Дерегуляція – це непростий процес, а тому впроваджуватимуть її будуть поетапно. Як зазначив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус: «Дерегуляція складається з трьох етапів. Перший етап, який проводимо зараз, - це ліквідація надмірних регуляторних бар'єрів для бізнесу. Корупційна складова, що ліквідується, становила близько 2-3 млрд грн. Світові і наші місцеві експерти порахували коефіцієнти, яким буде ефект в інших сферах нашого життя, - стосовно детінізації бізнесу, зменшення державних витрат».
Завдяки такому кроку влади, відтепер перепонів на шляху підприємців стане менше. Зокрема, чекати на фітосанітарні та карантинні сертифікати доведеться не 5 днів, а лише добу. Перелік об’єктів карантинного врегулювання для внутрішніх перевезень теж скоротився на 33 види рослинних культур, що переміщуються територією України. Було відмінено надмірне адміністрування у сфері обігу пестицидів та агрохімікатів. Цебто, тепер порядок проведення державних випробувань, реєстрації та перереєстрації пестицидів й агрохімікатів значно спростився.
Крім цього, дерегуляція спрощує порядок видачі дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянств, скасовується порядок про державну реєстрацію харчових дієтичних продуктів та ін.
Загалом, коли дерегуляція реалізується, підприємці з нафтогазової, аграрної, харчової та ІТ галузей отримають більш сприятливі умови для розвитку свого бізнесу, знизиться собівартість продукції, будуть створені робочі місця і зрештою Україна стане більш привабливою для надходження іноземних і внутрішніх інвестицій.
Загалом держава отримає економічний ефект у розмірі 10-15 млрд грн до 2020 року.