agro business 160 160

HORSCH у сезоні-2024: машини та технології

HORSCH у сезоні-2024: машини та технології

/ Актуальні статті / Понеділок, 12 лютого 2024 09:17

Які новинки, продемонстровані відомим німецьким виробником сільгосптехніки на Agritechnica 2023, обов’язково знадобляться українським фермерам у новому сезоні

Минулої осені родинна компанія HORSCH перевершила саму себе, представивши добрих два десятки найрізноманітніших новинок спочатку на своєму заводі, а згодом — у Ганновері. Щиро кажучи, про всі практичні інновації HORSCH годі розповісти за один раз, а тому ми зосередимося на короткому огляді найактуальніших рішень для ринку України. І розповідати тут є про що!

 

Обробіток ґрунту

Вкрай запитуваними у вітчизняному рослинництві сьогодні є різноманітні легкі борони для закриття вологи та знищення паростків бур’янів. У цьому сегменті HORSCH запропонував таке цікаве рішення, як штригельна борона Cura ST із робочою шириною 18 або 24 м. За її допомогою можна ідеально вирівняти поверхню поля під висів насіння, порозбивати грудки й повидирати молоді бур’янці з корінням.

Основою конструкції Cura ST слугує потужна монолітна рама, а її 45-сантиметровий кліренс дає змогу працювати, зокрема, по досить високих сходах ярих культур. Як робочі органи тут виступають 8-міліметрові зуби, розташовані за 28 мм один від одного.

01 02 512 513 57 2

Зазначимо також спеціальну функцію для розворотів, що істотно полегшує роботу механізатора завдяки підійманню крил і допомагає уникати пошкодження рослин на краях поля. Також Cura ST може бути оснащена додатковою бороною для вичісування притиснутих бур’янів позаду основної конструкції з кріпленням до опорних коліс.

Надзвичайно ефективним рішенням є і нове покоління універсальних культиваторів Fortis 9 AS із робочою глибиною від 4 до 30 см. Тобто за його допомогою можна якісно та швидко здійснити як неглибоке лущення стерні та передпосівний обробіток, так і потужну основну підготовку ґрунту. Fortis 9 AS пропонує широкий асортимент різновидів лап і наконечників й може сміливо застосовуватися як безвідмовний високопродуктивний (майже 9 м ширини) універсальний культиватор. Додамо, що тут установлено інтегровану систему підсилення тягового зусилля, яка переносить до 1,2 т ваги на задню вісь трактора, щоб запобігти буксуванню.

Додасть ефективності кожному господарству й оновлена дискова Joker 12 RT, розрахована на найскладніші умови роботи як по стерні, так і попередньо обробленому полю. Агрегат чудово подрібнює грудки, перемелює солому та рівномірно змішує її із ґрунтом. Ширина захвату 12,25 м дає змогу робити це з неймовірною продуктивністю.

 

___________________________

ЦІКАВО, ЩО…

Перші нові моделі Joker 12 RT були протестовані на українських полях. «Цей агрегат був застосований для різних операцій на різних за типами ґрунтах. З усіма завданнями, що були поставленні агрономічною службою, зокрема в осінню підготовку ґрунту під сівбу нового врожаю, агрегат справився на відмінно», — поділився своїми враженнями від роботи Joker 12 RT Олександр Карась, головний інженер СТОВ «Говтва» кластера «Полтава-Південь» групи компаній «Кернел».

___________________________

 

Як робочі органи Joker 12 RT має потужні зубчасті диски діаметром 52 або 58 см або спеціальні диски CoverCrush діаметром 52 см. Якщо перші краще застосовувати для обробітку ґрунту на глибину до 15 см, то CoverCrush призначено для мілкого обробітку до 8 см. Завдяки великій площі контакту вони здатні подрібнювати велику кількість решток із незначним їх перемішуванням.

Дуже ефективним рішенням для наших фермерів вбачається і передпосівний культиватор-лущильник Cruiser 7-9 XL, оснащений новими стійками FlexGrip. Ця машина ідеально провадить обробіток ґрунту на глибину до 15 см, її можна застосовувати як для обробітку жорсткої стерні з великою кількістю пожнивних решток, так і для вологоощадного рівномірного передпосівного обробітку.

Уже згадувані стійки FlexGrip захищено спеціальним блоком, витримуючи навантаження до 180 км. Це, зокрема, гарантує точне дотримання робочих налаштувань як вглиб, так і по ширині захвату. Потужні лапи завширшки 5, 8, 10 або 20 см гарантують якісне розпушування ґрунту з подрібненням рослинних решток. І як фінальна родзинка для довершення композиції пропонується широкий вибір котків, яким завжди славився HORSCH.

