×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 88

Лідерські технології «Дюпон» на всіх полях країни

/ Подія / Середа, 04 вересня 2013 17:00
altВалентин КОРНІЙЧУК
Леся МАНЬКОВСЬКА, спеціально для "АС"
Прагнучи отримувати стабільні прибутки та врожаї, українські аграрії шукають для цього ефективних та раціональних шляхів. Відтак, із кожним роком все більше утверджується їхня довіра до продуктів «Дюпон» та насіння компанії «Дюпон Піонер».

 

Для наочного ознайомлення аграріїв із новими продуктами та технологіями компанії «Дюпон» спільно з компанією «Дюпон Піонер» цього року організували низку Днів поля у різних регіонах України. Наші кореспонденти побували в трьох господарствах у Миколаївській, Київській та Тернопільській областях, переконавшись на власні очі в ефективності технологій від «Дюпон» незалежно від регіональних особливостей і цьогорічних кліматичних випробувань.
 
Промінь урожайності
Першим із Днів поля відбувся на базі господарства СТОВ «Промінь» Арбузинського району Миколаївської області. Вибір саме цього господарства є не випадковим, адже СТОВ «Промінь» є еталоном області щодо технологій вирощування та урожайності пшениці, ячменю, кукурудзи, соняшнику. Варто відмітити і про буряки цукрові, урожайність яких стабільно становить не менше 500 ц/га. Традиційно відкриття Дня поля розпочалось із привітання Олександра Остапенка, директора господарства, який у своїй промові про становлення та сучасний розвиток підприємства.
 
altДалі пленарну частину продовжив Олег  Куракін, керівник південного регіону «Дюпон Захист Рослин». У своїй презентації доповідач розповів про історію, розвиток та сьогодення компанії «Дюпон» в Україні. Виступ продовжили спеціалісти компанії «Дюпон», які присвятили увагу системам захисту основних сільськогосподарських культур. Так, менеджер з маркетингу Олексій Омельяненко зосередив увагу присутніх на важливості захисту соняшнику фунгіцидом Танос®. Також цікавою його презентація була щодо застосування Аканто Плюс® на сої, ріпаку та кукурудзі. Продовжив пленарну частину менеджер зі спеціальних культур Сергій Саблук. У своїй презентації доповідач розповів про шкодочинність шкідників кукурудзи, зокрема бавовникової совки та кукурудзяного метелика, а також найкращого на сьогодні рішення проти цих фітофагів - інсектицид Кораген®.
 
Безперечно, захід був би не повноцінним без огляду реальних посівів господарства, щоб наочно підтвердити усі переваги препаратів «Дюпон», про які було сказано в презентаціях менеджерів. На полях було представлено різні системи захисту пшениці, ячменю, соняшнику, кукурудзи, ріпаку препаратами від компанії «Дюпон»: Калібр®, Гранстар® Голд, Аканто Плюс®, Вареон®, Тітус® Екстра, Таск®, Кораген®, Танос®, Сальса®. Неперевершену дію усіх цих продуктів можна було спостерігати на вище зазначених культурах.
 
Рокитнянська Європа
Якщо їхати в Рокитне з Києва по Обухівській трасі, вас починає охоплювати відчуття втрати реальності: якесь занадто рівне полотно під колесами, якійсь нехарактерно розгалужені, казково зеленаві дерева вздовж узбіч. Рівна районна дорога - це лише був початок усіх фантастично-позитивних вражень від Дня поля у ТДВ «Синявському», організованого компанією «Дюпон Україна». А під час «подорожі» полями з ячменем і пшеницею, соняшником і кукурудзою не покидало відчуття, що знаходишся у центрі Європи. Рослини рівні, колоски налиті, рядочки чисті.
 
altДень поля розпочався із пленарної частини у міському Будинку культури. Учасників семінару - аграріїв із Київщини, Чернігівщини, Черкащини та Кіровоградщини щиро привітав директор ТДВ «Синявське» Ярослав Литвин.
 
Представники «Дюпон Піонер» розповідали про високоякісне гібридне насіння кукурудзи, соняшнику та олійного ріпаку, яке фірма реалізує на теренах України, а фахівці компанії «Дюпон» ознайомили присутніх з останніми досягненнями компанії, інноваціями та новими продуктами у системі захисту сільськогосподарських культур.
 
Слід відзначити багатющий інформаційний блок із презентацій і розповідей спеціалістів компанії «Дюпон» про технологічні особливості й нюанси у вирощуванні польових культур в умовах центрального регіону. Унікальні дані можна було почерпнути з доповіді Василя Бовсуновського, керівника центрального регіону, на тему боротьби із бур’янами в посівах основних сільськогосподарських культур.
 
