Про це повідомляє Суспільне.
Тонкощами висадки спаржі з ветеранами поділився фермер Павло Булгаков. Він розповів, як правильно саджати цю культуру, яка вважається нішевою – від прокладання грядок до висадки розсади. Кожен етап потребує особливої уваги, зазначив фермер.
Перші спроби висадки розсади на Черкащині зробив ветеран з Полтавщини Микола Кравченко. Після повернення з фронту довелося наново вчитися заробляти на життя, пояснив він: «Після поранення, як списали із ЗСУ, вирішив, що жити на саму пенсію сумно. Експериментував і з бататом, і з пепіною, тощо».
Ветеран Анатолій Субкевич вже зробив перші кроки в агробізнесі. Він розповів, що робота на землі дозволяє швидше оговтатися після фронту:
«Започатковую власну справу з вирощування нішевих культур – спаржа і шафран. Роботу на землі я називаю заземленням – коли ти спокійно, в темпі природи, працюєш собі на ділянці з рослинами», – розповів Анатолій Субкевич.
Ці культури обрав відповідно до потужностей свого виробництва, пояснює Анатолій: «Не потребує багато людей, зараз проблема з кількістю людей, кваліфікованих людей готових працювати. Не потребує великої площі на початках. Поступово гармонійно можна масштабуватися. Почати з декількох соток, знайти шляхи збуту і потім нарощувати об’єми».
Читайте також: На Житомирщині ветеран розвиває горіховий бізнес
Захід організували в межах проєкту «Розбудова моделей реінтеграції ветеранів в агросекторі», розповіла його координаторка Ганна Швець.
«Це п’ять стаді-турів. Вони в різних куточках України будуть. Це – перший такий стартовий захід. Дуже багато людей зголосилися взяти участь – було на одне місце три ветерани. Це і про садівництво, і про агродрони, і про теплиці, сублімовану продукцію. Тобто такий у нас широкий спектр, це найбільш затребувані теми. Реалізовує це компанія "Агріаналітика", а проєкт – "Реінтеграція ветеранів в агросектор" – він за фінансової підтримки програми "Агро"», – додає Ганна Швець.
Протягом навчань наставники розказують про нюанси вирощування та зберігання рослин, додав фермер Павло Булгаков. Окрім висадки рослин, ветеранів вчитимуть ще й правильно їх реалізувати та готувати.
До першого етапу навчань долучилися 15 ветеранів з усієї України. Після дводенного практикуму на Черкащині, їх чекає ще чотири навчальні заходи в інших містах України.





