Що покаже GRIMME на Agritechnica-2023

Що покаже GRIMME на Agritechnica-2023

/ Актуальні статті / Понеділок, 06 листопада 2023 09:35

Провідний світовий виробник техніки для буряківництва, картоплярства й овочівництва представив рішення, що будуть вкрай цікавими для українських аграріїв

Цієї осені в Німеччині більшість відомих виробників сільгоспмашин демонстрували власні новинки, з якими вони збираються підкорювати Ганновер, а далі — серця фермерів усього світу. Мені вдалося побувати на кількох таких заходах, до того ж уперше я відвідав штаб-квартиру компанії GRIMME, розташовану в мальовничій сільській місцевості в містечку Дамме на північному заході Німеччини.

Це не просто штаб-квартира, а цілий комплекс, у якому розташовано завод, офіси, демонстраційну залу та інфраструктуру для комфортної роботи сотень людей, включно з їдальнею. Все зроблено зі смаком, але головне — по-домашньому, що не дивно, бо GRIMME — це класичний родинний бізнес, на яких багато в чому і тримається німецька промисловість.

Історія GRIMME розпочалася ще 1861 року. Буквально — зі звичайної кузні, яка поступово перетворилася спочатку на невелике виробництво, а згодом — на сучасну потужну структуру, до якої входять три заводи, шість споріднених компаній, майже 3100 працівників із 30 країн світу. Достатньо сказати, якщо 2021 року фінансовий обіг GRIMME становив 557 млн євро, то 2022-го — вже 628 млн! Тобто компанія розвивається, людям потрібне те, що вона виробляє, і це все цілковито заслужено.

Протягом останніх років до нашої структури поступово приєдналося одне за одним шість підприємств, що працюють над передовими технологічними рішеннями. Наприклад, компанія ASA-LIFT є одним із найбільших виробників обладнання для овочівництва, тому ми вирішили інвестувати в неї, а компанію Schmiede.ONE, що розробляє унікальні цифрові рішення для бізнесу, заснував Крістоф Гримме, керуючий директор GRIMME Групи та заводу сільськогосподарських машин. Ми об’єднуємо найкращі рішення, щоб зробити власні машини ще ефективнішими, — пояснює керівник відділу маркетингу GRIMME Максиміліан Геркен.

19 20 506 507 64 2

Максиміліан Геркен

Максиміліан — молода, завжди позитивно налаштована до оточення людина. Зустріч із журналістом з України для нього — чудова нагода детальніше дізнатися про реальний стан справ на нашому ринку та реальні потреби українських фермерів.

Не беручи на себе сміливість відповідати за весь вітчизняний агросектор, я все ж коротко описую невеселий стан справ у галузі виробництва зернових та олійних культур. Згадую про мізерні ціни на зерно й інші нюанси, і припускаю, що і буряківництво, і овочівництво, і вирощування елітних сортів картоплі могли б істотно зарадити справі. Адже на цукор у нас є і попит, і ціна, окрім того, його можна тривалий час зберігати без проблем. Овочеву галузь через рашистську агресію доводиться будувати ледь не заново, ну а в картоплярстві головна проблема — не в обсягах вирощеного врожаю, а в його якості.

Однак уся ця справа впирається в техніку та технології — щоб український ринок цих культур якісно розвивався, потрібні нові машини, обладнання, овочесховища і сучасні цукрові заводи. Потрібні інноваційні рішення у всіх значеннях цього поняття.

Саме тому наша оновлена стратегія співпраці з фермерами передбачає комплексний підхід до справи — від обробітку ґрунту і сівби до збирання та післязбиральної доробки врожаю. А також у разі потреби — агрономічні й інші консультації. І цукрові буряки, і картопля, і поготів овочі — це дуже специфічний вид бізнесу. Він може бути для фермера в багато разів прибутковішим, ніж вирощування зернових чи олійних культур, однак усе потрібно робити грамотно та ефективно, — наголошує Максиміліан Геркен.

Разом із керівником відділу маркетингу GRIMME ми здійснюємо коротеньку екскурсію виробничими приміщеннями заводу в Дамме. Мені доводилося бувати на підприємствах різних виробників, і маю сказати, що тут усе організовано на найвищому рівні. Навіть атмосфера на заводі нагадує не виснажливий марафон, як це часом трапляється. Люди знають, що роблять, і роблять це із задоволенням. Зазначимо, що GRIMME має власний унікальний тестувальний центр, на якому фінальні випробування проходить кожна машина. Загалом виробничі потужності компанії розгорнулися на 156 000 м², причому постійно відбувається їх розширення.

