Понеділок, 11 листопада 2019 14:41

За паї найбільше платять на Черкащині, Полтавщині та Харківщині

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

В Україні фермерські господарства та агропідприємства орендують 16,9 млн га паїв. 

Згідно даних Держгеокадастру в середньому власники земельних ділянок отримують по 1613,4 грн за га, передає Gazeta.ua.

Найбільше платять у Черкаській – 3524,7 грн, Полтавській – 2970,1 грн та Харківській – 2494,7 грн – областях. Найменше – у Запорізькій – 878 грн, Херсонській – 926,9 грн, Закарпатській – 930,6 грн.

Як зауважили в Інституті аграрної економіки, в Україні розмір орендної плати землі у середньому щороку зростає на 10%. Фактично люди отримують не менше €100–110 за га (2 700–3 000 грн).

Читайте також: В Раді ініціюють зміни до процедури планування земель

Загалом у нас оренда приватної землі вдвічі вища, ніж у країнах Євросоюзу. Наприклад, у Словаччині платять €50 (1 300 гривень). У Латвії – €57, Литві – €99, Чехії – €104.

«В Україні висока конкуренція на ринку землі, це впливає на розмір орендної плати. Також власники паїв не хочуть укладати довгострокові договори. Доводиться стимулювати вищою ціною. Наприклад, на Черкащині з кожним переукладанням договору вартість оренди паїв зростає. Більше платять і фермери, й агрохолдинги», – зазначають в Інституті аграрної економіки.

Нагадаємо, старт ринку землі в Україні заплановано на жовтень 2020 року.

Прочитано 508 разів