Червоні, потужні й стильні!

Червоні, потужні й стильні!

/ Актуальні статті / Четвер, 12 жовтня 2023 09:05

CASE IH разом зі STEYR презентували лінійку ударних новинок, серед яких цілковито автономний трактор, електрогібрид та надпотужний QUADTRAC

Напередодні «Агротехніки-2023» один із найбільших виробників сільгосптехніки у світі — компанія CASE IH традиційно спромоглася вразити аграріїв. На спільній із VADERSTAD презентації Farming Red, яка відбулася на австрійських полях, CASE IH показав цікаві якісно нові машини, нові технології та підходи до роботи з клієнтами.

Зокрема, мова про систему CASE IH CONNECT ROOM HUB для забезпечення максимально повного та комфортного підтримання клієнтів. Як декларує цю новацію сам виробник, це «перехід від реактивного до проактивного, а в деяких випадках і превентивного підходу до підтримання клієнтів».

17 18 504 505 85 1

Просто кажучи, це звільнення фермерів від клопотів і турбот, пов’язаних із технічною справністю сільгоспмашин та коректністю їх роботи. Згідно з таким підходом підключені машини CASE IH безперервно генерують дані в процесі роботи в полі — робочі параметри, стан компонентів техніки, агрономічні дані — і надсилають їх до нещодавно організованого загальноєвропейського центру CASE IH Connect Room у Сент-Валентині.

 

______________________________

ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ

Коли система Connect Room Hub виявляє потенційну проблему, автоматичне сповіщення миттєво надсилається до Connect Room дилера CASE IH, який може вжити негайних заходів — інколи ще до виникнення проблеми, запобігаючи простоям клієнтської техніки. Дилер також може провести віддалену діагностику машини клієнта з Connect Room і навіть під’єднатися до дисплея машини та вжити заходів, не покидаючи свого місця. Connect Room Hub також може допомогти клієнтам підтримувати свій парк техніки в ідеальному порядку, не порушуючи хід сільгоспробіт, заздалегідь зателефонувавши їм та призначивши планове технічне обслуговування відповідно до робочого графіку клієнтів.

______________________________

 

Експерти CASE IH аналізують ці дані, перетворюючи їх на постійно вдосконалювані алгоритми, що генерують попередження, рекомендації з експлуатації машини та корисні відомості для клієнтів.

Connect Room Hub також генерує три типи звітів, що дають змогу замовнику отримувати максимальну віддачу від своїх машин, підтримувати їх у хорошому стані та захищати свої інвестиції.

Прагнення до високоефективної автоматизації роботи аграріїв спонукало команду CASE IH до реалізації одного з найунікальніших проєктів сучасності — створення повністю автономного трактора на базі MAGNUM 340. 6 вересня 2023 року в Австрії відбулася європейська прем’єра цієї унікальної машини!

17 18 504 505 85 2

Автономний трактор може працювати під керуванням оператора, який перебуває в кабіні й має змогу керувати автономними системами трактора, або ж взагалі без ручного керування. В такому разі керування та контроль над роботою машини здійснюється дистанційно. І маємо сказати, що на власні очі таке видовище просто вражає: і коли автономний MAGNUM без оператора урочисто оминає натовп журналістів, а поготів, коли він методично нарізає загінки з культиватором на полі!

Цікаво, що наразі автономний трактор здатен працювати в автономному режимі на швидкості до 24,1 км/год, однак уже в найближчому майбутньому цю цифру буде істотно збільшено. Причому в електронний «мозок» трактора можна закладати карти конкретної місцевості та полів, щоб машина могла враховувати особливості рельєфу.

Нам вдалося не просто оглянути цю машину та помилуватися на неї здалеку в полі, а рухатися поруч неї на синхронній швидкості. Її безперервна робота протягом кількох годин поспіль була бездоганною, і годі порахувати, на скільки вищою буде її продуктивність праці, якщо автономний MAGNUM 340 із причіпним агрегатом працюватиме отаким чином день і ніч. Поготів без помилок і перерв, спричинених об’єктивним людським чинником.

