Як повідомляють аналітики GrainTrade, головною новиною стало обрання президентом Аргентини Альберто Фернанденса, який обіцяв відновлення експортного мита на пшеницю, що зменшить експорт на тлі скорочення виробництва та негативно вплине на аграрну галузь.
Ринок французької пшениці опустився під тиском Чикаго, проте котирування підтримали гарні темпи експорту європейської пшениці та активізація відвантажень в порту Руана.
Грудневі ф’ючерси на борошномельну пшеницю на MATIF впали на €1,75 за тонну до €179,25за тонну або $198,93 за тонну.
За тиждень ЄС експортував 297 тис. тонн пшениці, тоді як за попередній тиждень 459,4 тис. тонн. Загалом з початку сезону експортовано 8,5 млн тонн пшениці, що на 49,5% перевищує відповідний показник попереднього МР.
Читайте також: За останні 5 років Україна в 20 разів збільшила експорт зернових до Китаю
Трейдерів надихнула інформація про те, що Німеччина стане головним постачальником пшениці для Саудівської Аравії по тендеру на 605 тис тонн.
В США інвестори фіксували прибутки після п’ятничного зростання цін, тому котирування дещо знизилися. Крім того, на ціни тисне сприятлива для сівби озимої пшениці погода та сильна конкуренція на світових ринках на тлі рясної пропозиції. Наразі в США озимою пшеницею засіяно 85% площ в порівнянні з 77% на цю дату в минулому році та 82% в середньому за 5 років.
Експорт пшениці з США за тиждень скоротився на 9,9% до 523,3 тис тонн, що на 33% перевищує відповідний показник попереднього МР.
Грудневі пшеничні ф’ючерси в США впали:
- на $2,21 за т до 188,03 за тонну на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
- на $2,11 за тонну до $153,22 за тонну на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
- на $3,31 за тонну до $193,91 за тонну на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.
Читайте також: З початку сезону 2019/20 Україна відправила на експорт 18 млн тонн зерна та борошна
Російська пшениця продовжує дорожчати, хоча попит на неї падає через конкуренцію з українським та європейським зерном. За тиждень експорт скоротився з 727 до 426 тис. тонн.
Україна за тиждень збільшила експорт пшениці з 386 до 814 тис. тонн.
Єгипетський GASC проведе черговий тендер по закупівлі пшениці, який визначить ціновий тренд на наступні декілька тижнів.





