×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 88

Партнерство задля розвитку

/ Подія / Середа, 04 вересня 2013 12:57
alt
Новий проект, націлений на підвищення продуктивності діяльності вітчизняних агропідприємств, був презентований 3 липня за участі високоповажних гостей-представників українського та австрійського урядів, посольств, бізнесу та агросектору. Ініціаторами проекту, що отримав концептуальну назву «Сприяння розвитку малого та середнього агробізнесу в Україні», стали IFC (Член Групи Світового банку) та німецький хіміко-фармацевтичний концерн Bayer. Реалізація здійснюватиметься у партнерстві з Міністерством фінансів Австрії.

 

altСтати партнером, щоб перемогти
В урочистій частині презентації взяли участь представники кожної із ланок майбутньої реалізації проекту, метою якого є модернізація українського малого та середнього сектору агробізнесу задля реалізації потенціалу нашої країни: Олена Волошина, голова представництва Міжнародної фінансової корпорації (IFC) в Україні, Джеспер Кьяер, керівник консультативних програм IFC у Європі та Центральній Азії, Ліам Кондон, головний виконавчий директор Bayer CropScience, Леандер Треппель, старший радник Міністерства фінансів Австрії, Володимир Лавренчук, голова правління АТ «Райффайзен Банк Аваль» та Ірина Іванова, голова правління компанії «Агроскоп-Україна», дистриб’ютора Bayer CropScience.
 
Окреслюючи глобальну концепцію такої плідної співпраці, головний виконавчий директор Bayer CropScience Ліам Кондон у своєму виступі зазначив: «Визначальною метою цього проекту є досягнення більш стійкого способу вирощування сільськогосподарських культур у тій кількості, яка необхідна для створення харчової безпеки». Адже Україна на сьогодні є потужним гравцем на світовому аграрному ринку. І це при нерозкритому до кінця потенціалі!
 
Тому, прагнучи трансформувати методи сільськогосподарського виробництва в Україні та використовуючи свій практичний досвід, IFC та Bayer CropScience створюють систему рішень, які містять практики стійкого управління фермерським господарством, дистанційне зондування культур і впровадження точного землеробства. До речі, ключову роль у цьому відіграє платформа Bayer для дорадчих послуг, яка наразі перебуває на стадії розробки та складатиметься із сателітного моніторингу (статусу наразі), прогнозу розвитку шкідників та хвороб та агрономічного прогнозу погоди.
 
Чому саме малі та середні агрогосподарства? Зі слів організаторів, саме таких підприємств найбільше сьогодні у структурі вітчизняного агробізнесу (частка агрохолдингів становить всього 16%). «Малі та середні фермери обробляють близько 60% сільгоспземель в Україні. Наша нова ініціатива спрямована на те, щоб допомогти їм стати конкурентоспроможними та ефективними і збільшити виробництво на стійкій основі», - розповів Джеспер Кьяер.
 

alt

Відтак, наразі організатори планують однозначно залучити до участі 20 тис. малих та середніх агропідприємств. Останні, окрім інформаційно-консультативних послуг у сфері новітніх агротехнологій, зможуть також отримати налагодження партнерства у ланцюгах постачання харчової продукції для покращення доступу до ринків.
 
«Незважаючи на вражаючі результати розвитку українського агросектору, отримання банківського фінансування за доступною ціною все ще залишається актуальним для аграріїв», - наголосив у своєму виступі Володимир Лавренчук. А тому одним із визначальних чинників успішної реалізації цього проекту стало долучення банківського сектору, зокрема АТ «Райффайзен Банк Аваль» та ПАТ «Креді Агріколь Банк». До речі, обидві ці фінансові установи вже не один рік поспіль є надійними партнерами агропідприємств завдяки кредитним гарантіям, що дають змогу аграріям суттєво зекономити при купівлі ЗЗР.
 
Андреас Льохель, керівник бізнес-групи Bayer CropScience в Україні та країнах Північного Причорномор’я, та Оксана Вароді, керівник проекту IFC «Сприяння розвитку малого та середнього агробізнесу в Україні», презентували учасникам заходу структуру проекту, етапи та механізми його впровадження. Отож, реалізація проекту складатиметься із кількох фаз: протягом 2013–2014 років впроваджується пілотна фаза, під час якої проект працюватиме на 20 відібраних агрогосподарствах. Уже на цьому етапі забезпечено доступ малих та середніх агровиробників до недорогого фінансування на суму 75 млн доларів.
 
