Компанія «CLAAS» святкує півмільйонний ювілей зернозбиральних комбайнів

Компанія «CLAAS» святкує півмільйонний ювілей зернозбиральних комбайнів

/ Агроновини / П'ятниця, 14 червня 2024 16:02

Компанія «CLAAS» святкує півмільйонний ювілей зернозбиральних комбайнів, виготовлених з 1936 року, і випускає кілька ювілейних машин LEXION, TRION, EVION і DOMINATOR у трьох місцях на трьох континентах. Найближчими тижнями та місяцями вони будуть представлені на виставках, днях поля та демонстраціях.

Європейський піонер у виробництві зернозбиральних комбайнів

Протягом багатьох десятиліть компанія «CLAAS» була одним з лідерів у розробці зернозбиральних комбайнів. Починаючи з 1936 року, сімейна компанія з Харзевінкеля (Німеччина) раціоналізувала збирання зернових в Європі за допомогою косіння, обмолоту та зв'язування за принципом перехресного потоку, або скорочено M.D.B. Великий успіх нарешті прийшов у 1946 році з серією SUPER, яка з 1953 року могла поставлятися з додатковими двигунами, а з 1958 року – як SUPER AUTOMATIC з гідравлічним приводом ріжучого апарату. Понад 60 000 одиниць серії SUPER були продані по всьому світу і навіть знайшли покупців у Канаді та Уругваї.

У 1953 році сімейна компанія успішно увійшла в сегмент самохідних комбайнів з моделлю HERCULES, яка пізніше була перейменована на SF. У 1961 році MATADOR GIGANT встановив нові стандарти з шириною жниварки до 6,0 м. Інші визначальні для галузі віхи 1960-х років включали такі відомі імена як SENATOR, COMET, COSMOS, CORSAR, MERCATOR, PROTECTOR і COMPACT.

У 1972 році серія DOMINATOR відкрила нову еру, яка триває вже понад 50 років. Компанія «CLAAS» зміцнила свій статус лідера європейського ринку, зокрема, завдяки серіям DOMINATOR 6 і DOMINATOR 8, і представила такі інновації як 3D-очищення, система AUTO CONTOUR для керування жниваркою і молотильний апарат MEGA. Представлений у 1981 році комбайн DOMINATOR CS з поділом циліндрів (commandor CS з 1986 року) був одним з найпотужніших комбайнів у світі на той час, а з 1987 року він вперше став поставлятися з гумовими гусеницями.

На виставці Agritechnica 1995 модель LEXION 480 з революційною гібридною технологією APS стала не тільки головною подією виставки, але й змінила правила гри з точки зору продуктивності, комфорту і новаторських електронних додатків для ери точного землеробства, що зароджувалася. З 1997 року ґрунтозахисна TERRA TRAC шасі технологія на LEXION – також доступна для TRION з 2021 року – святкує свій тріумф у всьому світі.

Claas 14 06 24 2

У 2013 році був зроблений величезний крок у сфері машинного інтелекту: Завдяки CEMOS компанія «CLAAS» стала лідером в області автоматизації зернозбиральних комбайнів, що було підтверджено численними міжнародними нагородами. CEMOS продовжує безперервно розвиватися і розширюватися, включаючи в себе додаткові процеси і вузли в комбайнах і навісному обладнанні.

Останніми представниками сімейства зернозбиральних комбайнів CLAAS є серії TRION і EVION, представлені в 2021 і 2023 роках. Разом з LEXION вони пропонують унікальний асортимент продукції та обладнання від п'ятиклавішного комбайна потужністю 205 к.с. до флагмана LEXION 8900 TERRA TRAC потужністю 790 к.с. з гібридною системою APS SYNFLOW HYBRID. Всі три серії дозволяють ще більше підвищити ефективність обмолоту завдяки системі управління двигуном DYNAMIC POWER та розширеним функціям CEMOS. Залежно від профілю вимог, доступний величезний вибір жниварок – від звичайних шнекових до сучасних автоматизованих жниварок VARIO, а також CONVIO FLEX з гнучким ножовим брусом.

