника для добрив FerTeC twin.

Покращена аналогічна система і в моделі Precea 6000-2FCC з новітнім дозувальним пристроєм FertiSpot для порційної подачі добрив. Ця система максимально ефективно використовує добрива насамперед на сівбі кукурудзи. Кожна порція міндобрив розміщується син­хронізовано між насінням, тому система дозволяє використовувати високі концентрації добрив за одночасного захисту від опіків чутливих культур навіть у сухому ґрунті.

19 20 506 507 16 3

За допомогою ISOBUS регулювання механізатор може точково вказати місце введення добрив — під насінням або зі зміщенням між двома насінням. Крім того, з FertiSpot можна виконувати стрічкове внесення. Цікаво: згідно з результатами досліджень Технічного університету Кельна, впровадження цієї технології дає змогу заощадити до 25% зі збереженням урожайності.

Тут вельми доречною також є комбінація сівалки Primera DMC із фронтальним баком для рідких добрив FT-P на 1500 л. Завдяки цьому можна дозувати рідкі добрива безпосередньо в посівну борозну, що покращує доступність поживних речовин для рослин, особливо в сухому ґрунті. Для обох машин пропонується автоматичне посекційне регулювання Section Control і варіабельне регулювання норми внесення аплікаційних карт завдяки ISOBUS-регулюванню.

Діапазон роботи переднього бака FT-P 1502 становить від 5 до 100 л/хв розчину за робочого тиску від 2,0 до 8,0 бар. Монтажний комплект для рідких добрив у комбінації з FT-P 1502 пропонується для Primera DMC із будь-якою шириною захоплення від 3 м до 9 м.

19 20 506 507 17 1

AMAZONE заслужено вважається експертом у раціональному застосуванні міндобрив, і цю концепцію чудово реалізовано в новому навісному розкидачі ZA-TS 5000 із бункером на 5000 л. Нова модель отримала збільшений на 800 л бункер для гранул, як порівняти з попередником. Додамо до цього можливість розкидати добрива на ширину до 54 м і отримаємо суперпродуктивну і водночас надзвичайно точну машину.

Звісно, що ZA-TS 5000 зберіг усі технологічні переваги розкидачів AMAZONE, включно із системою зважування Profis, а також такими відомими інтелектуальними рішеннями, як WindControl та ArgusTwin.

Ще одна гучна новинка у цьому сегменті — причіпний комбінований розподільник ZG-TX 11200 Super, який може точно вносити як мінеральні добрива, так і вологе вапно.

19 20 506 507 17 2

Замість простого лотка, по якому добрива дозуються на диск, на ZG-TX встановлено оригінальну систему регулювання точки подачі. Це дає змогу використовувати оптимізовані функції, такі як HeadlandControl і Section Control. Розподільний пристрій забезпечує точний рисунок розподілення за ширини захвату до 54 м. У комбінації з опційною системою вимірювання крутного моменту FlowControl гарантується точне регулювання норми внесення з перших секунд.

Разом із розподільним пристроєм TS передбачено заводське встановлення інтегрованої в диски системи прикордонного розподілу AutoTS з правого боку. Раніше ця система призначалася тільки для точних розподілювачів ZA-TS та ZG-TS, тепер вона пропонується також і на ZG-TX. Завдяки цьому рентабельність унесення міндобрив підвищується до 17%!

Особливістю ZG-TX є простий перехід від режиму внесення вапна на режим внесення міндобрив. Для цього потрібно замінити тільки деякі деталі, а вся процедура перелаштування триває до 25 хв.

19 20 506 507 17 3

Додамо, що рама Special пропонується для моделей об’ємом бункера 6800 л і 9000 л за максимально допустимої маси машини 17 т, рама Super — до 11 200 л і 21 т.

І, завершуючи тему точного внесення міндобрив, слід згадати про технологію CurveControl для відцентрових розкидачів AMAZONE. Новинка адаптує поперечне розподілення гранул при проходженні поворотів до різної швидкості руху та корегує зміщення рисунка. Завдяки цьому сходи рослин розвиватимуться більш рівномірно, а міндобрива використовуватимуться ще раціональніше. CurveControl як опція є доступною для навісних розкидачів ZA-TS та причіпних розкидачів ZG-TS.

 

___________________

AMAZONE урочисто презентувала нову модифікацію самохідного обприскувача Pantera 7004 зі збільшеним баком до 7000 л, цілковито новим шасі та кліренсом на 130 см. Бак виготовлено з високоякісного полімеру, армованого скловолокном, має гладенькі стінки, що сприяє ідеальному очищенню

___________________

 

Ну, і, звісно ж, AMAZONE урочисто презентувала нову модифікацію самохідного обприскувача Pantera 7004 зі збільшеним баком до 7000 л, цілковито новим шасі та кліренсом на 130 см. Сам бак виготовлено з високоякісного полімеру, армованого скловолокном, має надзвичайно гладенькі стінки, що сприяє ідеальному очищенню. Для очищення пропонується бак для чистої води на 500 л.

З тим базова маса Pantera 7004 становить менше як 12 т, що забезпечує істотні переваги під час роботи. На кожному колесі є автоматичний контроль тягового зусилля, що робить цю машину надзвичайно високопрохідною та високоманевреною.