Надалі, у наступні три роки - з 2015 по 2017 - відбудеться повне впровадження проекту. Після цього, у 2018 році планується вихід IFC, а Bayer CropScience та інші партнери продовжуватимуть розвиток співпраці.
 
Bayer: працюємо задля кращого життя
Місія компанії Bayer «Наука задля кращого життя» є повним та справедливим втіленням усієї суті компанії та її підрозділів у всьому світі протягом 150 років. Позатим участь у проекті «Сприяння розвитку малого та середнього агробізнесу в Україні» - це лише невелика частина від глобальної діяльності компанії. Якщо говорити про цілісний підхід Bayer CropScience, спрямований на інвестування в інноваційні технології та довгострокову підтримку фермерів, особливо малих та середніх, то у межах компанії він має назву «Нова аграрна революція». На сьогодні це ключова стратегія.
 
Перед презентацією проекту, у форматі прес-сніданку, журналісти мали змогу поспілкуватись із керівництвом бізнес-групи Bayer CropScience, яке представляли Ліам Кондон, головний виконавчий директор Bayer CropScience, та Андреас Льохель, керівник бізнес-групи Bayer CropScience в Україні і в країнах Північного Причорномор'я.
 

alt

Нові ініціативи та проекти, плани розвитку та робота на благо людства у сфері продовольчої безпеки і екології… Презентуючи діяльність компанії, Ліам Кондон зазначив: «Bayer CropScience - це глобальний бізнес із потужним ростом у Північній та Південній Америці, зокрема США і Бразилії, але й також у Східній Європі, де Україна має ключове значення. В цілому завдяки нашому портфоліо ми маємо сильні позиції на світовому ринку». Підтвердили цю тезу і наведені у презентації цифри: обсяг продажів у 2012 році становив більше 8 млрд євро, тільки в Україні торік товарообіг компанії досяг 100 млн євро.
 
«Україна - один із найбільш зростаючих ринків у Європі, однак і досі тут є нереалізований потенціал для підвищення продуктивності та ефективності сільського господарства», - зауважив пан Кондон, розповідаючи про шляхи розвитку бізнес-групи Bayer CropScience у нашій країні.
 
Сьогодні одним із стратегічних напрямів розвитку Bayer CropScience в Україні є насіннєвий. Так, презентоване минулого року насіння ярого та озимого ріпаку вже цьогоріч займає значну частку на вітчизняному ринку. До речі, до 2015-го у компанії планують доповнити портфоліо новими гібридами ріпаку: зі слів пана Кондона, наразі на реєстрації перебувають ще 15.
 
Незабаром новим окремим напрямом стане пшениця. Це ціла глобальна стратегія розвитку Bayer CropScience. «Пшениця нас найбільше цікавить насамперед тому, що досі у насінництві цієї зернової не було великих досягнень у сфері урожайності», - наголосив Ліам Кондон. Уже чимало компаній прагнули до того, щоб підвищити продуктивність пшениці, але згодом всі від цього відмовились: ця культура має дуже складний геном, який непросто розводити. «Ми уже створили спеціальну платформу ОМІХ, завдяки якій сподіваємось добитись гібридизації та підвищити урожайність. Це стане реальним вдосконаленням геноміки та дозволить нам вперше здійснити прорив у геномі», - запевнив головний виконавчий директор Bayer CropScience.
 
altЗадумуючись над покращенням однієї з основних продовольчих культур світу та здійснивши великі інвестиції у дослідження, сьогодні компанія Bayer CropScience володіє технологією, що дозволить суттєво збільшити урожайність. Йдеться про створення гібридів озимої та ярої пшениці, які будуть вирощені в Україні у спеціально збудованій селекційній станції. До речі, останню планують розмістити у Миронівці, що на Київщині, а перші гібриди вийдуть на ринок не раніше 2020 року. У компанії запевняють, що у селекційній роботі гібридів орієнтуються найперше на потреби вітчизняного агровиробника.
 
