Дисколапові комбінації

Дисколапові комбінації

/ Механізація АПК / Понеділок, 13 лютого 2023 10:44

Застосування комбінованих культиваторів дає змогу оптимізувати обробіток ґрунту за умов пізніх термінів збирання соняшнику та кукурудзи

До негараздів із подорожчанням пального й інших необхідних для роботи ресурсів, додалися погодні умови. Майже у всіх регіонах України агровиробники збирають урожай із запізненням через рясні багатотижневі дощі. Це спричиняє зрозумілі проблеми не лише зі збиранням зерна, а й із підготовкою полів до наступного сезону. Адже продуктивність роботи трактора з плугом є відносно невисокою.

Ситуація ускладнюється ще й тим, що класична оранка чи глибоке розпушення ґрунту по кишені далеко не всім аграріям. Тому власникам багатьох господарств доводиться шукати компромісні рішення для проведення основного обробітку ґрунту. Одним із таких варіантів є застосування комбінованих дисколапових культиваторів як універсальних агрегатів для підготовки поля в один прохід.

Дисколапові культиватори якраз є особливо ефективними для обробітку стерні з великою кількістю пожнивних решток, наприклад, після збирання кукурудзи або соняшнику. Поєднання дискових і лапових робочих органів чудово підходить для обробітку ґрунту за таких умов. Ці агрегати здатні підрізати й перемішувати велику кількість пожнивних решток та органічних речовин із ґрунтом за один прохід. І що важливо — трощити тверді стебла і кореневища, забезпечуючи їх пришвидшене розкладання в ґрунті та нормальні умови для сівби навесні. Своєю чергою, лапові робочі органи якісно розпушують ґрунт.

Тобто такі агрегати відмінно підходять, щоб досить швидко та якісно підготувати стерню після кукурудзи й соняшнику до весни. В окремих випадках якість їх роботи дає змогу обходитися навіть без передпосівного обробітку поля.

 

BEDNAR

Відомий чеський виробник пропонує у цьому сегменті ґрунтообробної техніки дисколаповий культиватор ACTROS RO, оснащений дисками розміром 690 × 6 мм. Робоча ширина моделі становить 3 і 4 м. Відстань між дисками 42,5 см гарантує безперебійну роботу з високою продуктивністю на глибині до 18 см. Секція доліт має робочу глибину до 35 см.

Істотною перевагою дисколапового культиватора ACTROS RO є можливість роботи без заднього котка. Це рішення дозволяє застосовувати агрегат навіть у несприятливих умовах, коли ґрунт перезволожений. Два передніх ряди дисків забезпечують відмінне підрізання й ретельне перемішування пожнивних решток із ґрунтом, а два ряди стійок забезпечують інтенсивне розпушування ґрунту на глибину до 35 см. Весь процес завершується остаточним вирівнюванням і в разі потреби — ущільненням поверхні котком.

Для інтенсивного розпушування дисколаповий культиватор ACTROS RO може бути оснащений двома рядами стійок Active-Mix. Вбудована транспортна вісь і розміщення другого ряду стійок за транспортними колесами дозволяє використовувати ACTROS RO у вологих умовах. Вона також полегшує розворот, безперервний перехід до наступного проходу й транспортування.

 

GASPARDO

Італійський виробник із цією метою пропонує свій добре відомий комбінований культиватор DRACULA. Завдяки комбінації передніх дисків, культиваторних лап, вирівнювальних дисків і заднього притискного котка культиватор DRACULA забезпечує роботу з будь-якими видами пожнивних решток, дає змогу контролювати ступінь ущільнення ґрунту, вирівнювати поверхню поля, провадити ефективний та економічний обробіток ґрунту для подальшого висіву насіння.

Застосовуючи такий культиватор, фермер може працювати зі швидкістю 12 км/год, виконуючи як поверхневу (до 10 см глибиною), так і глибоку (до 30 см) культивацію.

