Уже тиждень висока ціна на нафту на рівні 67 дол./барель підтримує ціни на рослинні олії, повідомляють аналітики GrainTrade.
"Травневі ф’ючерси на пальмову олію в Малайзії після нещодавнього тижневого падіння на 1% відновилися до 554 дол./т завдяки активізації експорту в лютому порівняно з січнем", - йдеться у повідомленні.
Також зазначається, що ціни підтримує зростання котирувань соєвих бобів та олії в Чикаго, яке розпочалося минулого четверга на тлі покращення перспектив експорту американських товарів до Китаю.
Зростання експортного попиту підтримало ціни на соняшникову олію причорноморського виробництва.
Минулого тижня єгипетський GASC придбав у компанії Glencore 30 тис. тонн соняшникової олії з поставкою в квітні за ціною 698 дол./т CFR, що на 15 дол./т перевищує закупівельну ціну січневих торгів.
Читайте також: У Раді пропонують повернути експортне ПДВ для олійних культур
З часу останнього тендеру ціни на соєву олію в Аргентині виросли на 6%, тоді як соняшникова олія в причорноморському регіоні подорожчала на 2% на тлі поступового відновлення цін на рослинний комплекс після різкого падіння у 4 кварталі минулого року.
Відзначається, що ціни пропозицій української соняшникової олії з поставкою в березні виросли на 5 дол./т до 675-680 дол./т FOB, тоді як ціни попиту виросли на 1-2 дол./т до 668-670 дол./т FOB. Для травневих поставок ціна соняшникової олії на 5 дол./т нижча, оскільки в той період посилиться конкуренція з аргентинськими продавцями рослинних олій.
В Аргентині соняшник зібраний з 38% площ, що перевищує середній п’ятирічний показник 32%, а стан посівів вдвічі кращий за минулорічний.
В Україні закупівельні ціни на соняшник з доставкою на завод залишаються на рівні 10600-11200 грн/т, але ціни на франко-господарстві дещо знизилися завдяки сезонному збільшенню пропозицій.
За матеріалами graintrade.com.ua