День поля продовжився на демонстраційних полях ТДВ «Синявське». Його учасники оглянули посіви сільськогосподарських культур - озимої пшениці, кукурудзи, сої, соняшнику, ячменю і зайвий раз пересвідчилися, що «Дюпон» пропонує ефективні рішення проблем із бур'янистою рослинністю, хворобами та шкідниками різноманітних сільськогосподарських культур, котрі сприяють збільшенню урожайності та покращенню якості вирощуваної продукції, а «Дюпон Піонер» - високопродуктивне насіння.
 
Ефективні й унікальні рішення
Більшість гербіцидів, що їх виробляє і постачає на український ринок компанія «Дюпон», належать до класу сульфонілсечовин, винайдених компанією «Дюпон». Препарати цієї групи свого часу здійснили докорінну зміну у розвитку гербіцидів. Також компанія розширює свій портфель продукції за рахунок новітніх фунгіцидів та інсектицидів.
 
Новинки від «Дюпон», які не так давно вийшли на український ринок, але вже отримали схвальні відгуки вітчизняних аграріїв, - інсектициди Кораген® та Ланнат®, а також гербіцид Сальса®. Тепер компанія, завдяки розширенню портфелю фунгіцидами та інсектицидами, пропонує аграріям ряд комплексних рішень та технологій повного захисту культур від бур’янів, хвороб та шкідників.
 
Отриману інформацію під час пленарної частини учасники змогли закріпити у реальних польових умовах. Адже «Дюпон» завжди проводить польові оглядини не на демонстраційних ділянках, на яких зазвичай досконало витримана технологія, а на виробничих полях господарств-партнерів. Агровиробники самостійно можуть переконатись у тому, що продукти компанії «Дюпон» відмінно працюють у реальних польових та погодних умовах. А представники компанії, у свою чергу, можуть детально розкрити всі особливості та секрети технологій у конкретних регіонах.
 
На Київщині «Дюпон» представив різні схеми захисту на пшениці. За першого варіанту посіви озимої пшениці обробляли двокомпонентним гербіцидом Гранстар® Голд + ПАР Тренд® 90 (його ефективність особливо проявляється у контролі щириці, ромашки, підмаренника, падалиці соняшнику та деяких інших бур’янів) та фунгіцидом Вареон®, який завдяки трикомпонентному складу контролює широкий спектр хвороб зернових культур. Вареон® можна застосовувати як у фазі початку трубкування, так і по прапорцевому листку і колосу.
 

alt

В інших системах захисту застосовано фунгіциди Аканто Плюс® (по прапорцевому листку, препарат проявив притаманний стробілуринам лікувальний ефект та ефект стимуляції фотосинтезу) і Таліус®, який з осені контролює розвиток борошнистої роси. На посівах було яскраво продемонстровано антиспоруляційну дію: препарат вносився, коли вже при перших проявах захворювання, яке врешті-решт вдалося зупинити на рівні першого прапорцевого листка. Препарат має викорінюючу, профілактичну та імунностимулюючу дії.
 
Вражає дія двокомпонентного гербіциду Калібр®, що також вносився в одній із систем на озимій пшениці, а це добре помітно у контролі таких злісних бур’янів, як амброзія, підмаренник чіпкий та інших дводольних, особливо за посушливих умов.
 
На посівах соняшнику було продемонстровано технологію післясходового гербіцидного захисту стійких гібридів соняшнику «Дюпон Піонер» під назвою ЕкспресСан. На цих же посівах ефективне рішення проти хвороб показав фунгіцид Танос®, застосовуючи який однократно у нормі 0,6 кг/га (фаза 6–8 листків) або двома внесеннями по 0,4 кг/га (за наявності висококліренсного обприскувача), можна не тільки вирішити питання контролю більшості хвороб, а й отримати прибавку врожаю до 25%.
 
У посівах кукурудзи чудово спрацював гербіцид Таск® у поєднанні з новим багатофункціональним ад’ювантом Кодасайд 950 м. е. Останній, виготовлений на основі рослинної олії, покращує прилипання препарату, стабілізує краплини робочого розчину, надає їм однакового розміру, збільшує час висихання, що вкрай важливо за умов спекотної погоди.
 
Інший новий «кукурудзяний» гербіцид Тітус® Екстра завдяки двом діючим речовинам ефективно контролює широкий спектр бур’янів, зокрема пирій, куряче просо, мишій, щириця та інші.
 
