Як зазначається в інформаційному бюлетні незалежної Експертної ради з питань цінової ситуації на аграрному ринку, пропозицій на ринку і надалі обмежено, більшість фермерів планує поновити продажі після свят очікуючи більших цін. На користь росту цін також вплинуло послаблення гривні відносно долару. Попит на ринку присутній.
Згідно даних експертів, на ринку соняшникової олії ціни за тиждень просіли під впливом зниженого попиту та тиском зниження цін на суміжних олійних ринках. Так, на умовах поставки FOB (порти Чорного моря) ціни на олію втратили 7-8 $/т поставка в січні. На європейському ринку соняшникової олії ціни знизились на 10 $/т.
На наступному тижні на ринку соняшника прогнозується збереження існуючого рівня цін. Враховуючи нестабільність валютного ринку не виключається також ріст внутрішніх цін.
На внутрішньому ринку ріпаку за минулий тиждень цінових змін не відбулось, експортні ціни просіли на 8-10 $/т під впливом зовнішніх тенденцій. Торгівля в країні залишається на низькому рівні. Аналітики прогнозують, що на наступному тижні ріпакові ціни переважно залишатимуться на існуючому рівні.
За звітний період ціни на внутрішньому ринку сої зросли. Так, на умовах EXW-елеватор та СРТ-завод ціни прибавили 200 грн/т, ціни на умовах FOB(порти Чорного моря) просіли на 4-6 $/т переважно під тиском світових тенденцій.
"Факторами підтримки росту цін на сою залишається активний попит переробників та компаній, орієнтованих на експорт, фермери і надалі утримуються від продажів очікуючи більших цін. На підтримку гривневих цін вплинуло зниження курсу нацвалюти відносно долару. На разі основна увага виробників та експортерів сої прикута до питання відміни повернення ПДВ при експорті соняшника, сої та ріпаку", - повідомляють експерти.
На наступному тижні очікується переважно зростаюча тенденція на ринку сої.