 

Понад 500 000 історій успіху: міцний фундамент досвіду та готовність до майбутнього

З 500 000 зернозбиральних комбайнів CLAAS, виготовлених на сьогоднішній день, найбільшу частку складають DOMINATOR і LEXION – близько 100 000 і понад 75 000 одиниць відповідно. SUPER і SUPER AUTOMATIC (близько 65 000 одиниць), а також EUROPA і COLUMBUS (разом близько 60 000 комбайнів) і TUCANO (близько 35 000 одиниць) також зробили значний внесок у світовий успіх зернозбиральних комбайнів CLAAS. Але й менші серії, такі як COMMANDOR TERRA TRAC, також були рушійною силою прогресу і мали значний вплив на генетику сучасних зернозбиральних комбайнів компанії «CLAAS». Такі характеристики як відмінна придатність для збирання різних культур, безперечна продуктивність і неперевершена економічність, постійно оптимізувалися протягом десятиліть розробок в інтересах клієнтів по всьому світу і глибоко вкорінені в ДНК кожного нового зернозбирального комбайна компанії «CLAAS». Однак зернозбиральні комбайни компанії «CLAAS» ідеально підготовлені до майбутнього не тільки завдяки цим вагомим аргументам, а й завдяки провідній в галузі автоматизації та новому рівню підключення.

 

Міжнародна компетенція та виробнича мережа

Протягом десятиліть компанія «CLAAS» постачає зернозбиральні комбайни й іншим виробникам. З 1992 року зернозбиральні комбайни CLAAS більше не виробляються виключно на заводі в Харзевінкелі. Того ж року з конвеєра в Індії зійшов перший CLAAS CROP TIGER, яких було випущено понад 10 000 одиниць. З 2001 року компанія «CLAAS» також виробляє гібридні зернозбиральні комбайни LEXION для північноамериканського ринку на власному заводі в Омасі – в жовтому кольорі і з брендингом Caterpillar до 2019 року.

З 2013 року, після поглинання компанії «Jinyee», компанія «CLAAS» також виробляє зернозбиральні комбайни та комплектуючі до них у Китаї. Новий гібридний комбайн DOMINATOR 370 був представлений тут у 2019 році, а через три роки – DOMINATOR 260 з шістьма соломотрясами. Новий EVION, який, як і DOMINATOR 370 і 260, був розроблений в Харзевінкелі, також сходить з конвеєра в Гаомі з 2023 року.

Ще одне підприємство мережі компетенцій з виробництва зернозбиральних комбайнів – Терексентміклош (Törökszentmiklós) на півдні Угорщини – з 1997 року виробляє жатки та кукурудзозбиральні жатки для зернозбиральних комбайнів CLAAS. У жовтні 2021 року тут відсвяткували випуск 100 000-го різального апарата для компанії «CLAAS».

Claas 14 06 24 3

 

Автоматизація, допомога та управління даними: від пристрою керування пропускною здатністю до CEMOS і CLAAS connect

Той факт, що продуктивність обмолоту зросла з часів першого європейського зернозбирального комбайна MDB, пояснюється не лише подальшим розвитком обладнання та підвищенням потужності двигуна. Зокрема, за останні 25 років автоматизація стає все більш важливою частиною подальшої оптимізації в сферах ефективності, продуктивності та результатів роботи. З появою в 1974 році пристрою регулювання пропускної здатності компанія CLAAS почала інтегрувати в зернозбиральні комбайни електронні допоміжні засоби керування. Система CEMOS, яка була представлена в 2013 році і з тих пір отримала кілька нагород на міжнародних виставках, таких як Agritechnica і SIMA, стала справжньою революцією: до сьогоднішнього дня вона постійно розширюється і включає в себе додаткові процеси в комбайні і на жниварці, що дозволяє оптимально використовувати машину з повним фокусом на максимальну продуктивність збирання врожаю – завдяки унікальній пристосованості всіх комбайнів CLAAS для роботи з різними сільськогосподарськими культурами.