Західний стандарт
До села Настасів Тернопільської області на території знаної в Україні корпорації «Агропродсервіс» на свято Дня поля приїхало більше сотні представників агрогосподарств західної України. Недарма цього разу ми використовуємо слово «свято», адже глобальність і розмах події вражав уяву. Розпочали захід урочистими вітаннями та семінаром. Генеральний директор ПАП «Агропродсервіс» Іван Чайківський окреслив головні напрями діяльності підприємства: виробництво високоякісних, доступних за цінами для населення продуктів харчування, забезпечення продуктової безпеки держави, запровадження та використання новітніх технологій в аграрній галузі, вихід продукції на світові ринки, а також створення робочих місць у селі. «Дуже важливо, що у нашій роботі поряд залишаються незмінні партнери, такі як «Дюпон», «Дюпон Піонер» та ще багато інших компаній у галузі захисту рослин, машинобудування і насінництва», - наголосив господар свята.
 

alt

Господарство за кілька років виросло з невеликого підприємства до серйозної агрокорпорації, виробничі потужності якої займають дев’ять районів Тернопільської та Івано-Франківської областей. На початок 2013 року «Агропродсервіс» обробляє понад 37 тис. га землі. Левову частку займає вирощування зернових, а саме пшениці, ячменю, кукурудзи. Практикують також сіяти соняшник, цукрові буряки та сою. Звісно, аби досягти таких результатів, необхідне застосування наукових підходів. У роботі важливо все: використання добрив, вчасна обробка посівів засобами захисту. Директор корпорації Андрій Баран відзначив: «Ми використовуємо багато засобів захисту: гербіцидів на цукрових буряках, сої, зернових культурах. Скажімо, незамінним гербіцидом, який ми застосовуємо на цукрових буряках, для нас є Карібу®. Останнім часом широко застосовуємо також Хармоні®, без якого вирощування сої неможливе. Для зернових культур ми підібрали ряд препаратів, зокрема фунгіциди Аканто Плюс®, Таліус®, Гранстар Голд®».
 
І це далеко не весь перелік основних продуктів компанії «Дюпон», розповідає керівник Західного регіону «Дюпон Захист Рослин» Микола Ільницький. «Щороку ми виводимо на ринок нові продукти, і цей рік не виняток. Ми демонструватимемо нові варіанти - це Аканто Плюс® на ріпаку, інсектицид Кораген® на кукурудзі та на сої», - каже Микола Ільницький.
 
Підвищення харчової цінності сільськогосподарських культур, допомога агровиробникам у підвищенні врожайності та безпеки продуктів харчування - ось головні напрями діяльності компанії «Дюпон», наголошує спеціаліст із захисту польових культур компанії «Дюпон» Павло Голосний: «Цього року ми презентували Аканто Плюс® із реєстрацією на сою та кукурудзу. Це надзвичайно важливо, бо пошкодження цих культур зростає. Окремо хочу зупинитись на системному гербіциді Сальса®. Торік ми застосували його на ріпаку і побачили хороший результат. До цього жоден і з препаратів не вирішував проблеми бур’янів, зокрема, таких як талабан польовий, грицики. Крім того, Сальса® цьогоріч отримала реєстрацію на соняшник. Його активно застосовують, і вже є чимало позитивних відгуків від українських аграріїв», - розповів пан Голосний.
 
Отриману інформацію під час семінару учасники закріпили практично - в польових умовах. Представники компанії «Дюпон» детально розповіли про всі особливості та секрети технологій, продемонстрували різні варіанти програм захисту. Скажімо, Гербіцид Калібр® - універсальний продукт, який забезпечує довготривалу відсутність бур’янів у посівах зернових колосових культур. Окрім цього, препарат гарантує прибавку врожаю. Гербіцид можна застосовувати впродовж тривалого часу.
 
Аканто Плюс® - препарат, який за рахунок двох діючих речовин ефективно захищає рослини від збудників захворювань, забезпечує збереження врожаю та покращує його якість. Але головна його перевага полягає у фізіологічній складовій - пікоксістробін, який забезпечує захист як оброблених частин рослин, так і нового приросту.
 
altКосайд® - продукт, який містить мідь. Це потужний інструмент для підвищення урожайності. Характерно, що цей фунгіцид-бактерицид широко використовується і для захисту садових та овочевих культур.
 
Таліус® - фунгіцид для тривалого контролю борошнистої роси зернових колосових культур. Як розповів Микола Ільницький, важливо застосовувати цей препарат саме восени. Тоді рослина навесні виходить із потужною кореневою системою, із потовщеними пагінцями. Також восени потрібно використовувати Еллай® Супер, завдяки якому погодні перепитії рослинам не страшні, а коренева система залишиться потужною.
 
Фунгіцид Вареон® використовується для захисту зернових колосових від таких хвороб, як борошниста роса, бура іржа, фузаріоз колосу.
 
Свою продукцію на полях «Агропродесервісу» продемонструвала і компанія «Дюпон Піонер». Регіональний представник компанії у Західній Україні Микола Костюк розповів про гібриди культур, які добре зарекомендували себе на ринку України: «Сьогодні ми пропонуємо агровиробникам тридцять два гібриди кукурудзи різного сегменту. Значна їх частина висівається у господарствах Західної України, зокрема, і тут на землях «Агропродсервісу».
 