01 02 512 513 58 2

Для кращого догляду за просапними культурами та зниження витрат на «хімію» німецький виробник запропонував таке тонке ефективне рішення, як культиватор Transformer VS із робочою шириною захвату 6, 9 і 12 м та регульованими міжряддями від 25 до 30 см. Тобто в ранніх фазах розвитку рослин ми маємо змогу акуратно розпушувати міжряддя, забираючи понад 90% пророслих бур’янів і падалиці.

Від інших агрегатів такого типу Transformer VS відрізняється вкороченою конструкцією машини з центральною рамою та повністю інтегрованими бічними секціями, що втягуються. Завдяки цьому потрібно менше підйомне зусилля, і можна працювати з менш потужними тракторами. Окрім того, істотно покращено точність ведення по рядках потужних лап завширшки 15, 18 або 23 см.

Однак це далеко не все, адже Transformer VS має систему камер для точного ведення, до того ж можна обирати між кольоровим розпізнаванням рядків у форматі 2D та чорно-білим розпізнаванням рядків у форматі 3D. І навіть розпізнавати малі рослини заввишки від 2 см. Тобто жодних пропусків, перекриттів і, звісно, пошкодження культурних рослин.

 

Сівалки

Нову анкерну сівалку Sprinter 12.25 SC із дво- чи трисекційним бункером на 6300 л призначено передусім для точного прямого висіву у стерню. Новинку оснащено потужними анкерними сошниками з пристосуваннями для очищення посівної борозни від пожнивних решток, щоб насінині ніщо не зважало проростати. Можна обрати між трьома різними варіантами сошників під конкретні умови роботи.

Стійки у Sprinter розташовано з проміжком 25 см і витримують навантаження до 180 кг. Точність руху кожного сошника та чіткий висів гарантується завдяки індивідуальному притискному колесу.

01 02 512 513 57 1

До важливих оновлень у модельному ряді сівалок HORSCH належить і оновлена Pronto 7 DC, яка забезпечує точний висів і появу дружних сходів на швидкості до 15–16 км/год, провадячи точний висів усіх видів зернових та дрібнонасінних культур. Двосекційний бункер із системою G&F дає змогу вносити насіння та добрива в один посівний горизонт.

У конструкції Pronto 7 DC передбачено використання як класичних сошників TurboDisc, так і унікальних нових сошників ParaDisc. Особлива конструкція паралелограмної підвіски сошника ідеально підходить для якісного висіву на дуже важких твердих ґрунтах.

Звісно ж зазначимо, що унікальний посівний комплекс HORSCH Avatar SD та SL отримав нові ефективні оновлення. Відтепер ці машини доступні вже із шириною 8, 9 та 10 м. Можна обирати різні варіанти бункерів із двома чи трьома секціями, а також установлювати різне додаткове обладнання. Скажімо, спеціальні очисники ряду, щоб ефективно працювати на полі з великою кількістю пожнивних решток.

До того ж Avatar може висівати водночас дві різні культури та ще й на різну глибину, а також висівати з подвійним міжряддям. Також новинку оснащено системою AutoForce, завдяки якій притискне зусилля сошників змінюється в автоматичному режимі залежно від щільності ґрунту. Тобто створює передумови для отримання дружних сходів.

01 02 512 513 57 4

 

Обприскувачі та розкидачі міндобрив

HORSCH упевнено збільшує кількість модифікацій своїх обприскувачів LEEB, послуговуючись власним залізним правилом: кожен фермер повинен отримати саме таку машину, що оптимально підходить для його вимог та умов роботи. Тут варто зауважити на оновлену модель самохідного обприскувача — HORSCH Leeb VL із кліренсом 200 см!

Машина може змінювати ширину колії (від 2,6 до 3,5 м або від 3 до 4 м), щоб спокійно працювати на різних культурах із різними міжряддями, по максимуму використовуючи корисну площу полів. Потужність двигуна може пропонуватися у різних варіантах — невдовзі з’явиться модель із 8,7-літровим 460-сильним двигуном! Обсяг бака становить 5000, 6000 або неймовірних 8000 л.

