Відповідний лист підписали: Всеукраїнська Аграрна рада, ГС «Аграрний союз України», «Українська аграрна конфедерація», «Український клуб аграрного бізнесу», «Союз птахівників України», Асоціація «Свинарів України», Асоціація виробників молока України.
На думку підписантів, у постанові Кабміну залишилася ціла низка проблем та суперечностей нормам чинного законодавства, що грубо порушують права та законні інтереси сільгоспвиробників. Найбільше заперечень у сільгосптоваровиробників викликали положення, якими передбачається, що розрахунок бюджетної дотації повинен здійснюватися пропорційно до сплачених сільгоспвиробниками сум ПДВ за всіма видами діяльності з виробництва сільськогосподарської продукції. Це призводить до того, що сільгоспвиробники, які здійснюють дотаційні види діяльності поряд з виробництвом рослинницької продукції, а такі виробники складають більшість, фактично будуть позбавлені можливості отримати дотацію зимою і весною 2017 року.
Однією з ключових особливостей здійснення діяльності з рослинництва є її сезонний характер, що полягає у часовому розриві між вкладенням ресурсів та отриманням доходів. В першому півріччі обсяг продажів продукції рослинництва є вкрай низьким. Але в той же час виникає необхідність в закупівлі насіннєвого матеріалу, паливна, добрив тощо. Внаслідок цього у фермера виникне податковий кредит, проте не виникатиме податкових зобов'язань.
"Таким чином згаданий сільгосптоваровиробник буде позбавлений права на отримання бюджетної дотації, оскільки об'єм зобов'язань від тваринництва в більшості випадків буде меншим сукупного податкового кредиту, отриманого під час виробництва всіх видів аграрної продукції", - підкреслюють аграрії.
За словами експертів, якщо недоліки у Порядку не будуть виправлені, це може призвести до фінансової катастрофи в АПК. В особливо тяжкому становищі опиняться малі та середні господарства, які не мають елеваторних потужностей і продають врожай одразу після збирання.





