Вівторок, 06 липня 2021 16:51

Нотаріуси отримують доступ до земельного кадастру за спрощеною процедурою

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Усі нотаріуси повинні мати доступ до Державного земельного кадастру для онлайн-перевірки дотримання покупцем обмежень до 100 га в одні руки.

Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко на своїй сторінці у Facebook.

Він зауважив, що для отримання такого доступу нотаріусу потрібно подати відповідну заявку до Держгеокадастру. Доступ надається не довше ніж протягом доби з моменту подання заявки.

«На момент старту ринку землі такий доступ мали лише 879 нотаріусів, однак вже за лічені дні Держгеокадастр отримав понад 2 тис. заявок із загальної кількості 6,5 тис. нотаріусів», – повідомив Роман Лещенко.

Він додав, що працює спрощений електронний порядок подачі заявок на доступ, Держгеокадастр та Нотаріальна палата провели відповідні навчання та надали інструкції усім нотаріусам

За словами міністра, на сьогодні від нотаріусів усього надійшло 2344 заяви, із них 1382 погоджено, 233 відмовлено, 729 перебувають на розгляді. Заявки продовжують надходити, а поточне навантаження Держгеокадастру дозволяє обробляти їх вчасно.

Читайте також: В Україні стартували онлайн-торги землею: закон набув чинності

Прочитано 232 разів