Готуємо ґрунт під соняшник комплексно з BEDNAR

Готуємо ґрунт під соняшник комплексно з BEDNAR

/ Актуальні статті / Вівторок, 30 травня 2023 10:34

Агрокомпанія «Трайгон Фармінг Харків», що входить в агрохолдинг Agromino, оптимізувала власну технологію обробітку ґрунту й внесення міндобрив під різні агрегати чеського виробника BEDNAR FMT

До складу агрокомпанії «Трайгон Фармінг Харків», зокрема, входять 1000 гектарів полів у Кропивницькій області та 2200 гектарів — у сусідній Черкащині. Господарство щороку збирає добрі врожаї, вдосконалюючи найефективніші технології виробництва, зокрема рішення, що пропонує BEDNAR.

 

 

Так, кілька років тому на полях «Трайгон Фармінг Харків» з’явився, без перебільшення, унікальний агрегат TERRASTRIP ZN від BEDNAR із причіпним двосекційним бункером для міндобрив COMBO-SYSTEM CS. Унікальний він завдяки тому, що чеським інженерам удалося поєднати в одній конструкції переваги глибокорозпушувача, агрегата для смугового обробітку ґрунту у глибокого локального внесення міндобрив, та ще й на різних глибинах!

Раніше ми працювали за класичною технологією, застосовуючи оборотний плуг. Однак, як почали застосовувати BEDNAR TERRASTRIP ZN, зафіксували як покращення структури ґрунту, так і відчутне підвищення врожайності. Так, приріст урожайності по соняшнику становить до 5 ц/га. За допомогою цього агрегата на наших полях здійснюємо восени глибоке розпушування на 30 см з одночасним унесенням добрив на глибину 20 см, у середньому по 120 кг/га, — розповідає керівник підрозділу «Трайгон Фармінг Харків» Олександр Онуфрик.

 

09 10 496 497 bednar 1

Керівник підрозділу «Трайгон Фармінг Харків» Олександр Онуфрик

 

Олександр Онуфрик ділиться досвідом, що така технологія основного обробітку ґрунту дає змогу зменшити норми внесення міндобрив і ефективніше його вносити. В господарстві добрива закладають із шириною 50 см (можна також на 70 або 45 см). Згодом у ці розпушені й підживлені смуги будуть висіяні кукурудза та соняшник. Утім, тут навіть уже озимий ріпак висівають на 50 см.

Ось ми на цьому полі зібрали кукурудзу, рівномірно розмістили пожнивні рештки за допомогою ще одного агрегата BEDNAR — штригельної борони STRIEGEL-PRO і далі запустили в поле TERRASTRIP ZN. Завдяки тому, що нижні шари ґрунту розпушено й туди закладено міндобрива, влітку, коли буде сильна посуха, коренева система нашого соняшнику на глибині 30–40 см матиме доступ і до вологи, і до мінерального живлення. Саме тому ми й досягаємо приросту врожайності, — пояснює Олександр Онуфрик.

 

__________________

TERRASTRIP ZN — це унікальна комбінація глибокорозпушувача і strip-till агрегата, що придатна для глибокого смугового обробітку під сівбу широкорядних культур, таких як кукурудза, соняшник, ріпак, цукровий буряк або соя

__________________

 

Цікаво, що агрегат працює в парі з 400-сильним трактором на середній швидкості 9 км/год. Навантаження на двигун трактора становить оптимальні 80%, а витрата пального — 25 л/га. За добу вдається обробити до 80 га полів.

Зазначимо, що TERRASTRIP ZN — це спеціально розроблений на базі TERRALAND глибокорозпушувач. Висока міцність рами дозволяє виконувати смуговий обробіток ґрунту на глибину до 55 см і, залежно від типу рами, з міжряддям 45–51 або 70–75 см. Як ми вже казали, TERRASTRIP ZN — це унікальна комбінація глибокорозпушувача і strip-till агрегата, що придатна для глибокого смугового обробітку під сівбу широкорядних культур, таких як кукурудза, соняшник, ріпак, цукровий буряк або соя.

Глибокорозпушувач TERRASTRIP ZN може бути обладнаний двома типами стійок. Також для ідеального вирівнювання поверхні TERRASTRIP ZN оснащений важким сталевим котком Cutpack.

 

09 10 496 497 bednar 2

Глибоке рихлення з міжряддям 50 см восени глибокорозпушувачем TERRASTRIP ZN та локальне внесення добрив

 

Спеціальна форма стійок Active-Mix забезпечує легке проникнення у ґрунт та відмінний ефект розпушування й перемішування. За один прохід стійка підриває ущільнення на заданій глибині, а верхній шар ґрунту інтенсивно перемішується і вирівнюється.

