Про це повідомляє прес-служба Запорізької ОДА.
"Сільгосппідприємства регіону віддають перевагу вирощуванню сільгоспкультур зернової та технічної груп. Натомість господарства населення є основними виробниками плодоовочевої продукції, де зосереджено виробництво майже 100% картоплі, 95% овочів та 86% плодів та ягід", - йдеться у повідомленні.
Під урожай 2017 року по всіх категоріях господарств посіяно 665,8 тис. га озимих зернових, що майже на 100 тис. га більше до рівня минулого року, зокрема: пшениці - 620,7, ячменю - 44,3 і жита - 0,8 тис. га. Крім того, посіяно 29,4 тис. га озимого ріпаку.
У структурі посівних площ озимі на зерно займають 36% від ріллі. За оперативною інформацією область посідає перше місце в Україні за посівами озимої пшениці.
В середньому по області отримано сходи на площі 99,6% від посіяного. У доброму і задовільному перебувають посіви на 85,5% площ, в слабкому і зрідженому стані - на 14,5%.
"У цьому році ситуація з озимими культурами набагато краща, ніж торік. За сприятливих умов зимівлі озимих культур очікується отримати урожай зерна в обсязі 2,4 млн тонн", - додається у повідомленні.