«Наразі ми фокусуємось на такі властивості гібридів пшениці, як покращення урожайності, підвищена стресостійкість, особливо до посухи та спеки, а також стійкість до хвороб, краще засвоєння речовин живлення», - повідомив пан Льохель.
 
Хоча точних цифр наразі представники компанії не розголошують, пан Кондон припустив, що витрати на реалізацію проекту з пшениці за наступні 10 років становитимуть не менше 500 млн дол. Адже ця глобальна насіннєва програма Bayer CropScience буде реалізовуватись через сім селекційних центрів, розташованих у різних країнах. Українська станція стане центром розвитку Причорноморського регіону. Крім того, окремим напрямом у сфері насінництва на сьогодні є такі продукти, як PonchoTM, GauchoTM, LamardorTM, PrestigeTM та інші для обробки насіння сільгоспкультур. З метою подальшого розвитку бізнесу в цьому сегменті Bayer CropScience планує відкрити в Україні у 2014 році спеціальний центр - SeedGrowth, який надаватиме клієнтам компанії широкий асортимент послуг.
 
Таким чином, пропонуючи інноваційні технології щодо вирощування та захисту рослин та інвестуючи в дослідження зернових культур, компанія Bayer надає велику підтримку українським агровиробникам у їх прагненнях до підвищення продуктивності.

 23 травня 2024
Торги минулого тижня завершилися довгоочікуваною зміною вектора руху цін закупівлі свиней забійних кондицій: постачальники живця розписали товарні партії на 3-5 грн/кг дорожче, ніж тижнем раніше.
Торги минулого тижня завершилися довгоочікуваною зміною вектора руху цін закупівлі свиней забійних кондицій: постачальники живця розписали товарні партії на 3-5 грн/кг дорожче, ніж тижнем раніше.
23 травня 2024
 23 травня 2024
Ціни на рис, який є основним продуктом харчування в багатьох країнах, після певного періоду стабільності сягнули 15-річного максимуму на тлі несприятливої погоди. Бразилія збільшить імпорт рису після сильної повені на півдні країни, а Індонезія продовжить купувати значні обсяги й надалі.
Ціни на рис, який є основним продуктом харчування в багатьох країнах, після певного періоду стабільності сягнули 15-річного максимуму на тлі несприятливої погоди. Бразилія збільшить імпорт рису після сильної повені на півдні країни, а Індонезія продовжить купувати значні обсяги й надалі.
23 травня 2024
 23 травня 2024
Верховна Рада України на засіданні 22 травня прийняла в другому читання та в цілому законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів власників земельних часток (паїв), а також застосування адміністративної процедури у сфері земельних відносин» (реєстр. №11150).
Верховна Рада України на засіданні 22 травня прийняла в другому читання та в цілому законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів власників земельних часток (паїв), а також застосування адміністративної процедури у сфері земельних відносин» (реєстр. №11150).
23 травня 2024
 23 травня 2024
Агропідприємство у Миколаївської області збільшило площі для вирощування плодоовочевих культур до 2000 гектарів порівняно з торішніми 300 га.
Агропідприємство у Миколаївської області збільшило площі для вирощування плодоовочевих культур до 2000 гектарів порівняно з торішніми 300 га.
23 травня 2024
 23 травня 2024
Спекулятивне зростання пшеничних котирувань призвело до підвищення біржових цін на кукурудзу, але 21 травня вони знизилися на тлі фіксування прибутків трейдерами та на даних про прискорення сівби у США.
Спекулятивне зростання пшеничних котирувань призвело до підвищення біржових цін на кукурудзу, але 21 травня вони знизилися на тлі фіксування прибутків трейдерами та на даних про прискорення сівби у США.
23 травня 2024
 23 травня 2024
З початку 2024 року Україна експортувала 589 858 кг органічного меду. Це значне зростання порівняно з відповідним періодом минулого року.
З початку 2024 року Україна експортувала 589 858 кг органічного меду. Це значне зростання порівняно з відповідним періодом минулого року.
23 травня 2024

Please publish modules in offcanvas position.