Насіннєвий комплекс Corteva Agriscience відзначає перший десятилітній ювілей

Насіннєвий комплекс Corteva Agriscience відзначає перший десятилітній ювілей

/ Актуальні статті / Понеділок, 05 червня 2023 09:47

За стрімкого сьогодення 10 років — це справжня історія. Особливо, коли це історія здобутків і досягнень, впровадження довершених унікальних технологій, відкриття для українських аграріїв найкращої світової генетики бренду Pioneer®

У червні цього року насіннєвий завод Corteva Agriscience в Полтавській області святкує свій перший ювілей. Про повсякденну працю, у якій постає надсучасна історія підприємства та аграрної України, історію долання викликів, що постали перед країною під час війни, забезпечення стабільної роботи та виходу на провідні технологічні рубежі — в розмові з директором з виробництва насіння в Україні Corteva Agriscience Олексієм Турчиновим.

 

09 10 496 497 30 2

Олексій Турчинов, директор з виробництва
насіння в Україні Corteva Agriscience

 

• Якими досягненнями зустрічає свій 10-річний ювілей насіннєвий комплекс Corteva Agriscience в Україні?

— З початку виробництва в Україні ми поступово зростали: набували власного досвіду, залучали досвід європейських колег, які нас навчали, як вирощувати гібридне насіння, доробляти на заводі та перевіряти на показники якості. Адже якість — це найважливіше. І тепер ми можемо пишатися тим, що якість насіння, виробленого на нашому заводі, — відповідає всім побажанням аграріїв.

Найголовнішою складовою цього є те, що наш колектив — неймовірний. На момент відкриття в нас було всього 15 співробітників, а тепер на насіннєвому комплексі працюють понад 400 з урахуванням сезонних робітників. Залучаємо дуже багато молоді, студентів останніх курсів, які по закінченні освіти лишаються працювати з нами й надалі. Це стосується як виробничої команди, так і польової команди агрономів.

І тому, попри всю складну ситуацію в країні, ми планували й плануємо нарощувати виробництво, ведемо проєктні роботи зі збільшення потужностей самого заводу та ділянок гібридизації.

 

• Неодноразово чули, що виробничий комплекс Corteva Agriscience виводить на новий рівень насіннєву галузь України й максимально задовольняє потреби аграріїв у посівному матеріалі преміальної якості. Завдяки чому?

— Головні чинники успіху криються в деталях. Наприклад, на самому початку ми стикнулися з таким питанням, що український фермер не дуже охоче сприймав насіння, яке вироблено в Україні. Навіть якщо воно знаного світового бренду. Побутувала думка, що якість насіннєвого матеріалу місцевого виробництва поступається європейському.

Цю тенденцію слід були змінювати. Ми запрошували представників господарств на завод, наочно показували весь технологічний процес, рівень виробництва, всебічний контроль якості. І також питали у фермерів: що б вони самі хотіли бачити в мішку? Завдяки такому підходу, увазі до деталей, урахуванню запитів наших клієнтів у дрібницях ми сформували свій принциповий підхід до безкомпромісної якості насіння, навіть до його зовнішнього вигляду.

09 10 496 497 31 1

Відтак впровадили унікальну новітню розробку для обробки насіння — обладнання, аналогів якому немає у Європі, дозволяє за допомогою поверхнево-активних речовин досягати максимального покриття посівного матеріалу. То ж принциповий підхід до якості з урахуванням усіх деталей проявляється навіть у тому, який вигляд має насінина.

 

• Чи складно забезпечити стабільну роботу насіннєвого заводу, посівну компанію та догляд за ділянками гібридизації в умовах ведення бойових дій на території країни?

— Ще на початку 2022 року, коли атмосфера стала вже зовсім напруженою, ми розробили план на випадок надзвичайної ситуації. Коли повномасштабна війна почалася, згідно з планом ми зупинили роботу заводу, людей евакуювали, допомогли громаді з облаштування бомбосховищ. Але за першої можливості через три тижні відновили роботу, щоб і далі забезпечувати фермерів насінням преміальної генетики бренду Pioneer®, якого вони потребували.