Два ряди передніх великих дисків подрібнюють рослинні рештки, підрізають коріння та перемішують із ґрунтом для швидкого перегнивання. Робоча глибина дисків може регулюватися гідравлічно на ходу. Перемішування решток із ґрунтом покращує аерацію поверхневого шару та пришвидшує прогрівання прохолодних ґрунтів навесні для швидшої появи сходів. Середня секція DRACULA складається з трьох рядів культиваторних лап, призначених для руйнування ущільнень у ґрунті, що сприяє аерації, обмежує водну та вітряну ерозію, поліпшує накопичення та утримування вологи. Нахил лап було розраховано для забезпечення кращого проникнення навіть у надтвердий ґрунт, а великий кліренс рами гарантує вільне проходження решток і ґрунту без нагортання.

GASPARDO Dracula 1

Вирівнювальні задні диски та коток DRACULA усувають нерівності, залишені останнім рядом культиваторних лап. Завдяки системі сайлентблоків забезпечується постійна робоча глибина дисків навіть на нерівній поверхні.

 

KUHN

Комбінований дисколаповий агрегат KUHN PERFORMER SELECT — це чудовий варіант для виконання, зокрема, завдань з осінньої підготовки поля за складних умов. Оснащений дисками й лапами, він забезпечує чотири дії за один прохід: подрібнення, перемішування або розпушування, вирівнювання й повторне ущільнення. Лінійка PERFORMER агрегатується з тракторами середньої та високої потужності (від 180 до 700 к. с.).

Два ряди незалежних дисків діаметром 510 мм ефективно подрібнюють рештки та коріння. Чотири ряди вигнутих лап виконують глибоке перемішування й загортання соломи. Завдяки просвіту під рамою 85 см потужність машин гарантована навіть за великого обсягу рослинних решток.

Також тут передбачено систему обробітку «Один прохід», для якої застосовують широкі долота 80 мм. Система «Один прохід» складається з кількох знарядь обробітку ґрунту на глибину від 15 до 35 см.

Для глибокої реструктуризації ґрунту за одночасного обмеженого поверхневого впливу застосовують долото завширшки 50 мм. Залежно від обраного типу долота PERFORMER уможливлює виконання багатьох завдань: поверхневе лущіння стерні, глибший обробіток стерні або глибоке розпушування.

Утримувальна здатність ґрунту зберігається, а органічні речовини лишаються на поверхні для підвищення родючості. Вирівнювальні диски забезпечують вирівнювання обробленого ґрунту до проходу котка.

PERFORMER може оснащуватися трьома різними котками відповідно до потрібного рівня ущільнення: коток HD-Liner 700 V-подібного профілю; подвійний універсальний коток; коток Packliner з гумовими шинами.

Диски можна застосовувати самостійно для лущіння стерні на високих швидкостях на глибину до 10 см. Два ряди 510-мм дисків дозволяють ефективно подрібнювати решки та коріння для сприяння їх розкладанню.

Застосування самих лап забезпечує чудову якість перемішування на глибині від 5 до 35 см. В такому разі диски на передній частині машини втягуються, щоб працювали тільки чотири ряди лап.

 

VADERSTAD

Шведський виробник елітного обладнання для обробітку ґрунту і сівби представляє свій комбінований агрегат ТopDown 300-700. Це лаповий культиватор, оснащений також дисками, що здатний за один прохід підготувати ґрунт. Здатність змінювати глибину обробітку відповідно до різних умов і потреб поля робить TopDown насправді є універсальним культиватором, а його багатофункціональність дозволяє зменшити кількість проходів полем.

TopDown — багатофункціональний культиватор, який в одній машині поєднує чотири робочих зони. Диски, розташовані з інтервалами 12,5 см та закріплені на індивідуальних стійках із гумовими амортизаторами, забезпечують подрібнення стебел і соломи, перемішуючи їх у верхньому шарі. Потім лапи з інтервалом між проходами 27 см розпушують і ретельно перемішують ґрунт і пожнивні рештки на глибину до 30 см. На завершальному етапі вирівнювальні диски й коток якісно вирівнюють і прикочують поверхню ґрунту.

kultivator ТopDown 300 700

Для адаптації до змінних ґрунтових умов глибину обробітку можна регулювати з кабіни трактора під час руху. Завдяки конічній формі диски входять у ґрунт під одним і тим самим робочим кутом незалежно від ступеня зношування та робочої глибини.

