Про це в інтерв’ю АgroРolit розповів експерт з бізнес-середовища і земельної реформи Стратегічної групи радників з підтримки українських реформ Олександр Шкурла.
За його словами, як правило, це будуть критичні випадки (коли людина хвора, або не має спадкоємців). Не буде значної пропозиції земель, бо кожна розумна людина просто не погодиться на першому етапі продавати свою ділянку знаючи, що пізніше ціна буде вищою.
Читайте також: Аграрний комітет рекомендує продовжити дію земельного мораторію
«Ми просто повернемося до нормальних ринкових умов. Вже прийшов час відходити від соціалістичних «манер» та йти в реальні умови ринкової економіки», – сказав експерт.
Він також наголосив, що ціна буде визначатися пропозицією і попитом.
«Точні цифри не скажу, але не рекомендуємо продавати землю на першому етапі, щоб занизити пропозицію і досягти гарної ціни навіть в умовах обмеженого попиту (виключення іноземних покупців). Надалі оптимальну ціну визначить ринок, і вона зростатиме. У Польщі, наприклад, 1 га коштує 10 тис. євро, у Німеччині — до 30 тис. євро», — сказав Шкурла.
За матеріалами agropolit.com





