«Уведення в експлуатацію нового цеху під час війни — найскладніший інвестиційний проєкт ALFA Smart Agro»

«Уведення в експлуатацію нового цеху під час війни — найскладніший інвестиційний проєкт ALFA Smart Agro»

/ Актуальні статті / Понеділок, 02 жовтня 2023 06:30

Білоцерківський завод препаративних форм — головна виробнича платформа ALFA Smart Agro — вводить в експлуатацію новий цех. Про великий проєкт із виробництва гранульованих гербіцидів наша розмова з керівником заводу Романом Шпаченком

? Пане Романе, як особисто Ви адаптувалися до роботи в умовах війни? Що змінилося в робочому графіку, в підходах до ухвалення рішень?

— Змінився робочий графік більшості працівників БЗПФ. Якщо раніше виробнича зміна тривала з 08:00 до 20:00, то із запровадженням комендантської години довоєнний графік втратив сенс — люди не встигали добиратися додому. Тому ми ввели цілодобові зміни як тимчасове рішення. Але виявилось, що для працівників так набагато зручніше. І тепер, хоча комендантська година скоротилася, цілодобові зміни лишаються, тому що ми побачили за цим певну оптимізацію. Загалом усі стали більш згуртованими.

 

alfa 28 09 2023 2

Роман Шпаченко

 

Окрім того, планування стало набагато продуманішим. Логістичне плече збільшилося — якщо раніше сировина напряму йшла до одеських портів, то тепер — усе через Польщу. Транзитний час від замовлення сировини до постачання — приблизно 80 днів. Під час планування ми закладаємо цей період, щоб не мати затримок у виробництві.

БЗПФ у принципі доволі швидко ввійшов у ритм. І нині, розпочавши новий сезон, ми вже не змінювали виробничий план взагалі.

 

? Чи розглядали варіант релокації заводу?

— БЗПФ — головне виробництво препаратів ALFA Smart Agro, ми не можемо переїхати окремо від компанії. Релокуватися до іншого регіону України? Наше підприємство не так просто перемістити: великі потужності, складні технології.

Так, є ризики, але ж ми не одні такі. Сьогодні в Україні всі опинилися в такій ситуації. І якщо порівнювати з тим, що було на початку повномасштабного вторгнення, коли ми навіть зі складів під Васильковом не могли сировину забрати через постійні обстріли, нині умови набагато спокійніші. Ми маємо все, щоб працювати.

Звісно, виробництво певних препаратів було перенесено на підприємства ЄС, Індії та Китаю. Це допомогло вирівняти ситуацію. Але ми ретельно контролюємо якість цієї продукції і заглиблюємося у всі деталі виробництва.

 

alfa 28 09 2023 3

Цех сухих гербіцидів — спеціально спроєктована окрема будівля із новітньою системою очищення повітря

 

? Інвестиції в розвиток БЗПФ тривають?

— Нині наш найбільший проєкт — цех гранульованих гербіцидів. Варто сказати, що це рішення було ухвалено ще до повномасштабного вторгнення, будівництво ми почали 2021 року. Але головний етап — установлення обладнання і введення в експлуатацію виробництва — прийшовся вже на війну. Тільки ненадовго ми ставили роботи на паузу, і, щойно з’явилася можливість, одразу їх поновили.

У новому цеху виготовлятимуть як складні розробки ALFA Smart Agro Триатлон, Сігур, Тривіум, так і однокомпонентні Альфа-Стар, Містард, Хаммер й інші. Це все дуже популярні продукти. І важливо, що їхнє виробництво буде перенесено в Україну.

Але також це й інвестиція в економіку України, підтримувати яку потрібно. Якщо порівняти, то на 1000 гривень продажів виробники ЗЗР сплачують більше податків, ніж імпортери. Держава загалом зацікавлена в тому, щоб більше різної продукції виготовляли в Україні. І забезпечити таку можливість — наша відповідальність як виробника.

 

alfa 28 09 2023 4

Нова лінія працює безперервно — завантаження сировини і видача готової продукції відбуваються одночасно

 

? Наскільки масштабним є проєкт з уведення в експлуатацію виробництва гранульованих гербіцидів?

— Можливості нового цеху — 300 тонн продукції на рік. ALFA Smart Agro планує експорт певних гранульованих гербіцидів до країн ЄС, тому потужності спроєктовано так, щоб задовольняти потреби і внутрішнього, і зовнішнього ринків. Це багато. Перенесення виробництва сухих гербіцидів ALFA Smart Agro в Україну — найкращий контроль якості на всіх етапах, який може бути.