Так, на окупованих і замінованих територіях ми не можемо вирощувати насіння, маємо зауважувати на повітряні тривоги, які збивають ритмічність робочого графіку. Адже безпека співробітників для нас — понад усе, і на заводі діє чітке правило — всі працівники під час тривог за три хвилини полишають територію на мікроавтобусах і перебувають у сховищі. Але ми находили відповіді на всі виклики: розв’язували проблеми дефіциту пального, енергозабезпечення тощо. І працюємо й далі.

 

• На яких ключових засадах наразі ґрунтується насіннєве виробництво Corteva Agriscience в Україні?

— Із самого початку велику увагу приділяли зрошуванню полів. Нині під поливом — уже понад сімдесят відсотків площ. Ще три роки тому почали активно впроваджувати системи точного землеробства, наразі вони охоплюють понад вісімдесят відсотків площ гібридизації. Це забезпечує повну точність висіву з урахуванням параметрів ґрунтів і його окремих ділянок тощо. Є господарства, наприклад, наш давній партнер ТОВ «Полтава Сад», де провадять не лише точне землеробство, а й застосовують точкове внесення добрив у зону насіння, прикореневе внесення рідких добрив, фертигацію тощо.

Також збирання проводять двома способами. Перший — це традиційне збирання в качанах, а другий — пряме збирання звичайним зерновим комбайном із певним налаштуванням за належної вологості. Спеціальне обладнання жаток на сто відсотків дозволяє уникнути втрат.

09 10 496 497 31 2

І в результаті переваги сучасних технологій ідуть на користь усім українським фермерам. Навіть американські фахівці віддають належне нашому рівню впровадження технології точного землеробства, і ми навчаємо колег нових підходів і практик. Адже нам є чого навчити.

 

• Чому все більша увага на виробництві надається технологіям обробляння та захисту насіння?

— Преміальна технологія обробляння насіння LumiGEN® — це найкращий комплексний захист від хвороб і шкідників, до якого за потреби входить додаткове нанесення мікродобрив із біостимулятором. Звичайно, є господарства, яким потрібна тільки фунгіцидна обробка, та все більше фермерів потребують інсектицидно-фунгіцидної з додаванням інших складових. І відсоток обробленого за технологією LumiGEN® посівного матеріалу кукурудзи та соняшнику в Україні збільшується з кожним роком.

У 2021 році на заводі відкрито лабораторію з технологій обробки насіння. Наразі ми нарощуємо роботу з тестування різних рецептур за широким спектром параметрів.

Плануємо покращити перелік компонентів для обробляння насіння.

 

• Що нового з’являється в посівному арсеналі наших аграріїв, які можливості й переваги їм надає співпраця з насіннєвим комплексом Corteva Agriscience?

— Буде подальший розвиток програми LumiGEN®. З’являються і нові гібриди, збільшується пул гібридів українського походження. Є ланка нових продуктів із раннім і середньораннім ФАО. Сам на це сегмент наші фермери останніми роками переходять. Насамперед через зміни клімату. А, по-друге, дощовита осінь минулого року загострила проблему висушування зерна, і попит на гібриди з хорошою вологовіддачею підвищився.

Також ми починаємо розвивати новий для України напрям висококрохмальної кукурудзи. Це унікальна пропозиція на ринку, і ми вже розпочали співпрацю з українськими виробниками крохмалю. Це перспективний напрям, адже немає потреби вивозити зерно кукурудзи з усіма логістичними ускладненнями й обмеженнями, і його переробляють у країні. Є попит на внутрішньому ринку, та й експортувати можна простіше і з доданою вартістю.

