«Французи» приїхали з Волині!

/ Подія / Вівторок, 03 вересня 2013 11:54
Ігор ПЕТРЕНКО, спеціально для "АС"
7 червня під Білою Церквою у селі Яблунівка на землях агрокооперативу ім. Щорса відбувся День поля, організований «Волинською Фондовою Компанією». Цього разу він був присвячений техніці французької фірми Kuhn. Демонструвалася у дії насамперед «техніка зеленої лінії» - різноманітні технічні засоби для заготівлі кормів і відгодівлі худоби.

 

Після дощового травня розпочалися «зелені жнива». Мабуть, досі ще деінде трави косять вручну. Але це дуже архаїчні технології заготівлі кормів.
 
Під Білою Церквою у селі Яблунівка господарює сільськогосподарський виробничий кооператив імені Щорса, який обробляє близько 2400 га земель. Вирощують тут кукурудзу (800 га), пшеницю (400 га), ячмінь (300 га), а також сою, соняшник і гречку. А чимало площі відводиться виключно на корми, бо утримають в господарстві ВРХ чорно-рябої української породи: загалом 1200 голів, з яких 560 дійне стадо.
 
alt
 
Керівник Микола Якимець розповідає: під кормовими культурами в агрофірмі ім. Щорса засіяно 600 га, з них кукурудзи силосної - 200 га, люцерни - 200 га, ще 50 га - злакові трави на сіно, також є 10 га кормових буряків, решта - однорічні трави.
 

Волинська Фондова Компанія
ПрАТ «Волинська Фондова Компанія» («ВФК») заснована 1993 року. «ВФК» продає й сервісно обслуговує якісну імпортну техніку, а також забезпечує запасними деталями весь спектр сільськогосподарських машин і агрегатів провідних компаній світу. На сьогодні партнерами «ВФК» є такі відомі виробники сільськогосподарської техніки, як Unia, Chellenger, Fendt, Agrex, Agrisem, Meprozet, Kuhn, Falc, Laverda Mara. Має добре оснащену й мобільну сервісну службу, пропонує якнайширший вибір умов і форм розрахунків. Також безкоштовно навчає комбайнерів, трактористів, інженерів, як поводитися з новітньою технікою. Центральний офіс компанії знаходиться у Луцьку, також працює ще п’ять філій «ВФК»: у Києві, Одесі, Дніпропетровську, Полтаві та Вінниці.
 

 
Чимало усього, та й збирати ж зелені корми доводиться не по одному разу: природно-кліматичні умови сприяють. «Люцерни за гарної погоди беремо три-чотири укоси, - перераховує Якимець. - Злакових трав - два-три. Є у нас така однорічна культура - суданка, дуже хороша (сорго суданське, однорічна трав’яниста кормова культура). Її збираємо п’ять укосів. Але потрібні тепло й волога. Отже, все тваринництво ми забезпечуємо своїми ж кормами. Заготовляємо 5–6 тис. т силосу, понад 6 тис. т сінажу, і сіна 400–500 т».
 
Зараз оптимальні терміни для кормозаготівлі. Але як упоратися з такою кількістю зелені? Тут у пригоді стає добірна різноманітна техніка фірми Kuhn. Ця компанія випускає широкий спектр агрегатів для сільського господарства. Зокрема, Kuhn - виробник повної «зеленої лінійки», тобто машин для кормозаготівлі, пакування зелених «салатів» для худоби, подальшого змішування їх та роздавання тваринам.
 
Косарка, ворушилка, валкоутворювач
Сіно косять - дощів не просять.
Приказка
 

alt

Дощі, волога йдуть на користь зростанню трав, але шкодять самій косовиці. Скошувати й прибирати зелені корми слід оперативно. Ми дивимося, як це роблять французькі машини. Причіпну косарку-плющилку Kuhn FC 352 RG тягне трактор потужністю не менше 90 к. с. Вона ходить, мов човник, ріжучими органами туди-сюди. Компактна профільована рама дуже надійна. Скошена зелена маса лежить рівним валком, любо-дорого подивитися.
 
Інше знаряддя механізованої косовиці - Kuhn Gmd 55 Seleсt. Це теж косарка, але навісна, тому потребує трактора потужністю орієнтовно 40 к. с. Косить теж дуже швидко, продуктивно. Тиск на ґрунт легко підлаштовується пружиною. Валок услід за косаркою лягає акуратний і рівний.
 
Прибирати й зберігати корми - звісно, треба у сухому вигляді. Щоб сіно (чи що там скосили) якнайшвидше сохло, його постійно спушують-ворушать. Те, що раніше десятки жінок робили граблями вручну, виконує одна машина. Господарство ім. Щорса застосовує горизонтально-дискову сіноворушилку (спушувач скошеної маси) Kuhn GF 502.
 