З потужністю двигуна 306 к. с. з гідравлічним приводом новинка може працювати за будь-яких складних умов. Нове шасі з поздовжньо-важільною індивідуальною підвіскою коліс є унікальним у своїй конструкції. Гідропневматична підвіска працює адаптивно, завдяки чому, залежно від ситуації, оптимально адаптуються ходові якості шасі. Таке інтелектуальне регулювання сприяє високій стійкості та комфорту під час руху за одночасно простої конструкції зі зменшеною масою, порівнюючи зі звичайною незалежною підвіскою коліс.

19 20 506 507 17 4

Крім того, система перешкоджає розгойдуванню за незаповненого бака та дозволяє рух на високій швидкості навіть на поганих дорогах. Серійно передбачено гідравлічне регулювання ширини колії за стандартного її значення від 2,00 до 2,75 м.

Істотною перевагою Pantera 7004 є інтегрована система вирівнювання на схилах: датчики визначають нахил шасі, і машина автоматично утримується в горизонтально за певної крутизни схилу. У комбінації з низьким центром ваги машини та гідропневматичним шасі ця функція забезпечує вкрай високу стійкість на схилах.

Мембранно-поршневі насоси мають постійну загальну продуктивність 610 л/хв. Своєю чергою, довжину штанги можна обрати від 24 до 48 м.

Цікаво, що опційно можна встановити систему прямого підживлення DirectInject, яка дає змогу за лічені секунди дозувати додаткові продукти, що підвищить гнучкість та ефективність використання самохідного обприскувача. Всі функції — від активації до очищення — можна запустити з кабіни натисканням кнопки.

Утім, про новий Pantera 7004 можна розповідати ще довго і з захопленням. А ще краще — оглянути цю модель або на виставці в Ганновер, якщо є така можливість, або ж дочекатися, коли вона прибуде в Україну. Гадаємо, що це трапиться вже доволі швидко, бо цей самохідний обприскувач ідеально вписується під потреби українських аграріїв.

 

Ігор ПАВЛЮК, спеціально для Агробізнесу Сьогодні
Відень — Оснабрюк — Київ

 24 травня 2024
Результати випробувань показали, що застосування препаратів з фітостеролами зменшує наслідки посухового стресу, призводить до збільшення врожаю гарантовано на 5% і більше та економії води до 20%.
Результати випробувань показали, що застосування препаратів з фітостеролами зменшує наслідки посухового стресу, призводить до збільшення врожаю гарантовано на 5% і більше та економії води до 20%.
24 травня 2024
 24 травня 2024
Завершення збирання сої в Бразилії та Аргентині збільшило обсяги пропозиції на світовому ринку, що призвело до зниження експортного попиту на українську сою та соєвий шрот і жом.
Завершення збирання сої в Бразилії та Аргентині збільшило обсяги пропозиції на світовому ринку, що призвело до зниження експортного попиту на українську сою та соєвий шрот і жом.
24 травня 2024
 24 травня 2024
Прохолодна погода, яка спостерігалася в основних регіонах вирощування цієї ягоди в Україні, не сприяла швидкому дозріванню суниці садової, що й дало змогу місцевим садівникам підвищити ціни на свою продукцію.
Прохолодна погода, яка спостерігалася в основних регіонах вирощування цієї ягоди в Україні, не сприяла швидкому дозріванню суниці садової, що й дало змогу місцевим садівникам підвищити ціни на свою продукцію.
24 травня 2024
 24 травня 2024
Станом на 23 травня ярими зерновими та зернобобовими культурами в Україні загалом було засіяно 5,4 млн га, або 96,4 % від запланованої площі (5,601 млн га).
Станом на 23 травня ярими зерновими та зернобобовими культурами в Україні загалом було засіяно 5,4 млн га, або 96,4 % від запланованої площі (5,601 млн га).
24 травня 2024
 24 травня 2024
24 травня 2024 року представники агротехнологічної компанії «Сингента», «Науково-дослідного центру здоров’я рослин та екосистемного планування «Зелена Клініка» (далі — НДЦ) і Комунального підприємства з утримання зелених насаджень Шевченківського району м. Київ (далі — КП) домовилися щодо впровадження програми із захисту каштанів TreeCare від «Сингента».
24 травня 2024 року представники агротехнологічної компанії «Сингента», «Науково-дослідного центру здоров’я рослин та екосистемного планування «Зелена Клініка» (далі — НДЦ) і Комунального підприємства з утримання зелених насаджень Шевченківського району м. Київ (далі — КП) домовилися щодо впровадження програми із захисту каштанів TreeCare від ...
24 травня 2024
 24 травня 2024
21 травня в Київської області зареєстровано спалах захворювання на африканську чуму свиней(АЧС) у дикій фауні ‒ на території мисливських угідь спеціалізованого мисливського господарства «Переяславське» Бориспільського району.
21 травня в Київської області зареєстровано спалах захворювання на африканську чуму свиней(АЧС) у дикій фауні ‒ на території мисливських угідь спеціалізованого мисливського господарства «Переяславське» Бориспільського району.
24 травня 2024

Please publish modules in offcanvas position.