 

_______________________

Постійне вдосконалення є головним принципом функціонування всього потужного механізму GRIMME. Зокрема, тут успішно впроваджують політику децентралізації складів запчастин, щоб у кожній країні, де працюють машини GRIMME, був власний склад запчастин

_______________________

 

Слід згадати також і про новий завод у Китаї для ринку Азії, що починає набирати обертів. Там нині набирають нових працівників, до того ж досить неквапливо, бо політика GRIMME щодо цього — однозначна: у них мають працювати тільки найкращі та найвідповідальніші фахівці.

До речі, наша метода розвитку здібностей і навичок молодих спеціалістів передбачає можливість одночасно працювати на заводі та навчатися, скажімо, в технічній школі чи університеті. Молода людина може прийти до нас на завод і здобувати практичні вміння та досвід, проте водночас нормально навчатися в освітньому закладі. Це дуже зручно і вигідно як для неї, так і для нас, — розповідає Максиміліан Геркен.

Мабуть, постійне вдосконалення є головним принципом функціонування всього потужного механізму GRIMME. Зокрема, тут успішно впроваджують політику децентралізації складів запчастин, щоб у кожній країні, де працюють машини GRIMME, був власний склад запчастин. Це істотно скорочує час подолання тієї чи іншої технічної проблеми у клієнтів.

Не потрібно возити запчастини через усю Європу — вони мають бути на місці, наприклад, в Україні. Як і кваліфіковані сервісні працівники. Проте можна викликати спеціалістів із нашого заводу в Німеччині, якщо в тому виникне потреба, — зазначає керівник відділу маркетингу GRIMME.

Показово, що всі основні складники до своїх машин GRIMME виготовляє самостійно, а не купує їх деінде у сторонніх виробників. З одного боку, це дає змогу в разі потреби виготовити їх достатню кількість, а з іншого — гарантує якість. Плюс такий важливий нюанс: оскільки машини GRIMME постійно вдосконалюють, то автоматично вдосконалюють і складники — не треба нікого ні про що просити.

Пильну увагу керівництво GRIMME звертає і на точні рішення, які набувають дедалі більшого значення в сільському господарстві. Це не лише точне землеробство, а й елементи документації, обліку, контролю справності та місця перебування техніки тощо. Для фермерів усього світу доступний онлайн-сервіс MyGRIMME, завдяки якому він отримує повноцінну цілодобову підтримку.

Звісно ж, що GRIMME підготувала широку лінійку новацій під наступний сезон, і деякі із цих рішень, без перебільшення, є революційними. Пропонуємо ознайомитися з найцікавішими для ринку України новаціями, що, гадаємо, невдовзі будуть представлені й у нас.

 

Новий дворядний картоплезбиральний комбайн EVO 260

Цю машину створено на основі моделі SE 260, вона має механічний або повністю гідравлічний привід усіх транспортерів сепарувальних пристроїв. EVO 260 особливо під­­­ходить для тих господарств, що збирають урожай дуже дбайливо. Зокрема, прагнуть ідеально точно сортувати картоплю ще під час роботи в полі. Новинка має бункер на 6 т і може агрегатуватися з тракторами потужністю від 120 к. с.

EVO 260 має нову геометричну конструкцію рухомої рами, що дало змогу знизити масу та запобігти закорковуванням. Як опція машина може бути оснащена системою ведення глибини TerraTronic, яку застосовують або для автоматичного зняття навантаження на гребінь (на легких ґрунтах), або для регулювання тиску на гребінь (на важких ґрунтах).

19 20 506 507 65 2

На додаток до автоматичного регулювання швидкості сепарувальних пристроїв (Speedtronic-Sep) за допомогою Speedtronic-Web можливе повністю автоматичне регулювання швидкості просівного транспортера. Машина може бути оснащена повним комфорт-пакетом для людей, які вручну сортують картоплю.

Керування EVO 260 виконується комфортно за допомогою ISOBUS в серійній комплектації. Інтерфейс користувача GRIMME Digital Interface (GDI) надає водієві ідеальний огляд регульованих параметрів машини. Завдяки відеосистемі SmartView забезпечується постійний огляд усіх потрібних функцій.

 

Картоплезбиральний комбайн EVO 280

Нове покоління моделі отримало повністю гідравлічний привід і безліч інновацій щодо простоти техобслуговування та зручності експлуатації. Завдяки повністю гідравлічному приводу регулювання всіх транспортерів, а також сепарувальних пристроїв, можливе незалежно від числа обертів ВВП трактора.

