Про це розповіла начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко, повідомляє УНІАН.
«Для озимих на даний момент немає ніяких ризиків. Розвиток на посівах відбувається дуже повільно, рослини не знаходяться в стані глибокого сну. Завдяки тому, що немає низьких температур та інших несприятливих явищ, для озимих все складається добре», – відзначила Адаменко.
Вона зауважила, що в найближчі десять днів на території України буде спостерігатися високий атмосферний тиск. Опадів буде мало, хоча до 10-12 січня очікується дощ з мокрим снігом. Встановлення снігового покриву не очікується, так само як і сильних морозів – навпаки, температура повітря підвищиться вночі до плюсових значень.
Читайте також: Догляд за озимими — без помилок
Також, за словами експерта, з огляду на екстримально теплу погоду у грудні та січні, у 2020 році весна може бути рання і, можливо, затяжна.
«Для нашого клімату дуже добре, коли озимі виходять зі стану зимового спокою рано і не потрапляють під високі температури і весняну посуху. Тому є передумови для високого врожаю. Тим більше, що посівам вже не загрожують явища, характерні для ранньої зими, такі як вимерзання і загибель від крижаної кірки», – додала Тетяна Адаменко.