Що ж стосується соняшнику, то його в компанії «Дюпон Піонер» аж 24 гібриди. На заході з успіхом засівають від шести до восьми гібридів ранньостиглої групи. Користуються попитом у компанії гібриди соняшнику з використанням гербіциду ЕкспресСанкомпанії «Дюпон». «Хочу відмітити, що ми маємо більш як 80 гібридів озимого ріпаку», - наголошує представник компанії «Дюпон Піонер» Микола Костюк. - Зараз колекція поповнюється новими гібридами напівкарликового типу, які вирощують відповідно до технології MAXIMUS®».
 

Відгуки відвідувачів
 
Петро ГАДЗТзОВ«Бучач-агрохлібпром»
Наше підприємство використовує засоби захисту компанії «Дюпон». У нас великі посіви зернових, ріпаку та цукрових буряків, і не тільки. Без засобів захисту зараз просто не обійтись. Співпрацюємо із компанією «Дюпон» уже давно. Застосовуємо фунгіцид Аканто Плюс® для захисту ячменю, цукрових буряків; гербіцид Гранстар®Голд - для пшениці. Крім того, у нас сад займає 160 га, і для захисту яблунь, груш використовуємо Косайд® та Кораген®.
 
Петро СМИК, ЗАТ «Агросвіт»
Такі Дні поля, які організовують компанії «Дюпон» та «Піонер», дуже важливі, я особисто для себе відкрив ще кілька нових препаратів захисту, зокрема для соняшнику. Загалом наше господарство вже декілька років використовує гербіцид Тітус® на кукурудзі, Карібу® - на цукрових буряках. Задоволені. Чекаємо на реєстрацію нових препаратів, особливо по соняшнику».
 
Перед застосуванням препаратів «Дюпон» уважно читайте тарну етикетку.
Copyright © 2012 DuPont. Всі права захищені.
The DuPont Oval Logo, DuPont™ та всі продукти, позначені ® aбо ,
є зареєстрованими товарними знаками або товарними знаками
E. I. du Pont de Nemours and Company або її філій.

 23 травня 2024
Торги минулого тижня завершилися довгоочікуваною зміною вектора руху цін закупівлі свиней забійних кондицій: постачальники живця розписали товарні партії на 3-5 грн/кг дорожче, ніж тижнем раніше.
Торги минулого тижня завершилися довгоочікуваною зміною вектора руху цін закупівлі свиней забійних кондицій: постачальники живця розписали товарні партії на 3-5 грн/кг дорожче, ніж тижнем раніше.
23 травня 2024
 23 травня 2024
Ціни на рис, який є основним продуктом харчування в багатьох країнах, після певного періоду стабільності сягнули 15-річного максимуму на тлі несприятливої погоди. Бразилія збільшить імпорт рису після сильної повені на півдні країни, а Індонезія продовжить купувати значні обсяги й надалі.
Ціни на рис, який є основним продуктом харчування в багатьох країнах, після певного періоду стабільності сягнули 15-річного максимуму на тлі несприятливої погоди. Бразилія збільшить імпорт рису після сильної повені на півдні країни, а Індонезія продовжить купувати значні обсяги й надалі.
23 травня 2024
 23 травня 2024
Верховна Рада України на засіданні 22 травня прийняла в другому читання та в цілому законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів власників земельних часток (паїв), а також застосування адміністративної процедури у сфері земельних відносин» (реєстр. №11150).
Верховна Рада України на засіданні 22 травня прийняла в другому читання та в цілому законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів власників земельних часток (паїв), а також застосування адміністративної процедури у сфері земельних відносин» (реєстр. №11150).
23 травня 2024
 23 травня 2024
Агропідприємство у Миколаївської області збільшило площі для вирощування плодоовочевих культур до 2000 гектарів порівняно з торішніми 300 га.
Агропідприємство у Миколаївської області збільшило площі для вирощування плодоовочевих культур до 2000 гектарів порівняно з торішніми 300 га.
23 травня 2024
 23 травня 2024
Спекулятивне зростання пшеничних котирувань призвело до підвищення біржових цін на кукурудзу, але 21 травня вони знизилися на тлі фіксування прибутків трейдерами та на даних про прискорення сівби у США.
Спекулятивне зростання пшеничних котирувань призвело до підвищення біржових цін на кукурудзу, але 21 травня вони знизилися на тлі фіксування прибутків трейдерами та на даних про прискорення сівби у США.
23 травня 2024
 23 травня 2024
З початку 2024 року Україна експортувала 589 858 кг органічного меду. Це значне зростання порівняно з відповідним періодом минулого року.
З початку 2024 року Україна експортувала 589 858 кг органічного меду. Це значне зростання порівняно з відповідним періодом минулого року.
23 травня 2024

Please publish modules in offcanvas position.