Середа, 15 квітня 2020 16:51

У законодавство про землю слід ввести сім регламентів ЄС, – експерт

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Ухвалення закону про землю – перший позитивний крок у земельній реформі, але він вимагає продовження. Зокрема, слід надати повноважень Фонду підтримки фермерів, щоб він став фондом довгострокового кредитування фермерів для купівлі землі.

Таку думку висловила гендиректор Центру аграрних реформ, доктор економічних наук Любов Молдаван, пише Укрінформ.

"Закон прийнято, Верховна Рада свою роботу зробила. Зроблено позитивний крок, що початок вільного обігу земель розпочато з переважного права на її купівлю фізичними особами. Це правильно, ця позиція збіглася з тим, що вважає аграрна наука. Бо ми (науковці) зверталися офіційно до перших осіб держави, виходячи не з власного бачення, а спираючись на світову практику. Ринок землі існує століттями, і варто слідувати вивіреній практиці та уникати чужих помилок. Але треба зробити ще кілька правильних кроків у цьому напрямку", – зазначила Молдаван.

На її думку, слід надати повноважень існуючому Фонду підтримки фермерів, щоб він став фондом довгострокового кредитування фермерів для купівлі землі.

"Ми описували, як це працює в інших країнах, і наполягали на створенні Агентства регулювання. Побоююся, що через нашу нерозважливість поточні питання будуть заважати продовжувати реформу в правильному напрямку. Це все слід встигнути до 2023 року, допоки право купівлі землі є лише у фізосіб", – додала експерт.

Читайте також: Рада відкрила доступ до геокадастрів

Молдаван також зазначила, що зараз працює над тим, щоб в українське законодавство було введено сім регламентів Євросоюзу, які зобов’язують аграрних виробників дбати про родючість ґрунтів.

"Земля чимдалі, тим більш критичним ресурсом ставатиме, ну треба ж навчитися заглядати у майбутнє! Населення збільшується, землі від експлуатації виснажуються. Це повинно стати усвідомленням кожного навіть не політика, а й освіченої людини: рослина – це сонце, вода та земля, з якої рослина вбирає увесь спектр мікроелементів, фосфор, кальцій, калій. Щоб земля зберігала стан, їй це все треба повертати. Це підручник та довідник аграрного господарства. Повертати мікроелементи та вносити органіку – це обов’язково, і це у нас робиться або мізерно, або не робиться", – зауважила вчена.

Нагадаємо, 31 березня Верховна Рада на позачерговому засіданні ухвалила закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення". Документ передбачає скасування з другого півріччя 2021 року дії мораторію на продаж аграрної землі.

Прочитано 294 разів