Своєю чергою, спеціальні стійки Zero-Mix з негативним кутом нахилу забезпечують обробіток ґрунту без активного перемішування. Ця операція пристає для розпушення затверділих шарів ґрунту, аерації ґрунтового профілю й створення належного ґрунтового середовища на оброблених смугах.

Розпушування ґрунту на глибину до 55 см доповнюється внесенням добрив безпосередньо в зону розвитку майбутньої кореневої зони культури.

Ця комбінація може оснащуватися трьома основними типами бункерів для міндобрив — FERTI-BOX, FERTI-CART, COMBO-SYSTEM CS. У «Трайгон Фармінг Харків» застосовують причіпний двосекційний бункер COMBO-SYSTEM CS на 5000 л. Його конструкція дає змогу водночас вносити два різні види добрив, наприклад, NPK разом із калійними гранулами під кукурудзу чи цукрові буряки. Тобто повністю закласти мінеральне живлення в нижні шари ґрунту і бути впевненим у тому, що воно спрацює. Власне приріст урожайності, озвучений Олександром Онуфриком, свідчить сам за себе.

Навесні ми закриваємо вологу на полі за допомогою 12-метрової штригельної борони BEDNAR STRIEGEL. Тією самою, що минулого року розподіляли рослинні рештки після збирання врожаю. Це універсальний і дуже зручний у роботі високопродуктивний інструмент, до того ж оснащений додатковими дисками. STRIEGEL руйнує великі грудки та знімає кірку на поверхні поля. Причому за добу ми спокійно робимо цим агрегатом до 200 га, витрачаючи мінімальну кількість пального, — зазначає керівник підрозділу ТОВ «Трайгон Фармінг Харків».

 

09 10 496 497 bednar 3

Закриття вологи навесні штригельною бороною STRIEGEL-PRO PE12000

 

Як було зазначено, цей агрегат також успішно застосовують для розподілення пожнивних решток на полі перед початком глибокого розпушування. Адже комбайни так чи інакше не в змозі рівномірно розподілити пожнивні рештки по всій ширині, і це завдання успішно виконують борони STRIEGEL-PRO з робочою шириною від 6 до 12 м. Окрім того, цю модель можна ефективно застосовувати для першого поверхневого лущення стерні, сівби покривних культур, підготовки ґрунту, розкриття й прогрівання ґрунту навесні, а також для аерації пасовищ або засіяних площ.

 

 

До переваг штригельних борін STRIEGEL-PRO можна віднести можливість незалежно встановлювати робочий кут першої та другої секції зубів. Крім того, незалежна підвіска окремих секцій сприяє вищій якості роботи, особливо на пересічених частинах поля. І, нарешті, що не менш важливо, доступний широкий спектр переднього обладнання. STRIEGEL-PRO може бути оснащена переднім ножовим котком Trash Cutter, гідравлічною вирівнювальною планкою Crushbar або різальними колтерами TURBO, що встановлені, наприклад, у ТОВ «Трайгон Фармінг Харків».

 

__________________

Супернадійні та технологічні агрегати, чудовий сервіс, приріст урожайності — досвід експлуатації техніки BEDNAR

__________________

 

І, нарешті, я особливо хочу сказати про нашого «ветерана» — попередника передпосівного компактора SWIFTER — модель BEDNAR STROM. Агрегат працює на наших полях уже чотирнадцятий рік поспіль і за цей час обробив понад 30 тис. гектарів. І йому хоч би тобі що! Це надзвичайно надійна і високоефективна модель, власне, як і вся техніка чеської компанії. Ми запускаємо STROM у поле після штригельної борони, і він справді якісно готує посівне ложе для насіння. 10-метровий агрегат обробляє по 150-200 га за добу із витратою пального трактором приблизно 6 л/га. Усі розвороти впродовж усього періоду він робить без вимілювання робочих органів. З тим, незважаючи на таке високе напрацювання, всі основні вузли в ньому — «рідні». Фактично ми лише міняємо робочі органи один раз на рік. В 2021 році ми придбали ще один такий 10 метровий компактор нового покоління SWIFTER SE і наразі також активно ним працюємо. Зокрема на цьому полі, де ми будемо сіяти соняшник, після тих операцій, про які ми говорили. Попередник була кукурудза. Як бачимо на полі багато рослинних решток, ґрунт реально вологий, але даний компактор гарно справляється з роботою, не забивається, — розповідає Олександр Онуфрик.

 

09 10 496 497 bednar 4

Компактор SWIFTER SE10000 виконує передпосівну підготовку ґрунту перед посівом соняшнику. Попередник — кукурудза

 

Нагадаємо, що модельна лінійка SWIFTER пропонує агрегати з робочою шириною від 3 до 18 м. Цей компактор застосовують для вирівнювання ґрунту та підготовки насіннєвого ложа перед сівбою. Ідеальна дрібногрудкувата структура ґрунту, прогрівання й аерація ґрунтового профілю — все це передумови для швидких і рівномірних сходів будь-якої культури. Якісно підготовлене посівне ложе дає можливість посіяти насіння на потрібній глибині та пришвидшує роботу сівалки.

