Про це сказав міністр агарної політики та продовольства України Тарас Кутовий пуд час зустрічі із делегацією Азербайджанської Республіки на чолі з міністром економіки Шахіном Мустафаєвим.
«Україна - потужний гравець у системі забезпечення світової продовольчої безпеки. Агропромисловий комплекс нашої країни не тільки нарощує виробництво, а й збільшує експорт продукції. Вважаю, що для зростання товарообігу між Україною та Азербайджаном є усі передумови», - зазначив Тарас Кутовий.
Він ознайомив присутніх з ходом реформ в Україні: держпідтримки сільгоспвиробника, земельної реформи, процесу приватизації держпідприємств, забезпечення санітарних та фітосанітарних вимог, розвитку органічного ринку.
«Продукція українських аграріїв з року в рік отримує все більшу популярність на зовнішніх ринках. Це свідчить про високу якість та конкурентоспроможність українських продуктів. Вважаю, що вона так само має сподобатися й азербайджанським покупцям», - зазначив міністр.
У свою чергу, азербайджанська сторона висловила зацікавленість у збільшенні товарообігу з Україною як у кількісних показниках так і у розширенні номенклатури постачань. Зокрема: з України - соняшникової олії, зернових, сої, кукурудзи, м’яса, шоколаду; до України - овочів, фундука, вина, чаю тощо.
Також делегація Азербайджану вбачає перспективним участь в інвестиційних проектах аграрного сектору України.
Довідково: у 2016 р. обсяги українсько-азербайджанської торгівлі товарами та послугами склали 320,31 млн дол. США. Зокрема, експорт товарів і послуг з України до Азербайджану склав 275,95 млн дол. США. Імпорт азербайджанських товарів та послуг в Україну склав 44,36 млн дол. США. Сальдо для України за цей період залишається стабільно позитивним і склало 231,59 млн дол. США.
Станом на 1 січня 2017 р. прямі азербайджанські інвестиції в економіку України склали 201,9 млн дол. США. Найбільший обсяг інвестицій спрямовано до підприємств у сфері оптової та роздрібної торгівлі, а також ремонту автотранспортних засобів - 85,0%, будівництва - 5,8% і промисловості - 5,5%.





