Сучасна оборона саду

/ Подія / Середа, 28 серпня 2013 14:02
Свят ФІЛАТОВ, спеціально для "АС"
Семінар із садівництва гостинно зустрів усіх, хто цікавиться цією справою, а «Мактешим-Аган» надала цінні поради та рекомендації щодо провідних засобів захисту рослин. У місті Сокиряни (Чернівецька область), що розташоване на українсько-румунській етнічній межі, пройшов семінар, який вже став традиційним для усіх представників садівничих підприємств.

 

altСемінар для садівників
На заході, що зібрав більше 250 учасників, серед яких були посадовці, представники адміністрацій, фермери, садівники та працівники засобів мас-медіа, виступили представники компанії «Мактешим-Аган». Головною темою семінару, важливого для усіх садівників, які приїхали з 15 областей України та іноземних гостей, стали питання захисту багаторічних плодових насаджень. Окрему увагу було приділено і розвитку галузі в цілому та необхідності кооперування власників садів, про що зазначив генеральний директор корпорації «Дністер» Михайло Бабій у своїй привітальній промові. Зокрема, він зауважив, що у сучасних умовах об’єднання є пріоритетним вектором, оскільки на сьогодні забезпечення збереження та збуту вирощеного продукту є актуальним для усіх. У свою чергу, у вступному слові голова Сокирянської РДА Василь Козак заявив про готовність влади усіляко сприяти розвитку інтенсивного садівництва в районі та забезпечити належні умови життя, «оскільки сади - це додаткові робочі місця, обробіток земель, надходження до бюджету»,- зазначив посадовець.
 
Боротьба зі шкідниками
Захист яблунь дуже важливий для садівників. Як зазначив керівник технічного відділу «Мактешим-Аган» Іван Зевако, задля боротьби проти шкідників та ефективного захисту плодових насаджень важливо знати про них якнайбільше, зокрема їхню біологію, а також терміни й особливості внесення засобів захисту. «Звичайно, важливо знати не просто назву препарату, а його сутність, хімічну групу, потенціал та своєчасність внесення. Окремо варто згадати і про кліматичні умови, які корегують всі наші дії», - сказав Зевако.
 
altПредставник «Мактешим-Аган» наголосив, що жоден препарат не має стовідсоткової дії на шкідливий об'єкт. Зазвичай це 85–95% ефективності. Саме тому в літній період важливо уникати обробок фосфорорганічними і піритроїдними препаратами, що спонукає розвиток корисних комах, які необхідні для того, аби знищувати той відсоток «шкідливого об'єкту», що залишився живим. При цьому варто пам'ятати про здатність шкідливих комах адаптуватись до дії того чи іншого препарату, виробляючи резистентність, зазначив керівник технічного відділу «Мактешим-Аган», звернувши увагу на те, що контактні фунгіциди є базовим захистом листа на 7–9 днів. І якщо фірми-виробники радять внести струбілурін двічі підряд або тріазол, це лише призведе до резистентності. Також Зевако нагадав присутнім про важливість температурного режиму у застосуванні ЗЗР (за високої температури препарати не працюватимуть).
 
Eко Ойл спрей
Препарат, який можна використовувати як для «обмивки» (2% розчин), так і як прилипач (0,5–1 л) при внесенні фунгіцидів. Рідина застосовується проти кліщів, листовійки, щитівки, попелиці. Продукт цікавий тим, що викликає асфікцію у шкідників та використовується як допоміжний інгредієнт проти бур’янів. Хоча спеціалісти для забезпечення швидкого висихання розчину на рослині та більшої ефективності радять розприскувати цю рідину на суху поверхню рослин та не вносити її за температури понад 32–34 °C.
 
Ламдекс
Добре відомий піретроїдний інсекто-акарицид, який застосовується для захисту ріпаку, пшениці озимої, інших зернових та технічних культур, а також яблуні й виноградників від різноманітних шкідників, у тому числі кліщів. Характеризується довготривалою захисною дією проти яблуневої плодожерки, попелиці, листовійки, трубкокрутів. Норма застосування - 0,32–0,48 л/га.
 
