Його авторами є народні депутати Олег Кулініч («Економічний розвиток»), Микола Кучер, Олександр Бакуменко, Петро Юрчишин, Валерій Давиденко, Леонід Козаченко (всі - «Блок Петра Порошенка»), Валерій Лунченко («Народний фронт»), Сергій Лабазюк («Воля народу») і Вадим Івченко (БЮТ).
Мету законопроекту вони вбачають у зменшенні корупції під час розпорядження державними та комунальними земельними ділянками, а також в оптимізації проведення земельних торгів.
В законопроекті депутати пропонують виключити з Земельного кодексу України положення, згідно яких дозволяється передавати в користування державні та комунальні землі без проведення земельних аукціонів, а також пропонується конкретизувати процедуру підготовки лотів до земельних торгів за рахунок коштів виконавця торгів.
Депутат з партії «Економічний розвиток» Олег Кулініч зазначив: «У Земельному кодексі України наведений широкий перелік випадків, коли земельні аукціони не проводяться. Сьогодні цим активно користуються в державних органах, що розпоряджаються землею. Основна схема продажу державних земель – це передача прав на землю для створення фермерських господарств без аукціону».
Цим законопроектом де-факто депутати пропонують перейти на систему прозорих і чесних аукціонів. Відповідно будуть розв’язані суперечки навколо законопроекту №1159 «Про деякі заходи посилення ролі територіальних громад в управлінні земельними ресурсами», які при розгляданні проекту закінчилися бійкою між нардепами.