Виробництво гранульованих гербіцидів — набагато складніше, ніж все, що ми вже маємо. По-перше, це безперервний процес — потік постійний, цілодобове завантаження сировини й паралельно безперервна видача готового продукту. У цьому полягає головна розбіжність між даною технологією і поетапним виробництвом концентратів суспензій або емульсій, наприклад.

По-друге, лінія була удосконалена під потреби ALFA Smart Agro, наприклад, у ній передбачено можливість поєднання не лише сухих компонентів, а й рідин, якщо цього вимагає рецептура.

Для виробництва гранул ми провели повну реконструкцію одного з цехів і добудували з нуля його значну частину. Сама лінія займає велику площу, тільки її висота понад 12 метрів. 

Завжди найвідповідальніший етап — це введення в експлуатацію технологічного обладнання. Оскільки через війну представники виробника відмовилися їхати в Україну, ми повністю взяли пусконалагоджувальні роботи на себе. Все спілкування з виробником — через листування, телефонні розмови, відео дзвінки — а це довго. А нам потрібно все обговорювати, визначати кожну критичну точку і вчитися на неї впливати.

 

alfa 28 09 2023 5

Найскладніший етап проєкту — пусконалагоджувальні роботи. Його українські фахівці реалізують самостійно

 

? Фахівців R&D ALFA Smart Agro залучено до введення в експлуатацію виробництва гранул?

— Вони доопрацювали рецептури під нашу технологію виробництва, попрацювали з додатковими компонентами. Це відбувалося вже на етапі введення окремих блоків обладнання. І справді новий рецепт, який розробили в R&D, видає гранулу максимально правильної консистенції, як потрібно. Вона не розсипається, не перетворюється на «камінчики», але, потрапляючи у воду, дуже швидко розчиняється. Тобто фахівці R&D надали промисловій суміші технологічності.

 

alfa 28 09 2023 6 1

Сушіння гранул відбувається при їхньому постійному русі і найточнішому дотриманні температурного режиму

 

? Міжнародні стандарти CropLife впроваджено у новому цеху?

— Звичайно, виробництва гербіцидів вони стосуються насамперед. CropLife — це рекомендації, сформовані провідними світовими виробниками ЗЗР для уникнення перехресного забруднення. Вони унеможливлюють потрапляння гербіцидних компонентів до фунгіцидів та інсектицидів.

Насамперед наш новий цех — окрема будівля. Тут виготовляють тільки гербіциди й тільки у формі гранул. На цьому обладнанні жодним чином не можуть виготовляти інші препарати. По-друге, у нас автономна припливно-витяжна вентиляція. Є система аспірації, яка затримує найдрібніші часточки виробничих відходів. Коефіцієнт очищення повітря — 99,99%.

Варто додати, що правил CropLife дотримуються далеко не всі виробники ЗЗР, тому що це складно і потребує додаткових інвестицій. Однак для ALFA Smart Agro питання якості завжди в пріоритеті.

 

? Із введенням нового цеху скільки видів продукції зможе виготовляти БЗПФ?

— Ми робимо концентрати суспензій, концентрати емульсій, водні розчини, розчинні концентрати, суспензії, масляні дисперсії й починаємо робити гранули. Додатково на новій лінії зможемо виготовляти порошки. Тобто це дуже великий асортимент. Взагалі існує багато різних видів ЗЗР. Але для одного підприємства це справді великий набір.

 

? Як на БЗПФ відбувається виробництво препаратів зі складними формуляціями — наприклад, Оскар Пауер, Артіс Плюс, Авіценна Плюс?

— У портфелі ALFA Smart Agro багато інноваційних розробок, тому ми постійно удосконалюємося. 2022 року на ринок України вийшов новий фунгіцид для зернових Теламус, він нині — найскладніший у виробництві. Дуже багато ресурсів потребувало налагодження виробництва протруйника Авіценна. Після цього Авіценна Плюс для БЗПФ вже не такий складний продукт.

Загалом ми готуємося до виробництва нових препаратів ALFA Smart Agro ще на етапі їхнього розроблення. Вивчаємо кожен продукт, спеціально під нього робимо якісь унікальні речі для свого обладнання — вводимо нові контролери, пришвидшувачі змішування, міняємо характеристики млинів. І навчаємо персонал.

 

alfa 28 09 2023 7 1

Млин — серце всієї установки

 

? Чи можливо віддати виробництво такого препарату на аутсорс?