Зокрема, наступниками 10-метрового STROM є агрегати модельної лінійки SWIFTER SE і з шириною захвату від 8 до 12 м. Перевагою SWIFTER SE є незалежна підвіска робочих секцій для ще ідеальнішого копіювання рельєфу.

 

09 10 496 497 bednar 5

Компактор SWIFTER SS10000 з напрацюванням більше 13 років

 

Різні робочі секції компакторів SWIFTER легко взаємозамінюються, що дозволяє адаптувати агрегат до підготовки насіннєвого ложа для конкретної культури або до сезонних і типових умов ґрунту (весняно-осінній обробіток, вологий/кам’янистий ґрунт). Комбінуючи до дев’яти операцій, компактор SWIFTER готує якісне посівне ложе за один прохід.

Що я можу сказати: супернадійні та технологічні агрегати, чудовий сервіс, приріст урожайності — це те, що я можу сказати про власний досвід експлуатації техніки BEDNAR. Як ми почали ще 13 років тому з одного агрегата, так і далі докуповуємо інші моделі чеського виробника, бо вони справді забезпечують результат, — підсумовує Олександр Онуфрик.

 

 

 23 квітня 2024
До 30 квітня 2025 року побутові споживачі газу, які є клієнтами ТОВ «Газопостачальна компанія "Нафтогаз України"», сплачуватимуть за «блакитне паливо» 7,96 грн за кубометр.
До 30 квітня 2025 року побутові споживачі газу, які є клієнтами ТОВ «Газопостачальна компанія "Нафтогаз України"», сплачуватимуть за «блакитне паливо» 7,96 грн за кубометр.
23 квітня 2024
 23 квітня 2024
Європарламент на своєму пленарному засіданні в Страсбурзі підтримав у першому читанні продовження тимчасових заходів з лібералізації торгівлі для України з одночасним захистом фермерів ЄС.
Європарламент на своєму пленарному засіданні в Страсбурзі підтримав у першому читанні продовження тимчасових заходів з лібералізації торгівлі для України з одночасним захистом фермерів ЄС.
23 квітня 2024
 23 квітня 2024
Аграрії Сумщини, станом на 18 квітня, посіяли ранніх ярих зернових та зернобобових культур на площі 50,1 тис. га, що становить 83,2% до плану.
Аграрії Сумщини, станом на 18 квітня, посіяли ранніх ярих зернових та зернобобових культур на площі 50,1 тис. га, що становить 83,2% до плану.
23 квітня 2024
 23 квітня 2024
Минулого року AMAZONE представила ринку лінійку сівалок точного моделями Precea 9000-TCC і 12000-TCC з робочою шириною 9 і 12 м. Однак вже цього року команда AMAZONE презентує українським фермерам нову 24-рядну модель PRECEA-TCC, яка ідеально підходить для сівби просапних культур, зокрема цукрових буряків, ріпаку, сої з міжряддям 45 і 50 см.
Минулого року AMAZONE представила ринку лінійку сівалок точного моделями Precea 9000-TCC і 12000-TCC з робочою шириною 9 і 12 м. Однак вже цього року команда AMAZONE презентує українським фермерам нову 24-рядну модель PRECEA-TCC, яка ідеально підходить для сівби просапних культур, зокрема цукрових буряків, ріпаку, сої з міжряддям 45 і 50 см.
23 квітня 2024
 23 квітня 2024
Ставки фрахту на перевезення зерна костерами з дунайських портів минулого тижня продовжили знижуватися. У глибоководних портах Одеси також спостерігалося послаблення ставок для хендісайзів та панамаксів.
Ставки фрахту на перевезення зерна костерами з дунайських портів минулого тижня продовжили знижуватися. У глибоководних портах Одеси також спостерігалося послаблення ставок для хендісайзів та панамаксів.
23 квітня 2024
 23 квітня 2024
Вже вкотре «Добродія Фудз» у рамках гуманітарного проєкту разом з Українською Спілкою Целіакії та за підтримки Canada-Ukraine Foundation передала близько 1150 упаковок безглютенових вівсяних пластівців WOWOATS членам спілки. Гуманітарна допомога знову ж таки буде направлена до сімей, які виховують дітей із целіакією чи непереносністю глютену та які опинилися у важкому становищі.
Вже вкотре «Добродія Фудз» у рамках гуманітарного проєкту разом з Українською Спілкою Целіакії та за підтримки Canada-Ukraine Foundation передала близько 1150 упаковок безглютенових вівсяних пластівців WOWOATS членам спілки. Гуманітарна допомога знову ж таки буде направлена до сімей, які виховують дітей із целіакією чи непереносністю глютену та ...
23 квітня 2024

Please publish modules in offcanvas position.