Науково-практичний підхід до захисту саду

/ Агрономія Сьогодні / Середа, 17 листопада 2010 00:00

 

Протягом тижня з 9 по 12 серпня цього року на Півдні України пройшла низка семінарів, присвячених новітнім технологіям захисту кісточкових та зерняткових садів за участю наукових співробітників Інституту садівництва та квітникарства ім. Щепана Піоніжка (м. Скірневіце, Польща): провідного консультанта із захисту рослин Болеслава ІВАНЕКА та професора, доктора с.-г. наук Ремігіуша ОЛЬШАКА. Організатором заходу виступила компанія ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн»

, заснована 11 років тому всесвітньовідомим торговим домом «Сумітомо Корпорейшн» (Японія) і входить у групу компаній «Сумі-Агро Європа». Орієнтуючись на світовий досвід та сучасні європейські дослідження, компанія «Самміт-Агро» пропонує повну технологію та інтегрований захист плодових насаджень.

Семінари відбулися у форматі науково-практичних зустрічей із садоводами Запорізької, Миколаївської, Херсонської областей та АР Крим і викликали щиру зацікавленість у слухачів.
Перший семінар відбувся у м.Мелітополь Запорізької області на базі Інституту зрошуваного садівництва ім. М.Ф.Сидоренка УААН. У дослідному господарстві Інституту були закладені дослідження ефективності системи захисту яблуні від хвороб та шкідників, а також захисту персиків від хвороб препаратами ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн». На теоретичній частині семінару професор-ентомолог Ремігіуш Ольшак прочитав детальну лекцію про специфіку садових шкідників, особливості біології різних видів та найкращий час та методи боротьби з ними. Пан Болеслав Іванек ознайомив слухачів з ефективною системою захисту, якою користуються польські садоводи, а також більш глибоко і детально розповів про причини виникнення захворювань та способи їх попередження і подолання.
Велику зацікавленість у слухачів викликала доповідь завідуючої лабораторією захисту рослин Інституту зрошуваного садівництва, кандидата с.-г. наук Лідії Розової. Вона детально зупинилась на погодно-кліматичних особливостях цього регіону в 2010 році та на заходах, які вживали співробітнику Інституту для якісного захисту від шкідників та попередження проникнення хвороб. Спеціалісти компанії ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» представили систему захисту плодових насаджень з акцентами на новинки сезону. У форматі активного діалогу з аудиторією були розглянуті основні шкідники та хвороби яблуні, персику, вишні та черешні, а також ключові моменти у боротьбі з ними. Після теоретичної частини учасники виїхали на перегляд садів Інституту, в тому числі і дослідних ділянок, де проводилось тестування системи захисту яблуні та персику препаратами ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн». Учасники семінару мали змогу на власні очі переконатись в ефективності обраних систем захисту та поласувати надзвичайно смачними та соковитими персиками, зірваними прямо з гілки.
Другий семінар пройшов на базі ЗАСТ «Зоря Інгулу» м. Баштанка Миколаївської області, у промислових яблуневих насадженнях якої було закладено демонстраційні випробування системи захисту від «Самміт-Агро». Господарство має більш як 350 га плодоносних яблуневих садів та понад 300 га кісточкових культур (персик, абрикос, вишня, черешня, слива та алича). Окрім спеціально запрошених польських науковців виступала перед присутніми Олена СТРАНІШЕВСЬКА, доктор с.-г. наук, провідний науковий співробітник відділу захисту та фізіології рослин Національного інституту винограду і вина «Магарач», яка є консультантом ЗАСТ «Зоря Інгулу» з питань побудови ефективної системи захисту плодових насаджень господарства. Особливу увагу пані Странішевська звернула на нетипові прояви хвороб: парша на кісточкових та кучерявість листя абрикосу, які вона зафіксувала у господарстві, а також велику шкодочинність таких шкідників, як оленка волохата та ріпаковий квіткоїд, які цьогоріч активно пошкоджували яблуню у період цвітіння. Також 2010 рік у південних регіонах країни був характерний активним проявом борошнистої роси.
Найбільш цікавими темами, що активно обговорювались протягом семінарів, були захист яблуні від кліщів, боротьба з грушевою мідяницею, проблема парші, кучерявість листя персику, хвороби деревини у садах.
Останні кілька років у Польщі, а на сьогодні уже і в Україні надзвичайно гостро постає проблема кліщів. Масового поширення набуває бурий кліщ або кліщ Шлехтендаля. Найважливішим є своєчасний моніторинг та знищення популяції на стадії яєць і личинок, щоб запобігти масовому зараженню дорослими особинами кліща. Проти яєць та личинок добре діє японський акарицид Ніссоран, з.п. (0,3-0,6 кг/га), обробку яким краще проводити до появи популяції кліщів першої генерації. Якщо ж час втрачено, і кількість дорослих особин перевищує ЕПШ, то для повного та швидкого знищення популяції дорослих кліщів допоможе японський препарат Санмайт, з.п. (0,5-0,9 кг/га). Дані акарициди є безпечними для довкілля та корисної ентомофауни і дозволені до використання в Євросоюзі в інтегрованих системах захисту плодів, ягід та овочів. Для уникнення резистентності ці препарати не варто використовувати частіше, ніж один раз на сезон.
Подолати кліщів, що зимують у формі яєць, а також інших зимуючих шкідників (щитівки, листовійки, попелиці) можна ще на початку вегетації рано навесні. Для цього здійснюють «омивання» дерев 2%-им розчином препарату Олемікс 84 к.е. (мінеральна олія) у фазу «набрякання бруньок». Особливу увагу слід звернути на кількість води, що застосовується для проведення такої обробки. У молодих садах зазвичай використовують 600-800 л води на 1 га, і в такому випадку норма витрати препарату становить 12-16 л/га, а в садах старшого віку - 800-1000 л води на 1 га, тобто препарату 16-20 л/га. Після його застосування на поверхні дерева утворюється захисна плівка, яка не пропускає повітря, внаслідок чого шкідники, які зимують, гинуть. Цим прийомом давно користуються польські садоводи. Ефективність методу в українських умовах підтверджена дослідженнями кафедри захисту рослин Уманського державного аграрного університету (2008 рік), згідно з якими ефективність сягала 86-99%. Ці дані уже протягом двох сезонів підтверджуються на практиці садоводами Західної та Центральної України.
Також особливу увагу на семінарі приділили всесвітньо відомому, популярному в Європі оригінальному японському препарату Моспілан, р.п. Це перший із неонікотиноїдів, зареєстрованих у Європі. Зі слів пана Болеслава Іванека, на сьогодні це препарат №1 в інтегрованій системі захисту садів у Польщі. При нормі 0,20-0,25 кг/га у садах цей продукт контролює практично всі види шкідників, крім кліщів. Моспілан р.п. чудово зарекомендував себе як при низьких температурах (на стадіях набрякання бруньок-зеленого конуса у боротьбі з довгоносиком, який проявляє свою активність при температурі +6-7°С та грушевою мідяницею, що у лютому-березні виходить з місць зимівлі), так і під час екстремально-високих температур (влітку, коли температура перевищує +30°С і прогресують попелиці). Другою перевагою препарату є його абсолютна безпечність для бджіл, джмелів та корисної ентомофауни, що дає змогу використовувати його під час цвітіння проти таких шкідників, як оленка волохата, бронзівка, трач, яблунева плодожерка.
 