— Цього року наші працівники їздили в Польщу — допомагали запускати виробництво продукту, який ALFA Smart Agro передала іншому виробнику, тому що у нас були максимально завантажені лінії. Оцінивши можливості цього підприємства, можна сказати, що такий продукт, як Артіс Плюс вони не змогли б робити. Такий продукт, як Логус, вони б не змогли робити. Вони можуть виготовляти масляні дисперсії, концентрати суспензій, що саме по собі складно. Але до препаратів, де є свої тонкощі, вони не готові.

Я думаю, що взагалі одиниці підприємств здатні адаптуватися під кожен конкретний продукт так, як це робить БЗПФ.

 

alfa 28 09 2023 8 1

Обладнання адаптоване під особливості складних формуляцій сухих гербіцидів ALFA Smart Agro

 

? Порівнюючи БЗПФ із підприємствами у Європі, Китаї, які ще висновки ви для себе робите?

— У нас на заводі є п’ять ліній, і ми одночасно можемо робити п’ять різних продуктів. Така гнучкість є нашою сильною стороною. Є інша модель, коли виробник ЗЗР має суперсучасну і суперпотужну лінію, але попри технологічність вона може виготовляти тільки один вид продукції. А ми знаємо, що, наприклад, подрібнення — це все одно тривалий процес, отже, потрібно кілька таких ліній. Тому перевага БЗПФ у тому, що ми можемо за досить короткий час на достатньо високій швидкості виготовити великий асортимент препаратів. Це наш козир.

І, звичайно, ALFA Smart Agro має унікальну багаторівневу систему контролю якості Multi Control. До речі, дослідження, які ми проводимо по кожній партії, доводять, що у БЗПФ прекрасні показники кількості діючих речовин у продуктах — максимальне наближення до номіналу. І ми виконуємо всі міжнародні стандарти якості CIPAC. Протягом року не було жодної скарги від агровиробників щодо якості препаратів, виготовлених на БЗПФ, — для будь-якого виробника ЗЗР це феноменальний показник.

 

alfa 28 09 2023 9

Перенесення виробництва гранульованих гербіцидів ALFA Smart Agro в Україну дозволяє контролювати якість продукції на найвищому рівні

 

? Якість — це завжди дорого і потребує значних ресурсів. Чому ALFA Smart Agro йде цим шляхом?

— Без контролю якості процес не буде працювати взагалі. Кожен етап виробництва ЗЗР ALFA Smart Agro супроводжується контролем. Навіть елементарно температура під час виготовлення продукту, розміри частинок, pH води, яку використовують, впливають на результат. Від них залежать стабільність препарату і взагалі його ефективність. Є десятки показників, за якими потрібно стежити постійно.

 

? Чи змінюється попит українських аграріїв у питаннях ЗЗР і як ці зміни впливають на виробників ЗЗР?

— Давно в Україні не говорили про збитковість рослинництва, і ось це нова реальність. Кожні зайві 10–20 дол./га — шлях до збитковості. Зрозуміло, аграрії будуть скорочувати витрати. Я думаю, що сьогодні препарати ALFA Smart Agro — найкраще рішення для оптимізації захисту без втрати ефективності. Тому що знаю, який шлях проходить кожен продукт і яким принциповим для нас є питання якості. Ми чітко дотримуємося технології виробництва, ретельно перевіряємо сировину, використовуємо якісні допоміжні компоненти, що закуповуємо, зокрема, у ЄС. Взагалі питання якості препаратів нині стає номером один.

Ринок ЗЗР в Україні серйозно скоротився. І через те, що зменшилися обсяги виробництва, ми також були змушені зменшити колектив. Повномасштабна війна — нові виклики для всіх. І при цьому ринку потрібна продукція ALFA Smart Agro і потрібна висока якість.

 

? Нещодавно в Україні відкрився ще один завод із виробництва МКД та ЗЗР. На вашу думку, як це вплине на агроринок?

— Ми щиро вітаємо колег. Виробництво засобів захисту рослин — це відповідально, складно, потребує вузькоспеціалізованих знань і досвіду. Те, що галузь, яка в Україні була побудована фактично з нуля, розвивається, — однозначно добре для українських аграріїв.

 

? Зима близько. БЗПФ готується до роботи в умовах енергетичної кризи?

