Середа, 05 травня 2021 14:38

Світовий ринок ячменю: можливості для України

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

За результатами 2020 року Україна займає 3-ту позицію в рейтингу найбільших експортерів ячменю в світі, поступаючись лише Франції та Російській Федерації.

Про це повідомляє Світлана Литвин, аналітик УКАБ.

«В цей рік було експортовано 5 млн т ячменю, що на 22% перевищує показник минулого року. Це найбільші обсяги експорту за останні 10 років. Основними країнами-імпортерами українського ячменю є Китай (51% українського експорту), Саудівська Аравія (15%) та Лівія (9%)», – розповідає експертка.

На кожному із перерахованих ринків в 2020 році українські постачальники займають лідируючі позиції та основними конкурентами були постачальники з наступних країн:

• Китай: Україна (28% китайського імпорту), Канада (25%), Франція (22%);

• Саудівська Аравія: Російська Федерація (39% імпорту даної країни), Україна (11%), Румунія (11%);

• Лівія: Україна (55% лівійського імпорту), Російська Федерація (25%), Болгарія (11%).

 

«Ячмінь вже давно та надійно ввійшов в експортний портфель України та зайняв в ньому значну частку, генеруючи значну експортну виручку», – додала Світлана Литвин.

Нагадаємо, що з початку сезону Україна відправила на експорт 4,07 млн тонн ячменю, що на 5% менше порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Прочитано 264 разів