Компанія CLAAS також була одним з піонерів у створенні зернозбиральних комбайнів для точного землеробства. З 1991 року дані про врожайність та GPS-позицію можна було пов'язувати між собою, а з 1996 року LEXION навіть пропонував картографування врожайності за допомогою AGROCOM MAP, а в 1998 році – телеметричне управління парком комбайнів за допомогою Combine Online. У 2005 році зернозбиральні комбайни LEXION стали першими продуктами компанії «CLAAS», оснащеними революційною системою TELEMATICS. З жовтня 2024 року цифрове об'єднання зернозбиральних комбайнів CLAAS з рештою парку, управлінням операціями та партнерами по сервісу і збуту CLAAS відбуватиметься в новій мережі CLAAS connect, відкриваючи нову главу в області цифрового управління машинами та фермерськими господарствами.

 

Більше, ніж просто машина: Принцип CLAAS

Починаючи з першого зернозбирального комбайна в 1936 році і до сьогоднішнього дня компанія CLAAS надає своїм клієнтам всебічну підтримку. Купуючи зернозбиральний комбайн CLAAS, клієнти розраховують на максимальну ефективність і продуктивність завдяки передовим технологіям та оптимальній підтримці. Зручна для користувача концепція управління, новаторська система допомоги механізаторові та тісна співпраця з сервісними партнерами CLAAS забезпечують не тільки максимальну ефективність компанії, але й унікальну продуктивність кожного комбайна CLAAS протягом усього терміну служби. Саме завдяки цій життєздатності в майбутньому зернозбиральні комбайни CLAAS завжди залишаються у використанні протягом дуже довгого часу – в деяких випадках понад п'ять десятиліть. Завдяки надзвичайно низькій щорічній втраті вартості всі серії та моделі зернозбиральних комбайнів CLAAS користуються великою популярністю, навіть якщо вони були у використанні.

Сучасні системи допомоги водієві, такі як CEMIS і GPS PILOT, сьогодні так само важливі, як і контракти на технічне обслуговування CLAAS MAXI CARE. А завдяки широкому асортименту навісного обладнання та низьким зусиллям, необхідним для переходу з одного типу культури на інший, зернозбиральні комбайни CLAAS ідеально обладнані для будь-якого застосування. Адже при збиранні врожаю потрібні швидкість, універсальність і варіативність, а також найвищий рівень надійності.

Ці характеристики об'єднують всі зернозбиральні комбайни CLAAS і є основою для 500 000 історій успіху. Саме цей досвід, накопичений за майже 90 років виробництва комбайнів, дає підстави стверджувати, що "Зроблено компанією CLAAS" – це обіцянка.

 

Claas 14 06 24 5

Щоб відзначити ювілей, обмежена кількість EVION, TRION і LEXION була побудована в спеціальному лакофарбовому покритті і з великою кількістю наклейок. DOMINATOR у відповідному дизайні буде представлений на виставці CIAME в Китаї.

 

Ювілейні машини для демонстрацій та виставок – Sales Edition для клієнтів

Щоб підкреслити глобальну мережу виробництва зернозбиральних комбайнів CLAAS і дати можливість усім регіонам однаково брати участь у святкуванні ювілею, кілька ювілейних машин були створені і створюються в особливому дизайні. LEXION, TRION, EVION і DOMINATOR будуть представлені на різних національних і міжнародних виставках, а також на днях поля і в демонстраційному режимі в найближчі тижні і місяці. Дизайн – це данина поваги історії зернозбиральних комбайнів CLAAS: Сріблястий металік символізує початок виробництва зернозбиральних комбайнів CLAAS до 1961 року, а зелений металік – добре відому кольорову гаму CLAAS, представлену в 1966 році з моделлю SENATOR. Візерунок вузликів у вигляді літер CLAAS з обох боків ювілейних машин відсилає до старого логотипу CLAAS у вигляді фігури з вузликовим гачком CLAAS – першого патенту CLAAS від 1921 року.