Директор компанії «Кун Україна» Віктор Сич пояснює: «Техніка Kuhn розрахована на європейських фермерів. У країнах Європи скошене сіно перевертають, бува, й тричі на день, тому що воно повин-но якнайшвидше висохнути. Бо піде дощ - і все пропало. Через це ворушилка повинна бути широкозахватною і високопродуктивною. Дуже важливо підібрати її під ширину косарки й під потреби господарства. Скільки валків ви хочете розворушити за один прохід? Один, два чи три, а то й більше?»
 
altЧудернацька Kuhn GF 502 показала нам себе на валках. Працює вона нібито просто: роторні робочі органи підкидають траву вгору таким чином, що вона лягає рівно на той самий покіс. Українські селяни вже потроху звикають до такої техніки. Бачили ми ворушилку Kuhn GF 502 й у технопарку СВК «Лабунський» у селі Новолабунь Хмельницької області. Найширша серед таких агрегатів фірми Kuhn, зі слів Віктора Сича, може перевертати сіно, захопивши у ширину фронт роботи на 17 метрів.
 
Ну, а потім висохлу траву треба знову підібрати у валок. Для цього служить теж проста у застосуванні машина - валкоутворювач Kuhn GA 7501.Це напівпричіпний агрегат з регульованою робочою шириною. У цього валкувача по колу розташовані граблі, які й утворюють слідом за машиною центральний валок зеленої маси. Габаритна ширина агрегату в транспортному положенні менше 2,55 м, а в розкладеному - 7,5 м.
 
І ось валкувач Kuhn GA 7501 суне полем зі швидкістю близько 5 км/год. За ним залишається валок, що добре продувається літнім вітерцем. Далі сіно (солому) має підібрати у бункер прес-підбирач та викинути на поле чудовий обв’язаний рулон.
 
Кормозмішувач та видувач соломи
Відтак, побачили ми у Яблунівці й цю одну технологічну операцію: підбирання валків та утворення з них запашних рулонів зеленої маси з обв’язуванням їх шпагатом. Це робила машина Kuhn FB 119 - рулонний прес-підбирач з фіксованою камерою, швидкий і надійний. Протягом якоїсь хвилини він формує тюки фіксованого розміру діаметром 1,25 м завширшки 1,2 м. По закінченні пресування рулону машина сама його щільно обмотує шпагатом. Тракторист керує діями прес-підбирача за допомогою пульта AutoPlus, розташованого в кабіні трактора. Залишається потім зібрати рулони з поля, відвезти у комору - й запас кормів є.
 
altВажливі усі деталі процесу кормовиробництва. Навіть якщо в господарстві не бракує сіна, соломи, сінажу, силосу - однією з головних проблем тваринників залишається годівля.
 
Як змішувати усе у правильних пропорціях ще й з корисними біодобавками? І як правильно роздавати коровам, щоб кожна отримувала своє й не вибирала примхливо найсмачніші компоненти? Ферма, де фуражири дають поголів’ю правильний раціон, зрештою отримує більше якісної продукції. На тій же СВК ім. Щорса надої з корів у середньому становлять 7,7 тис. л молока на рік.
 
Сучасні технології передбачають механізацію процесів відгодівлі також. Микола Якимець показує причіпні кормо-змішувачі-роздавачі компанії Kuhn: а саме Euromix II із двома горизонтальними шнеками та Euromix Plus із вертикальним шнеком й додатковою функцією видування соломи на підстілку коровам. Вони обидва призначені для підготовки кормів на тваринницьких фермах й роздавання корму худобі. Будь-який такий агрегат Kuhn здійснює якісне й дуже гомогенне (однорідне) змішування. Без проблем подрібнюються цілі рулони й паки сіна чи соломи. Як пожартував хтось із фермерів, «у нього кинь корову - подрібнить і її». Кормозмішувач фірми Kuhn гарантує збереження структури кормів, дбайливе, без втрат змішування довгого й короткого, сухого й вологого інгредієнтів, а також рівномірне, однакове роздавання коровам їх пайок-раціонів.
 
Кормозмішувач Euromix Plus із вертикальним шнеком теж показує відмінну мобільність, суперову надійність, чудову якість змішування різних складових корму. Навіть за інтенсивної експлуатації така техніка майже не вимагає турбот механіка. Голова агрокооперативу Микола Якимець відкриває нам усе нові способи застосування цього кормозмішувача: «Якщо солому просто потюкувати, а потім пресовану привезти на ферму дояркам - вони криком кричатимуть. Бо великому тюку ради не дадуть. А такі машини потрібні, щоб добре використовувати ще й солому. Він подрібнить тюк і струменем видме на підстілку коровам».
 