— Для нас зима — період інтенсивного виробництва, коли ми виготовляємо більшу частину продукції. На місяць може бути до 40 найменувань продукції, і цей асортимент потрібно виготовити в різних обсягах — від 100 літрів до кількох сотень тонн. Тому що до початку весняної посівної 70% препаратів, необхідних аграріям на сезон, а то і більше, вже мають бути на наших складах.

Виробництво ЗЗР повністю залежить від електроенергії. Сонячні панелі точно не закриють потреби БЗПФ — не наш варіант. Ми подбали про додаткове джерело енергії — завели на завод лінію з іншої підстанції. І на сьогодні завод уже має дві мережі живлення. І ще ми придбали генератор на випадок аварійних ситуацій, його буде достатньо, щоб вирішити нагальні питання і не зупиняти роботу складу, відвантаження продукції.

Ми з українськими аграріями в одному човні — у нас спільні проблеми й спільні надії. Ми вболіваємо за український агроекспорт, за відновлення морських шляхів. І ми й далі розвиваємося в Україні, тому що це наш дім. Тому працюємо і робимо свою роботу якнайкраще!

 23 квітня 2024
До 30 квітня 2025 року побутові споживачі газу, які є клієнтами ТОВ «Газопостачальна компанія "Нафтогаз України"», сплачуватимуть за «блакитне паливо» 7,96 грн за кубометр.
До 30 квітня 2025 року побутові споживачі газу, які є клієнтами ТОВ «Газопостачальна компанія "Нафтогаз України"», сплачуватимуть за «блакитне паливо» 7,96 грн за кубометр.
23 квітня 2024
 23 квітня 2024
Європарламент на своєму пленарному засіданні в Страсбурзі підтримав у першому читанні продовження тимчасових заходів з лібералізації торгівлі для України з одночасним захистом фермерів ЄС.
Європарламент на своєму пленарному засіданні в Страсбурзі підтримав у першому читанні продовження тимчасових заходів з лібералізації торгівлі для України з одночасним захистом фермерів ЄС.
23 квітня 2024
 23 квітня 2024
Аграрії Сумщини, станом на 18 квітня, посіяли ранніх ярих зернових та зернобобових культур на площі 50,1 тис. га, що становить 83,2% до плану.
Аграрії Сумщини, станом на 18 квітня, посіяли ранніх ярих зернових та зернобобових культур на площі 50,1 тис. га, що становить 83,2% до плану.
23 квітня 2024
 23 квітня 2024
Минулого року AMAZONE представила ринку лінійку сівалок точного моделями Precea 9000-TCC і 12000-TCC з робочою шириною 9 і 12 м. Однак вже цього року команда AMAZONE презентує українським фермерам нову 24-рядну модель PRECEA-TCC, яка ідеально підходить для сівби просапних культур, зокрема цукрових буряків, ріпаку, сої з міжряддям 45 і 50 см.
Минулого року AMAZONE представила ринку лінійку сівалок точного моделями Precea 9000-TCC і 12000-TCC з робочою шириною 9 і 12 м. Однак вже цього року команда AMAZONE презентує українським фермерам нову 24-рядну модель PRECEA-TCC, яка ідеально підходить для сівби просапних культур, зокрема цукрових буряків, ріпаку, сої з міжряддям 45 і 50 см.
23 квітня 2024
 23 квітня 2024
Ставки фрахту на перевезення зерна костерами з дунайських портів минулого тижня продовжили знижуватися. У глибоководних портах Одеси також спостерігалося послаблення ставок для хендісайзів та панамаксів.
Ставки фрахту на перевезення зерна костерами з дунайських портів минулого тижня продовжили знижуватися. У глибоководних портах Одеси також спостерігалося послаблення ставок для хендісайзів та панамаксів.
23 квітня 2024
 23 квітня 2024
Вже вкотре «Добродія Фудз» у рамках гуманітарного проєкту разом з Українською Спілкою Целіакії та за підтримки Canada-Ukraine Foundation передала близько 1150 упаковок безглютенових вівсяних пластівців WOWOATS членам спілки. Гуманітарна допомога знову ж таки буде направлена до сімей, які виховують дітей із целіакією чи непереносністю глютену та які опинилися у важкому становищі.
Вже вкотре «Добродія Фудз» у рамках гуманітарного проєкту разом з Українською Спілкою Целіакії та за підтримки Canada-Ukraine Foundation передала близько 1150 упаковок безглютенових вівсяних пластівців WOWOATS членам спілки. Гуманітарна допомога знову ж таки буде направлена до сімей, які виховують дітей із целіакією чи непереносністю глютену та ...
23 квітня 2024

Please publish modules in offcanvas position.