Пірінекс
Садівники знають цей препарат як надійний засіб від шкідливих комах для захисту яблунь. Речовина діє таким чином, що паралізує нервову систему «небажаних гостей». Особливо варто зазначити, що препарат починає працювати одразу після обробки. Основна його ціль - боротьба з грунтовими шкідниками. Компанія «Мактешим-Аган» завозить цей препарат тільки під замовлення. Пірінекс - чудовий засіб для боротьби проти садових трубкокрутів, попелиці, листовійки, яблуневої плодожерки. Застосовується у нормі 2 л/га.
 
Пірінекс Супер
Універсальний засіб проти шкідників, добре працює проти довгоносиків, попелиці, листокрутки, плодожерки. Експерти радять починати обробку при такій чисельності шкідників, яка досягла порогу шкодочинності. І звичайно, варто звернути увагу на достатнє і рівномірне обприскування культури. Дія розповсюджується на таких шкідників, як сірий бруньковий довгоносик, казарка, букарка, яблунева попелиця та плодожерка, листовійка та мінуюча міль. Норма застосування дорівнює 1,25–1,50 л/га.
 
Рімон
Регулятор росту, інсектицид на основі бензолфенілсечовини, діє одразу на біохімічні процеси комах, зокрема на утворення хітину. Рімон унеможливлює перехід личинок у другу стадію, припиняє цикл розвитку. Цей сучасний препарат ефективний проти яблуневої плодожерки, молі, двокрилих (Diptera), твердокрилих (Coleoptera), лускокрилих (Lepidoptera), рівнокрилих (Homoptera) та інших комах протягом місяця. Варто додати, що рідина не шкодить корисним комахам та може використовуватись впродовж усього процесу вегетації, залежно від потреб у внесенні. Норма дозування становить 0,6 л/га.
 
Маврік
На семінарі було окремо виділено цей специфічний піретроїдний інсектицид, який має потужні акарицидні властивості, бездоганно захищає сади й виноградники від яблуневої плодожерки та кліщів, неперевершений в ефективності дії проти сірої та зеленої яблуневої попелиці, сірого брунькоїда, квіткоїда, казарки, трача, листовійок сітчастої та розанової, оленки волохатої, бронзівок тощо. Препарат швидко зв'язується із поверхнею листа, практично нерозчинний у воді, але розчинний у жирах. Має високу стійкість до змивання дощем або випаровування, ефективний за підвищеної температури (до +27 С), безпечний для бджіл. Використовується з розрахунку 0,2–0,6 л/га.
 
Завітали у гості
Також провідні фахівці компанії «Мактешим-Аган» розповіли про шляхи подолання найпоширеніших хвороб плодових культур, показали в дії техніку обприскування саду та системи живлення. Гості семінару отримали можливість на власні очі побачити сади підприємства «Грінлайн» (с. Ломачинці), а директор корпорації «Дністер» Михайло Бабій розповів усім охочим про обрану французьку технологію посадки, агроном Олександр Чобан поділився подробицями про особливості догляду за садами зі схемою посадки 3,5х1 м. З його слів, у господарстві наявні такі сорти яблук, як Женева, Дискавері, Пірос, Еліза, Фуджи. Загальна площа «садка» - 6 га. Агроном також повідомив, що серед добрив у садівництві популярні селітри, які вносяться двічі: у середині квітня та в середині травня. Влітку - нітромофоска. Взагалі на цьому господарстві українці й поляки, молдовани та грузини отримали унікальну можливість для обміну безцінним досвідом, але, на жаль, це продовжувалось недовго: пішов сильний дощ.
 
Ствердна оцінка
Проте всі присутні залишились задоволеними, адже такі заходи корисні як в інформативному, так і в комунікативному плані. Наприклад, голова фермерського господарства «Зарічне» Валентин Грубляк заявив: «Моє господарство існує 20 років, з яких садівництву присвячено 10. Мені приємно, що я займаюсь цією справою, і звичайно, є результати. Знання нам дають такі семінари, де представлені спеціалісти різних напрямів. Ми стараємось застосовувати нові технології із кожним заняттям».
 