500 000 зернозбиральних комбайнів CLAAS – це, перш за все, 500 000 історій успіху, адже фермери та підрядники по всьому світу довіряли нам 500 000 разів", – пояснює Ян-Хендрік Мор, генеральний директор CLAAS. – Тому ми святкуємо ювілей цього агрегату на міжнародному рівні, представивши кілька ювілейних машин у Харсевінкелі, Омасі та Гаомі. Це також відображає та оцінює нашу міжнародну компетенцію та виробничу мережу зернозбиральних комбайнів, яка, звичайно ж, включає в себе наш виробничий майданчик з виробництва жаток та кукурудзозбиральних жаток в м. Терексентміклош, Угорщина".

Claas 14 06 24 6

Для сезону збору врожаю 2025 року клієнти можуть замовити версію з ювілейним силуетом на бічних крилах і спеціальними пакетами функцій.

 

Клієнти можуть взяти участь у святкуванні ювілею до сезону збирання врожаю 2025 року, придбавши спеціальну версію, яка, крім обраних характеристик обладнання, характеризується наклейками "Більше, ніж машина" на бічних панелях. Всі зернозбиральні комбайни CLAAS з 2025 модельного року також отримають невелику наклейку на дверях кабіни.

Зернозбиральний комбайн CLAAS – це набагато більше, ніж просто машина, – продовжує Мор. – Тому що за кожним EVION, TRION, LEXION і DOMINATOR стоїть потужна організація продажів, високопрофесійний сервіс, швидке і надійне постачання запасних частин і багато іншого. І останнє, але не менш важливе – потужний міжнародний маркетинг вживаних машин, який, як і технічні фактори загальної продуктивності, надійності та довговічності, надихає клієнтів у всьому світі".

 

 24 липня 2024
Експорт агропродовольчої продукції у січні-червні 2024 року збільшився проти минулорічних показників за відповідний період у 11847 млн дол. США на 5% і склав 12451 млн дол. США.
Експорт агропродовольчої продукції у січні-червні 2024 року збільшився проти минулорічних показників за відповідний період у 11847 млн дол. США на 5% і склав 12451 млн дол. США.
24 липня 2024
 24 липня 2024
За шість місяців 2024 року виробництво пива в Україні досягло 67,9 млн дал, що становить 104,2% до виробництва за аналогічний період минулого року.
За шість місяців 2024 року виробництво пива в Україні досягло 67,9 млн дал, що становить 104,2% до виробництва за аналогічний період минулого року.
24 липня 2024
 24 липня 2024
У червні 2024 року волинська компанія «Шанс Вік» офіційно презентувала власний бренд органічного чаю Travka. До того компанія 10 років займалася заготівлею та експортом дикорослих трав і ягід.
У червні 2024 року волинська компанія «Шанс Вік» офіційно презентувала власний бренд органічного чаю Travka. До того компанія 10 років займалася заготівлею та експортом дикорослих трав і ягід.
24 липня 2024
 23 липня 2024
Закупівельні ціни на ріпак в Україні протягом тижня виросли на 1000-1300 грн/т до 23000-23500 грн/т або 485-500 $/т з доставкою до портів Чорного моря на тлі стримування продажів виробниками та низької урожайності, що може скоротити експорт в новому сезоні.
Закупівельні ціни на ріпак в Україні протягом тижня виросли на 1000-1300 грн/т до 23000-23500 грн/т або 485-500 $/т з доставкою до портів Чорного моря на тлі стримування продажів виробниками та низької урожайності, що може скоротити експорт в новому сезоні.
23 липня 2024
 23 липня 2024
У податковому комітеті Верховної Ради України створено робочу групу, яка має розробити законопроєкт щодо зниження акцизів на пальне для сільгосптехніки.
У податковому комітеті Верховної Ради України створено робочу групу, яка має розробити законопроєкт щодо зниження акцизів на пальне для сільгосптехніки.
23 липня 2024
 23 липня 2024
З 24 липня 2024 року набирає чинності наказ Мінагрополітики від 15.02.2024 № 431, відповідно до якого в Україні буде діяти новий Порядок державної реєстрації потужностей.
З 24 липня 2024 року набирає чинності наказ Мінагрополітики від 15.02.2024 № 431, відповідно до якого в Україні буде діяти новий Порядок державної реєстрації потужностей.
23 липня 2024

Please publish modules in offcanvas position.