Про це повідомляє пресслужба відомства.
Зазначається, що сухпайки будуть впроваджені після завершення процесу розробки та затвердження асортименту. У межах підготовки до впровадження цих пайків уже відбулися консультації з представниками різних релігійних громад, а також з організаціями.
«Ми знаємо, що багато наших військових дотримуються різних релігійних традицій або мають особливі дієтичні потреби, тому активно співпрацюємо з релігійними громадами та експертами в галузі харчування. Ми також розуміємо важливість етичного вибору, тому рослинні сухпайки стануть важливою частиною нашої нової стратегії. Це не лише питання харчування, але й поваги до переконань кожного бійця», – коментує Дмитро Кліменков, заступник міністра оборони України.
Він також додав, що ця ініціатива є частиною ширшого підходу Міноборони до інклюзивності та забезпечення комфортних умов для всіх військовослужбовців.
Читайте також: На Київщині виготовляють крафтовий веганський мармелад
Наразі веганські пайки для військових забезпечують волонтери. Петицію до президента України створити військові страви для вегетаріанців і веганів у повсякденних операціях і в зоні бойових дій підписало 25,5 тисячі українців.
Дослідження Київського міжнародного інституту соціології тільки за 2020 рік показало, що 4,5 млн українців були вегетаріанцями, а близько 800 тис. – веганами.