alt   alt
 
Сергій Гавришев, радник голови правління корпорації «Сварог  Вест Груп» з питань садівництва в ексклюзивному коментарі виданню заявив, що садівництво у Чернівецькій області розвивається дуже стрімко, динамічно, за принципом «сарафанного радіо»: дивляться у сусідів, що це перспективно та цікаво, та починають і собі займатись садівництвом. Окремо пан Гавришев зазначив про компанію-учасницю семінару «Мактешим-Аган», яка, дійсно, допомагає садівникам як в отриманні цінної інформації, так і якісною продукцією: «Ми щасливі, що працюємо з цією фірмою, тому що вона входить до когорти тих перевірених, котрі розповсюджують тільки якісні препарати. У нас не було проблем у співпраці з компанією, не було труднощів із поставками або з якістю продукції. Для кожної фірми важливо, щоб вона пропонувала аграріям не тільки препарат, але й прості рішення вирішення проблем. І саме «Мактешим-Аган» використовує свої колосальні знання. Тобто вони можуть дати набагато більше, ніж інші виробники, а саме: потужна система захисту на весь вегетаційний період, що застосовується у садівничих господарствах, на 70-75 % складається із препаратів ТОВ «Мактешим-Аган Україна», - резюмував Сергій Гавришев.
 

Довідково
Компанія «Мактешим-Аган» існує з 1945 року та має більш ніж 60-річний досвід роботи. За цей час вона стала провідним виробником та дистриб’ютором засобів захисту рослин, доступних на світовому ринку. Продукція «Мактешим-Аган» відповідає усім екологічним стандартам, а сама компанія, яка може похвалитись бездоганною репутацією, має частку світового ринку понад 5% та займає сьоме місце серед світових виробників засобів захисту рослин. Щодо реалізації, препарати «Мактешим-Аган» купують у 120 країнах. Це гербіциди, інсектициди, фунгіциди. Також не можна не відмітити потужні виробничі об’єкти та велику мережу дистриб’юторів у США, Латинській Америці та Європі. В Україні структура компанії складається із 5 регіональних дирекцій, можливе й розширення.
 

 24 травня 2024
Компанія «Лан-Ойл», що входить до групи ОККО, планує збудувати у Тернопільській області біоетанольний завод потужністю 83 тис. т на рік.
Компанія «Лан-Ойл», що входить до групи ОККО, планує збудувати у Тернопільській області біоетанольний завод потужністю 83 тис. т на рік.
24 травня 2024
 23 травня 2024
Торги минулого тижня завершилися довгоочікуваною зміною вектора руху цін закупівлі свиней забійних кондицій: постачальники живця розписали товарні партії на 3-5 грн/кг дорожче, ніж тижнем раніше.
Торги минулого тижня завершилися довгоочікуваною зміною вектора руху цін закупівлі свиней забійних кондицій: постачальники живця розписали товарні партії на 3-5 грн/кг дорожче, ніж тижнем раніше.
23 травня 2024
 23 травня 2024
Ціни на рис, який є основним продуктом харчування в багатьох країнах, після певного періоду стабільності сягнули 15-річного максимуму на тлі несприятливої погоди. Бразилія збільшить імпорт рису після сильної повені на півдні країни, а Індонезія продовжить купувати значні обсяги й надалі.
Ціни на рис, який є основним продуктом харчування в багатьох країнах, після певного періоду стабільності сягнули 15-річного максимуму на тлі несприятливої погоди. Бразилія збільшить імпорт рису після сильної повені на півдні країни, а Індонезія продовжить купувати значні обсяги й надалі.
23 травня 2024
 23 травня 2024
Верховна Рада України на засіданні 22 травня прийняла в другому читання та в цілому законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів власників земельних часток (паїв), а також застосування адміністративної процедури у сфері земельних відносин» (реєстр. №11150).
Верховна Рада України на засіданні 22 травня прийняла в другому читання та в цілому законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів власників земельних часток (паїв), а також застосування адміністративної процедури у сфері земельних відносин» (реєстр. №11150).
23 травня 2024
 23 травня 2024
Агропідприємство у Миколаївської області збільшило площі для вирощування плодоовочевих культур до 2000 гектарів порівняно з торішніми 300 га.
Агропідприємство у Миколаївської області збільшило площі для вирощування плодоовочевих культур до 2000 гектарів порівняно з торішніми 300 га.
23 травня 2024
 23 травня 2024
Спекулятивне зростання пшеничних котирувань призвело до підвищення біржових цін на кукурудзу, але 21 травня вони знизилися на тлі фіксування прибутків трейдерами та на даних про прискорення сівби у США.
Спекулятивне зростання пшеничних котирувань призвело до підвищення біржових цін на кукурудзу, але 21 травня вони знизилися на тлі фіксування прибутків трейдерами та на даних про прискорення сівби у США.
23 травня 2024

Please publish modules in offcanvas position.