В Україні за півтора місяці ціна гречки знизилася на 7 грн. Також подешевшала морква, цукор та яйця, натомість подорожчали капуста, цибуля та свинина.
Про це повідомляє ТСН.ua з посиланням на директора Української асоціації постачальників торгових мереж Олексій Дорошенко.
"За останні десять днів середня вартість кілограма гречки знизилася на 1,2 грн - до 31,20 грн, а за півтора місяця крупа знизилася в ціні на 7 грн. Її "золота" ціна – 20 грн", – зазначив він.
Морква подешевшала на 4% – із 4,46 грн до 4,27 грн. На 0,20 грн упала вартість цукру – до 13,40 грн/кг.
"Україна дуже щільно інтегрована в міжнародний ринок продовольства, а ціна на цукор через початок збору цукрових буряків пішла вниз", – пояснив Дорошенко.
За звітний період ціна на яйця також знизилася на 0,30 грн – до 12,50 грн за десяток. Це вдвічі нижче, ніж на початку року. Протягом літа ціна на яйця весь час коливається на 30-50 копійок.
Капуста та цибуля подорожчали. Капуста піднялася в ціні на 6% – із 2,81 грн до 3,00 грн. Цибуля подорожчала на 4% – із 4,65 грн до 4,84 грн.
На 1 грн, до 70 грн/кг, подорожчала свинина – через світове зростання цін на це м'ясо.
"У вересні очікується зростання цін у першу чергу на найдешевші продукти харчування, без яких ми не можемо обійтися. Овочі можуть зрости в ціні до 7%, а решта продуктів – до 3%", – прогнозує експерт.