Увага! Остерігайтесь підробок!!!
Зафіксовані випадки появи на ринку України фальсифікованого препарату Моспілан р.п. в упаковках по 1 кг та 500 грам. Компанія ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн», будучи власником торгової марки та єдиним офіційним імпортером препарату в Україну, попереджає, що офіційний легальний препарат Моспілан р.п. постачається в Україну лише в упаковках по 50 та 200 грам!

На семінарах компанія «Самміт-Агро» презентувала новинку 2010 року - фунгіцид ВЕНТОП® 350, SC к.с. (д.р. дитіанон, 350 г/л), який виробляється польською компанією АГРОПАК і є одним із базових продуктів у польській системі захисту яблуневих садів від парші. ВЕНТОП® 350, SC к.с. має нову покращену формуляцію - концентрат суспензії. У порівнянні з порошковими чи гранульованими препаратами він більш зручний у використанні: швидше розчиняється у воді, не забиває фільтри в обприскувачів, легко дозується навіть у малих кількостях. Крім цього, до нової препаративної форми введені спеціальні допоміжні речовини і прилипачі, які додатково підсилюють прилипання препарату та його рівномірне розподілення по опушеній поверхні листя та молодих плодів. Це підсилює стійкість дитіанону до змивання дощем, подовжує захисний період та покращує ефективність дії препарату в складних погодних умовах.Найліпший час застосування фунгіциду ВЕНТОП® 350, SC к.с. - це період між фазами «мишаче вушко»-«лісовий горіх». І особливо - при низьких температурах та в період частих опадів, коли інші препарати погано діють внаслідок змивання дощем (цю властивість садоводи західних областей України вже мали можливість перевірити на практиці під час дощового літа 2010 року). Його можна використовувати як окремо, так і в сумішах з інсектицидами та фунгіцидами, що дозволяє розширити спектр дії проти хвороб.
ВЕНТОП® 350, SC к.с. стійкий до виникнення резистентності, і при необхідності може застосовуватися послідовно декілька разів (у європейських країнах препарати на основі дитіанону застосовують до п’яти разів за сезон).
Важливою проблемою у сучасних садах є хвороби деревини, на що наголошували у своїх доповідях і пан Іванек, і пані Странішевська. Хвороби деревини розвиваються в умовах вологої та теплої зими і, що особливо важливо, вони можуть негативно вплинути на плоди (проявитись під час зберігання). Боротьба з цією хворобою у Польщі проводиться у декілька етапів: 1) обрізка хворих гілок із запасом 30 см; 2) обробка ран сумішшю фарби і препарату Топсін-М, а якщо є багато дрібних ран, то обприскування препаратом Топсін-М 500 к.с. у нормі 1,5 л/га; 3) щоб попередити можливість потрапляння інфекції на плоди перед закладкою на зберігання - обробка препаратом Топсін-М за 30-14 днів до збирання.
В цілому на семінарах побувало більше 130 садоводів Миколаївської, Одеської, Херсонської, Запорізької, Черкаської областей та АР Крим. Агрономи активно вели дискусії, обмінювались досвідом, консультувались із науковцями. Байдужих не було, адже всі зацікавленні в отриманні не лише щедрого урожаю, а й якісної та екологічно чистої продукції.