TopDown створює хороше насіннєве ложе з дрібногрудкуватою структурою всього за один прохід. Основними його перевагами є збереження ґрунтової вологи, оптимальний ступінь ущільнення та заощадження часу протягом напруженого періоду обробітку ґрунту.

 

HORSCH

Не можна не нагадати й про відмінно перевірений на полях України хіт від німецького виробника — диско-лаповий агрегат TIGER MT HORSCH. До його конструкції входить низка взаємопов’язаних ефективних рішень.

Це дворядна дискова борона з діаметром дисків 68 см, відстань між якими становить 40 см у ряді. Це дає змогу працювати на глибину до 20 см і уникати закорковування рослинними рештками.

Далі два ряди лап глибокорозпушувача, розташованих за дисковою бороною. Відстань між лапами — 90 см у ряді. Лапу оснащено потужним долотом завширшки 8 см, який посилено на кінці та по краях. Вони розпушують ґрунт на глибину 35 см і мають пластину, що відводить ґрунт у бік і зменшує потрібне зусилля трактора.

У конструкції застосовано захисний гідравлічний блок, який в разі наїзду на перешкоду дозволяє лапі вийти з ґрунту, не пошкодивши її. Гідравлічна система забезпечує тиск до 800 кг на кожну лапу.

І нарешті зазначимо наявність вирівнювальних дисків і колісного котка із шириною коліс 20 см. Колеса оснащено глибоким кордом, що працює у складних умовах і забезпечує самоочищення від налиплого ґрунту й решток рослин.

 

Ігор КОВАЛЕНКО, спеціально для Агробізнесу Сьогодні

 

 18 квітня 2024
Українські виробники картоплі знову мусять знижувати ціни на свою продукцію.
Українські виробники картоплі знову мусять знижувати ціни на свою продукцію.
18 квітня 2024
 18 квітня 2024
Ціни на свиней забійних кондицій в Україні зміцнюються третій тиждень поспіль. Так, у ході минулих торгів котирування на ринку живця зміцнилися на 1-2 грн/кг чи у середньому на 2,2%.
Ціни на свиней забійних кондицій в Україні зміцнюються третій тиждень поспіль. Так, у ході минулих торгів котирування на ринку живця зміцнилися на 1-2 грн/кг чи у середньому на 2,2%.
18 квітня 2024
 18 квітня 2024
У 2024 році виробництво ріпаку в Україні може лише незначно поступитися врожаю 2023 року, склавши близько 4,3 млн тонн, що на 4% вище попередньої оцінки, проте на 7% нижче показника 2023 року.
У 2024 році виробництво ріпаку в Україні може лише незначно поступитися врожаю 2023 року, склавши близько 4,3 млн тонн, що на 4% вище попередньої оцінки, проте на 7% нижче показника 2023 року.
18 квітня 2024
 18 квітня 2024
Польські аграрії з організації «Польське ошукане село» у Підкарпатському воєводстві з 9-ї ранку четверга на 48 годин заблокували рух вантажівок біля ПП «Медика-Шегині» та «Корчова-Краківець» із вимогами до уряду Польщі виконати зобов'язання, зокрема, щодо надання доплат до окремих видів агропродукції.
Польські аграрії з організації «Польське ошукане село» у Підкарпатському воєводстві з 9-ї ранку четверга на 48 годин заблокували рух вантажівок біля ПП «Медика-Шегині» та «Корчова-Краківець» із вимогами до уряду Польщі виконати зобов'язання, зокрема, щодо надання доплат до окремих видів агропродукції.
18 квітня 2024
 18 квітня 2024
В червні поточного року має розпочатися будівництво інтермодального «сухого порту» Horonda Platform в с. Горонда Закарпатської області.
В червні поточного року має розпочатися будівництво інтермодального «сухого порту» Horonda Platform в с. Горонда Закарпатської області.
18 квітня 2024
 18 квітня 2024
Збитки сільського господарства через втрати ґрунтів внаслідок воєнних дій лише в Харківській області складають майже 37 мільярдів гривень.
Збитки сільського господарства через втрати ґрунтів внаслідок воєнних дій лише в Харківській області складають майже 37 мільярдів гривень.
18 квітня 2024

Please publish modules in offcanvas position.