За бажання доступні системи Speedtronic-Web і Speedtronic-Sep, які додатково знижують навантаження на механізатора, автоматично регулюючи швидкості руху всіх транспортерів залежно від навантаження.

19 20 506 507 65 1

Завважимо також, що і в цій, і в інших своїх машинах компанія GRIMME пропонує систему картування врожайності з прив’язуванням до місцевості, доступ до даних системи можна зручно отримати, не виходячи з дому, через портал myGRIMME. Також можливе приєднання до agrirouter для передачі даних у всі поширені системи керування.

Оптимізація розташування приводу транспортера великого бадилля дозволила збільшити як пропускну здатність, так і стійкість. У комбінації з гребінками, що зчищають, а також їх новим розташуванням, досягається ще ефективніше відділення бадилля від бульб.

8-тонний бункер, як і раніше, належить до стандартної комплектації. Альтернативно можна вибрати запатентований 7,5-тонний бункер типу NonstopBunker із дуже великою відстанню перевантаження. Завдяки цьому можливе комфортне та легке розвантаження бункера під час руху, зокрема на причепи-платформи з контейнерами. Опціонально пропонується мастильна система для ланцюга бункера, за якої мастило автоматично подається на ланки ланцюга під час розвантаження бункера.

 

Бурякозбиральний комбайн REXOR

Останнє покоління самохідних бурякозбиральних комбайнів REXOR було оптимізоване щодо полегшення роботи водія та дбайливого поводження з урожаєм. Щоб максимально розвантажити водія, система Speedtronic-Cruise активно керує приводом руху. Залежно від обраного режиму руху машина повністю автоматично регулює швидкість копіювання, залежно від навантаження відповідних конструктивних вузлів.

Водій має змогу самостійно обирати швидкість реакції круїз-контролю до досягнення попередньо заданої швидкості копання. Вибираючи «агресивний» або щадний запуск, водій безпосередньо впливає на зношення деталей і якість копання. У комбінації із серійною системою Speedtronic для пристроїв транспортування й очищення це відповідає практично автономному копанню в межах рядка.

Також як REXOR 6200, так і REXOR 6300 можуть бути опціонально оснащені покриттям бункера. Воно складається з поліетиленової пластини ззаду, праворуч від бункера, навпроти розвантажувального транспортера. За допомогою нової пластини зводиться до мінімуму обламування кінців коренів буряка та пошкодження під час перевантаження або вивантаження бункера. Крім того, до задньої стінки бункера прикріплено гумову тканину, що запобігає накопиченню вологого, липкого ґрунту на задній стінці бункера.

19 20 506 507 66 1

 

Змінний сепарувальний пристрій ChangeSep: і для картоплі, і для цибулі!

Чимало господарств в Україні розширили останніми роками свій асортимент і вирощують також цибулю крім широкого спектра сортів картоплі для різних видів використання (як харчової й технічної, так і продукту для переробки на крохмаль). У результаті зростають вимоги до варіативності опцій картоплезбиральних комбайнів. Пильну увагу звертають на сепарувальні пристрої, для яких досі не існувало практичного рішення для зміни між очищувальними вальцями та пальчиковим транспортером.

Змінний сепарувальний пристрій ChangeSep забезпечує комфортабельну зміну другого сепарувального пристрою на машинах із двома сепарувальними пристроями, як, наприклад, EVO 290. Перемикання з пальчикового транспортера (ClodSep) на очищувальні вальці (EasySep) здійснюється гідравлічним способом за 2 хв. Регулювання нахилу першого та другого сепарувальних пристроїв, як і раніше, можливе без обмежень.

Крім того, можливе індивідуальне та безступеневе регулювання швидкості обертання обох сепарувальних пристроїв, що дозволяє будь-коли адаптувати комбайн до різних умов і культур. Завдяки підкопувальному пристрою TerraControl із гребеневими напівбарабанами, які можна застосовувати для підкопування картоплі з гребеня та підбирання цибулі з валка, картоплезбиральний комбайн одним натисканням кнопки може бути переобладнаний на комбайн для збирання цибулі.

19 20 506 507 64 3

 

CropAnalyser — система обліку конкретних ділянок поля та врожайності на збиранні картоплі залежно від сорту й розміру продукту

За допомогою системи CropAnalyser у процесі збирання врожаю можлива реєстрація домішок, а також розмірного спектра картоплі й одержуваної в результаті врожайності картоплі залежно від сорту та конкретної ділянки поля.