Дирекція компанії ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» висловлює вдячність керівництву Інституту зрошуваного садівництва ім. М.Ф.Сидоренка УААН (м. Мелітополь, Запорізька область) та ЗАСТ «Зоря Інгулу» (м. Баштанка, Миколаївська область) за гостинність та організацію семінарів на високому рівні, а також керівництву та науковим співробітникам Інституту садівництва та квітникарства ім. Щепана Піоніжка (м. Скірневіце, Польща) та Національного інституту винограду і вина «Магарач» (м. Ялта, АР Крим) за сприяння проведенню семінарів та цікаві науково-практичні доповіді.
 
ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн»
Тел.: (044) 494-37-04

 

 23 квітня 2024
До 30 квітня 2025 року побутові споживачі газу, які є клієнтами ТОВ «Газопостачальна компанія "Нафтогаз України"», сплачуватимуть за «блакитне паливо» 7,96 грн за кубометр.
До 30 квітня 2025 року побутові споживачі газу, які є клієнтами ТОВ «Газопостачальна компанія "Нафтогаз України"», сплачуватимуть за «блакитне паливо» 7,96 грн за кубометр.
23 квітня 2024
 23 квітня 2024
Європарламент на своєму пленарному засіданні в Страсбурзі підтримав у першому читанні продовження тимчасових заходів з лібералізації торгівлі для України з одночасним захистом фермерів ЄС.
Європарламент на своєму пленарному засіданні в Страсбурзі підтримав у першому читанні продовження тимчасових заходів з лібералізації торгівлі для України з одночасним захистом фермерів ЄС.
23 квітня 2024
 23 квітня 2024
Аграрії Сумщини, станом на 18 квітня, посіяли ранніх ярих зернових та зернобобових культур на площі 50,1 тис. га, що становить 83,2% до плану.
Аграрії Сумщини, станом на 18 квітня, посіяли ранніх ярих зернових та зернобобових культур на площі 50,1 тис. га, що становить 83,2% до плану.
23 квітня 2024
 23 квітня 2024
Минулого року AMAZONE представила ринку лінійку сівалок точного моделями Precea 9000-TCC і 12000-TCC з робочою шириною 9 і 12 м. Однак вже цього року команда AMAZONE презентує українським фермерам нову 24-рядну модель PRECEA-TCC, яка ідеально підходить для сівби просапних культур, зокрема цукрових буряків, ріпаку, сої з міжряддям 45 і 50 см.
Минулого року AMAZONE представила ринку лінійку сівалок точного моделями Precea 9000-TCC і 12000-TCC з робочою шириною 9 і 12 м. Однак вже цього року команда AMAZONE презентує українським фермерам нову 24-рядну модель PRECEA-TCC, яка ідеально підходить для сівби просапних культур, зокрема цукрових буряків, ріпаку, сої з міжряддям 45 і 50 см.
23 квітня 2024
 23 квітня 2024
Ставки фрахту на перевезення зерна костерами з дунайських портів минулого тижня продовжили знижуватися. У глибоководних портах Одеси також спостерігалося послаблення ставок для хендісайзів та панамаксів.
Ставки фрахту на перевезення зерна костерами з дунайських портів минулого тижня продовжили знижуватися. У глибоководних портах Одеси також спостерігалося послаблення ставок для хендісайзів та панамаксів.
23 квітня 2024
 23 квітня 2024
Вже вкотре «Добродія Фудз» у рамках гуманітарного проєкту разом з Українською Спілкою Целіакії та за підтримки Canada-Ukraine Foundation передала близько 1150 упаковок безглютенових вівсяних пластівців WOWOATS членам спілки. Гуманітарна допомога знову ж таки буде направлена до сімей, які виховують дітей із целіакією чи непереносністю глютену та які опинилися у важкому становищі.
Вже вкотре «Добродія Фудз» у рамках гуманітарного проєкту разом з Українською Спілкою Целіакії та за підтримки Canada-Ukraine Foundation передала близько 1150 упаковок безглютенових вівсяних пластівців WOWOATS членам спілки. Гуманітарна допомога знову ж таки буде направлена до сімей, які виховують дітей із целіакією чи непереносністю глютену та ...
23 квітня 2024

Please publish modules in offcanvas position.