Але не тільки солому, виявляється, а й паковане сіно можна подрібнювати і потім видувати цим-таки агрегатом - одразу на стіл худобі. Тож завдяки кормозмішувачам Kuhn відбувається дбайливе змішування, різання кормів і готуються суміші, які підходять якнайкраще для відгодівлі тварин та стимулювання у них рефлексів жування.
 
Добрива навсібіч
Окрім гостро актуальної наразі «трав’яної» і пресувально-годувальної техніки представники компаній «Кун Україна» та ПрАТ «ВФК», як-то кажуть, за компанію показали й те, що зможе згодитися у господарствах трохи згодом.
 
altАграрії усе частіше нині застосовують обприскувач - він є чи не головною зброєю проти шкідників. Цим агрегатом за сезон поливають поля інколи три-чотири рази, бо треба вносити не тільки засоби захисту рослин, а й добрива. Тож зрозуміло, чому на ланах СВК ім. Щорса, де проходив День поля, чималу зацікавленість аграріїв викликав також агрегат для обприскування Atlantique 3200 від усе тієї ж фірми Kuhn.
 
Причіпні обприскувачі Atlantique можуть використовуватися у фермерських, орендних і кооперативних господарствах. Компанія Kuhn випускає моделі різної ємності й ширини штанг. Єднає їх те, що усі розбризкують рідину чітко й акуратно.
 
Також ми побачили на полях Білоцерківщини у дії й розкидач твердих органічних речовин (гною великої рогатої худоби, свиней, птахів) під назвою ProPush. Виготовляє його, звісно, та ж компанія Kuhn, а розповсюджує й обслуговує по Україні «Волинська Фондова Компанія».
 
Директор компанії «Кун Україна» Віктор Сич звертається до численних аграріїв, присутніх на Дні поля: «Чому я хочу звернути вашу увагу на ProPush? На Білоцерківщині багато тваринництва. Шкода не використовувати таке ефективне й дешеве добриво, як органіка. Цим агрегатом можна розкидати гній або як є, або ж якийсь компост, виготовлений із гною». Розкидач ProPush дуже простий в експлуатації й обслуговуванні. Швидко відбувається розвантаження його бункера. У машині відсутні ланцюги, натомість є гідравлічний поршень-штовхач.
 
Ще один продемонстрований гостям агрегат цього плану - розкидач не гною, а хімічних добрив Kuhn Axis 30.1. Одразу привернула увагу багатьох фермерів оригінальна форма його бункера. Ми разом з усіма зазирнули всередину. Бункер спеціально розрахований для поліпшення подачі добрива й простоти очищення. Його конструкція допомагає рівномірно розкидати міндобрива незалежно від їхньої щільності й хімічного складу, норми внесення й встановленої ширини захвату.
 
Наші інтереси в Європі
Отже, на цьому Дні поля можна було побачити багато чого корисного для землеробської справи. Віктор Сич, директор компанії «Кун Україна», не приховував задоволення: «Компанія Kuhn є найбільшим виробником причіпної і навісної сільгосптехніки у світі. Ми робимо майже все - крім тракторів і комбайнів. Ми постійно підвищуємо якість техніки і підсилюємо свою присутність на світових ринках».
 
Розпитуємо аграріїв про враження щодо побаченого. Сергій Тимошенко, директор фермерського господарства «Хлібороб», що на Київщині, обробляє 300 га. Техніка у нього поки що, як-то кажуть, стара й перевірена. Французькі агрегати йому дуже сподобалися, і він почав мріяти про купівлю нових засобів виробництва: «Після врожаю будемо дивитися».
 
Бо таки справді ця техніка змінює ідеологію тваринництва, пришвидшує кормозаготівлю, покращує якість раціону худоби. Звісно, для багатьох українських селян така агротехніка ще незвична. Але є кому допомогти її задіяти на наших полях. Завжди готові виїхати зі «швидкою технічною допомогою» сервісні інженери «Волинської Фондової Компанії». Начальник відділу маркетингу та розвитку «ВФК» Тетяна Ломага каже: «Нашу діяльність можна умовно поділити на три напрями: продаж сільгосптехніки, постачання запчастин до неї і сервісне обслуговування».
 
Направду, Микола Якимець, демонструючи гостям краще, що має СВК ім. Щорса, не оминав і проблем сучасного агровиробництва: «Ціни на молоко доброї нема, продати бичків - проблема. Переробники на польському фарші, на аргентинських антилопах роблять людям ковбасу… Цукрові буряки не сіяли цього року - цукор лежить у запасі, нікому не потрібен. А колись же був як валюта: ми ним розраховувалися по бартеру».
 