 

• Насіння українського виробництва находить визнання не лише серед вітчизняних, а й серед європейських аграріїв. Завдяки чому Corteva в умовах надскладного 2022 року наростила експорт до ЄС посівного матеріалу кукурудзи?

— Торік ми наростили поставки насіння до країн ЄС у 16 разів — понад 200 тис. посівних одиниць. Цього сезону відправили вже більше як 300 тис. посівних одиниць. Налагоджено поставки й у країни Центральної Азії. Так що наш експортний напрямок буде поступально розвиватися, попри певні логістичні труднощі.

Насіннєвий потенціал України дуже великий, ми тільки розпочинаємо його правильно використовувати. Я впевнений, що Україна вже стає насіннєвою скарбницею Європи та світу, і ми пишаємось вагомим внеском української команди Corteva в цей напрям.

 12 квітня 2024
Європейський ринок сухого молока вчергове помітно «просів». Це миттєво відобразилось і на вартості українського товару, оскільки саме в Європу з України останнім часом експортується левова частка сухого молока.
Європейський ринок сухого молока вчергове помітно «просів». Це миттєво відобразилось і на вартості українського товару, оскільки саме в Європу з України останнім часом експортується левова частка сухого молока.
12 квітня 2024
 12 квітня 2024
Corteva, Inc., глобальна винятково сільськогосподарська компанія, спільно з державним АТ «Ощадбанк» розширюють партнерську програму кредитування українських агровиробників, даючи можливість купувати на вигідних умовах засоби захисту рослин компанії. Наразі за умовами цієї програми кредитування за зниженими ставками фермери можуть придбати насіння соняшнику, кукурудзи та озимого ріпаку преміальної генетики бренду Pioneer®.
Corteva, Inc., глобальна винятково сільськогосподарська компанія, спільно з державним АТ «Ощадбанк» розширюють партнерську програму кредитування українських агровиробників, даючи можливість купувати на вигідних умовах засоби захисту рослин компанії. Наразі за умовами цієї програми кредитування за зниженими ставками фермери можуть придбати насіння ...
12 квітня 2024
 12 квітня 2024
Європарламент схвалив оновлені «директиви щодо сніданків», згідно з якими на етикетках товарів повинна чітко вказуватись країна походження меду, а також чіткіше маркуватися вміст цукру у фруктових соках. Нові правила запровадять також для джемів та мармеладів.
Європарламент схвалив оновлені «директиви щодо сніданків», згідно з якими на етикетках товарів повинна чітко вказуватись країна походження меду, а також чіткіше маркуватися вміст цукру у фруктових соках. Нові правила запровадять також для джемів та мармеладів.
12 квітня 2024
 12 квітня 2024
У січні-лютому 2024 року Україна відправила на експорт 144 тонни живих овець і кіз на суму $158 тис.
У січні-лютому 2024 року Україна відправила на експорт 144 тонни живих овець і кіз на суму $158 тис.
12 квітня 2024
 12 квітня 2024
У Харківської області «Агрофірма "Світанок"» виробила першу в Україні органічну горіхову олію, яка виготовлена в повністю органічному виробничому ланцюжку: органічний горіховий сад – органічний виробник олії. У ДП «Укрметртестстандарт» проведені необхідні випробування та отримані висновки.
У Харківської області «Агрофірма "Світанок"» виробила першу в Україні органічну горіхову олію, яка виготовлена в повністю органічному виробничому ланцюжку: органічний горіховий сад – органічний виробник олії. У ДП «Укрметртестстандарт» проведені необхідні випробування та отримані висновки.
12 квітня 2024
 11 квітня 2024
Через блокування портів, низьку ціну на зерно та високу собівартість вирощування кукурудза для багатьох господарств стала фактично не прибутковою культурою в 2023 році.
Через блокування портів, низьку ціну на зерно та високу собівартість вирощування кукурудза для багатьох господарств стала фактично не прибутковою культурою в 2023 році.
11 квітня 2024

Please publish modules in offcanvas position.