 

___________________________

PRECISIONSPRAY

ШИРОТНО-ІМПУЛЬСНА МОДУЛЯЦІЯ — НАЙСУЧАСНІША ТЕХНОЛОГІЯ ОБПРИС­КУВАННЯ

PrecisionSpray — це система широтно-імпульсної модуляції, яка відкриває й закриває форсунки з частотою 20 Гц. Це забезпечує безступінчасте регулювання норми внесення за незмінного тиску й розміру краплі за різної швидкості руху й зі збереженням усіх заданих параметрів обприскування. Таким чином, можна застосовувати форсунки з більшим корпусом, які не вразливі до забивання, а необхідна кількість різнокаліберних форсунок зводиться до мінімуму. Для оптимального поздовжнього й поперечного розпилення розчину форсунки вмикаються й вимикаються поперемінно. Система повністю інтегрована в програмне забезпечення обприскувачів HORSCH та ISOBUS: Компенсація на розворотах і застосування аплікаційних карт дає змогу уникнути перекриття або зниження дози робочого розчину на цих ділянках поля. Це забезпечує рівномірний обробіток посівів з мінімальними витратами ЗЗР, запобігає утворенню резистентності і робить обприскувач ідеальним інструментом для технології точного землеробства.

___________________________

 

Висока точність і продуктивність роботи тут апріорі є гарантованими. До того ж оновлений Leeb VL отримав покращену кабіну з можливістю амортизації, новий термінал керування та ручне керування, створене спеціально для обприскування.

01 02 512 513 58 1

Для тих аграріїв, котрі по-новому дивляться на внесення міндобрив, німці пропонують взагалі унікальне рішення на базі самохідного обприскувача. Це номінований на звання «Машина року — 2024» у категорії догляду посівів сільгоспкультур перший у світі пневматичний штанговий розподілювач добрив Leeb Xeric 14 FS, що спроможний вносити гранули ідеально рівномірно і точно — через штангу! Причому однаково добре працювати як із якісними гранулами, так і не дуже, що вкрай актуально для України. Робоча ширина Leeb Xeric 14 FS становить до 48 м, а обсяг бункера досягає 14 м³. Машина може вносити добрива на швидкості до 20 км/год, що істотно перевищує можливості причіпних розкидачів.

 26 лютого 2024
Міністерство закордонних справ Нідерландів, нідерландський картопляний кооператив Agrico та один із найбільших світових дистриб’юторів обладнання в зерновому, картопляному та овочевому бізнесі APH Group з Нідерландів планують створити українсько-нідерландський демонстраційний центр картоплі Climate Smart Potato.
Міністерство закордонних справ Нідерландів, нідерландський картопляний кооператив Agrico та один із найбільших світових дистриб’юторів обладнання в зерновому, картопляному та овочевому бізнесі APH Group з Нідерландів планують створити українсько-нідерландський демонстраційний центр картоплі Climate Smart Potato.
26 лютого 2024
 26 лютого 2024
Промислове виробництво птахопродукції з перепелів, гусей, качок зазнало негативного впливу ще в період карантинних обмежень, бо має вищу собівартість через терміни вирощування й орієнтоване на платоспроможне населення.
Промислове виробництво птахопродукції з перепелів, гусей, качок зазнало негативного впливу ще в період карантинних обмежень, бо має вищу собівартість через терміни вирощування й орієнтоване на платоспроможне населення.
26 лютого 2024
 26 лютого 2024
ФГ «Волинський сад» з 2012 року спеціалізується на садівництві, зокрема вирощуванні яблунь та вишні. Теплиці – новий напрям діяльності, який вирішили розвивати, дізнавшись про можливість отримання гранту від держави.
ФГ «Волинський сад» з 2012 року спеціалізується на садівництві, зокрема вирощуванні яблунь та вишні. Теплиці – новий напрям діяльності, який вирішили розвивати, дізнавшись про можливість отримання гранту від держави.
26 лютого 2024
 25 лютого 2024
Глобальний ринок рослинного молока зросте з $20 млрд до $51,87 млрд протягом наступного десятиліття.
Глобальний ринок рослинного молока зросте з $20 млрд до $51,87 млрд протягом наступного десятиліття.
25 лютого 2024
 24 лютого 2024
Однієї з найбільш цікавих ягідних культур в Україні є обліпиха. Витрати на догляд за цією культурою невисокі, порівняно з іншими, до того ж є чимало продуктів переробки, де використовується обліпиха.
Однієї з найбільш цікавих ягідних культур в Україні є обліпиха. Витрати на догляд за цією культурою невисокі, порівняно з іншими, до того ж є чимало продуктів переробки, де використовується обліпиха.
24 лютого 2024
 23 лютого 2024
Станом на 23 лютого з початку 2023/24 маркетингового року Україна експортувала 28,15 млн тонн зернових і зернобобових культур, з яких 4,274 млн тонн було відвантажено з початку поточного місяця.
Станом на 23 лютого з початку 2023/24 маркетингового року Україна експортувала 28,15 млн тонн зернових і зернобобових культур, з яких 4,274 млн тонн було відвантажено з початку поточного місяця.
23 лютого 2024

Please publish modules in offcanvas position.