Рентабельність свого господарства голова вважає невисокою - усього 10%, молочне тваринництво дає й того менше - 7–8%. Але, попри все, оптимізму в голови СВК ім. Щорса поки що не бракує: «Я в Іспанії нещодавно був. Там у господарів клаптики по 7–8 га, але все оброблено якісно. Або бачив свинокомплекс на 10 тис. голів - все автоматизовано, його обслуговують лише двоє: африканець і російськомовний. І свині кращі, як у нас. Європа нам очі відкриває».
 
Коментар користувача
altМикола ЯКИМЕЦЬголова сільськогосподарського виробничого кооперативу ім. Щорса.
(2400 га, село Яблунівка Білоцерківського р-ну Київської обл.)
 - З «ВФК» ми працюємо вже близько 10 років. Купуємо у них техніку, отримуємо сервісне обслуговування. Ми прижилися до них, вони - до нас. Нас задовольняють їхня продукція, питання оплати (дають нам розстрочку), і так далі. Раніше ми заготовляли сіно старими методами. Та в один рік вирішили все змінити. Купили у «Волинській Фондовій Компанії» косарку, плющилку, ворушилку й валкоутворювач - усе фірми Kuhn. І розкрили очі собі й людям: що то є техніка! Вона працює на заготівлі кормів ефективно, якісно. Хто хоче займатися тваринництвом - йому треба тільки таку. Я хвалю Kuhn, тому що в мене вона є. Хто хоче займатися землеробством, тваринництвом - треба мати тільки добрі знаряддя. А «ВФК» - фірма солідна, нормальна, можна з нею працювати. Я задоволений нашим співробітництвом.

 24 травня 2024
Компанія «Лан-Ойл», що входить до групи ОККО, планує збудувати у Тернопільській області біоетанольний завод потужністю 83 тис. т на рік.
Компанія «Лан-Ойл», що входить до групи ОККО, планує збудувати у Тернопільській області біоетанольний завод потужністю 83 тис. т на рік.
24 травня 2024
 23 травня 2024
Торги минулого тижня завершилися довгоочікуваною зміною вектора руху цін закупівлі свиней забійних кондицій: постачальники живця розписали товарні партії на 3-5 грн/кг дорожче, ніж тижнем раніше.
Торги минулого тижня завершилися довгоочікуваною зміною вектора руху цін закупівлі свиней забійних кондицій: постачальники живця розписали товарні партії на 3-5 грн/кг дорожче, ніж тижнем раніше.
23 травня 2024
 23 травня 2024
Ціни на рис, який є основним продуктом харчування в багатьох країнах, після певного періоду стабільності сягнули 15-річного максимуму на тлі несприятливої погоди. Бразилія збільшить імпорт рису після сильної повені на півдні країни, а Індонезія продовжить купувати значні обсяги й надалі.
Ціни на рис, який є основним продуктом харчування в багатьох країнах, після певного періоду стабільності сягнули 15-річного максимуму на тлі несприятливої погоди. Бразилія збільшить імпорт рису після сильної повені на півдні країни, а Індонезія продовжить купувати значні обсяги й надалі.
23 травня 2024
 23 травня 2024
Верховна Рада України на засіданні 22 травня прийняла в другому читання та в цілому законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів власників земельних часток (паїв), а також застосування адміністративної процедури у сфері земельних відносин» (реєстр. №11150).
Верховна Рада України на засіданні 22 травня прийняла в другому читання та в цілому законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів власників земельних часток (паїв), а також застосування адміністративної процедури у сфері земельних відносин» (реєстр. №11150).
23 травня 2024
 23 травня 2024
Агропідприємство у Миколаївської області збільшило площі для вирощування плодоовочевих культур до 2000 гектарів порівняно з торішніми 300 га.
Агропідприємство у Миколаївської області збільшило площі для вирощування плодоовочевих культур до 2000 гектарів порівняно з торішніми 300 га.
23 травня 2024
 23 травня 2024
Спекулятивне зростання пшеничних котирувань призвело до підвищення біржових цін на кукурудзу, але 21 травня вони знизилися на тлі фіксування прибутків трейдерами та на даних про прискорення сівби у США.
Спекулятивне зростання пшеничних котирувань призвело до підвищення біржових цін на кукурудзу, але 21 травня вони знизилися на тлі фіксування прибутків трейдерами та на даних про прискорення сівби у США.
23 травня 2024

Please publish modules in offcanvas position.