Систему засновано на методі лазерного світлового перерізу, за якого весь потік продукту реєструється пристроєм лазерної камери, встановленим над завантажувальним транспортером бункера.

Зібрані дані автоматично обробляються й візуалізуються в реальному часі для водія машини, а також на порталі для кінцевих споживачів myGRIMME. За допомогою програми Fields користувач має можливість показувати в myGRIMME розподілення бульб за розмірами, врожайність і частку домішок для кожного поля. Додаток (Crops) дозволяє оцінити параметри залежно від сорту.

На практиці це означає, що важлива інформація щодо розташування, зберігання та збуту картоплі стає доступною негайно. Це дозволяє уникнути непотрібних поїздок на поле та спростити планування подальших процесів. Крім того, на основі вірогідних даних фермер може перевірити успішність агротехнічних заходів і сортів від сівби до збирання врожаю, а отже, зробити належні висновки на наступний сезон.

Наприкінці висловлюємо щиру подяку команді GRIMME за гостинність, допомогу з організацією поїздки та приязне ставлення до українського народу. Ми переконані, що вже в найближчому майбутньому ми разом зробимо якісний крок у розвитку буряківництва, картоплярства та овочівництва в Україні!

 

Офіційний дилер GRIMME в Україні: ТОВ «Агролінії»

logo AGROLINII

тел: +380 44 593 2282

 

Ігор ПАВЛЮК, спеціально для Агробізнесу Сьогодні

 24 травня 2024
Результати випробувань показали, що застосування препаратів з фітостеролами зменшує наслідки посухового стресу, призводить до збільшення врожаю гарантовано на 5% і більше та економії води до 20%.
Результати випробувань показали, що застосування препаратів з фітостеролами зменшує наслідки посухового стресу, призводить до збільшення врожаю гарантовано на 5% і більше та економії води до 20%.
24 травня 2024
 24 травня 2024
Завершення збирання сої в Бразилії та Аргентині збільшило обсяги пропозиції на світовому ринку, що призвело до зниження експортного попиту на українську сою та соєвий шрот і жом.
Завершення збирання сої в Бразилії та Аргентині збільшило обсяги пропозиції на світовому ринку, що призвело до зниження експортного попиту на українську сою та соєвий шрот і жом.
24 травня 2024
 24 травня 2024
Прохолодна погода, яка спостерігалася в основних регіонах вирощування цієї ягоди в Україні, не сприяла швидкому дозріванню суниці садової, що й дало змогу місцевим садівникам підвищити ціни на свою продукцію.
Прохолодна погода, яка спостерігалася в основних регіонах вирощування цієї ягоди в Україні, не сприяла швидкому дозріванню суниці садової, що й дало змогу місцевим садівникам підвищити ціни на свою продукцію.
24 травня 2024
 24 травня 2024
Станом на 23 травня ярими зерновими та зернобобовими культурами в Україні загалом було засіяно 5,4 млн га, або 96,4 % від запланованої площі (5,601 млн га).
Станом на 23 травня ярими зерновими та зернобобовими культурами в Україні загалом було засіяно 5,4 млн га, або 96,4 % від запланованої площі (5,601 млн га).
24 травня 2024
 24 травня 2024
24 травня 2024 року представники агротехнологічної компанії «Сингента», «Науково-дослідного центру здоров’я рослин та екосистемного планування «Зелена Клініка» (далі — НДЦ) і Комунального підприємства з утримання зелених насаджень Шевченківського району м. Київ (далі — КП) домовилися щодо впровадження програми із захисту каштанів TreeCare від «Сингента».
24 травня 2024 року представники агротехнологічної компанії «Сингента», «Науково-дослідного центру здоров’я рослин та екосистемного планування «Зелена Клініка» (далі — НДЦ) і Комунального підприємства з утримання зелених насаджень Шевченківського району м. Київ (далі — КП) домовилися щодо впровадження програми із захисту каштанів TreeCare від ...
24 травня 2024
 24 травня 2024
21 травня в Київської області зареєстровано спалах захворювання на африканську чуму свиней(АЧС) у дикій фауні ‒ на території мисливських угідь спеціалізованого мисливського господарства «Переяславське» Бориспільського району.
21 травня в Київської області зареєстровано спалах захворювання на африканську чуму свиней(АЧС) у дикій фауні ‒ на території мисливських угідь спеціалізованого мисливського господарства «Переяславське» Бориспільського району.
24 травня 2024

Please publish modules in offcanvas position.