17 18 504 505 85 3

Гадаємо, що до промислового впровадження цієї технології насправді лишилося не так багато, як може здатися — на наш погляд, ця автономна машина цілком робоча і готова до інтенсивного використання.

І як можна було оминути увагою 778-сильний красень QUADTRAC 715 AFS Connect, який окрім фірмових 4-гусеничних траків зі збільшеною площею контакту отримав новий 16-літровий двигун FPT Cursor із двоступеневим турбонагнітачем, а також модернізовану трансмісію Powershift.

17 18 504 505 86 1

Ця модель може похвалитися статусом найпотужнішого у світі серійного трактора, і вона стала чудовим доповненням лінійки популярних 4-тракових тракторів CASE IH. Це не просто потужні й високопродуктивні машини, а ще й трактори, що здійснюють мінімальний тиск на ґрунт, можуть заходити раніше в поле навесні та реально економлять пальне завдяки покращеній передачі тягового зусилля на ґрунт.

Зазначимо, що високий крутний момент забезпечується двоступеневою системою турбонаддуву з проміжним охолодженням, що гарантує швидкий відгук на навантаження за складних умов роботи. Цікаво, що бак QUADTRAC 715 AFS Connect вміщує майже 2 т пального, що гарантує багатогодинну безперебійну роботу.

Двигун QUADTRAC 715 AFS Connect працює з новітньою 16-ступеневою трансмісією CASE IH PowerDrive із системою автоматичного керування продуктивністю (APM).

17 18 504 505 86 2

Нові гусениці, призначені для роботи у важких умовах, суттєво модернізовано. Їх довжину збільшено на 305 мм, що забезпечує більший контакт із ґрунтом, покращує передання потужності, підвищує тягове зусилля та зменшує ущільнення. Діаметр приводного колеса становить 1008 мм проти 910 мм на попередній моделі. До того ж на приводному колесі в постійному зачепленні перебувають не чотири, а п’ять зачепів, що дає змогу витримувати вищий крутний момент і максимально збільшити строк експлуатації гусениці.

Цей трактор також вирізняється покращеними елементами оснащення, починаючи від комфорту кабіни та зовнішнього освітлення і завершуючи посиленою навіскою та гідравлікою.

Для покращеного керування можна встановити другий термінал AFS Pro 1200 для керування системою автоводіння AFS AccuGuide та системою автоматичного розвороту на кінцях гону AccuTurn Pro, керування навісним обладнанням ISOBUS, автонавігації тощо. Технологія AFS Connect дає змогу реєструвати дані про машину й агрономічні показники, включно з двостороннім переданням даних між трактором та онлайн-порталом myCaseIH, а також забезпечує можливість віддаленого моніторингу.

 

______________________________

ДОКЛАДНО

Систему камер і радарів застосовують для постійного моніторингу навколишнього простору трактора на наявність перешкод і можливості розпочати рух. Використовуючи штучний інтелект, контролер Raven Perception обробляє безперервний потік зображень, інтерпретує їх та ідентифікує перешкоди. У разі виявлення такої трактор зупиняється, а на під’єднаний до нього інтелектуальний пристрій власника/менеджера надходить сигнал, що дає змогу оцінити ситуацію та визначити подальші дії. У разі відмови датчика виявлення перешкод передбачено вбудовані процедури захисту від збоїв, що дають змогу перевести обладнання в безпечний режим роботи, допоки не з’явиться можливість втручання людини. У малоймовірному випадку повної відмови датчика машина зупиняється і відправляє сигнал тривоги на інтелектуальний пристрій оператора.

______________________________

 

Власне детальніше оглянути цю та інші новинки CASE IH можна буде вже на виставці Agritechnica в листопаді 2023 року в Ганновері.

Утім, прем’єри CASE IH та STEYR не обмежилися тільки цими найгучнішими новаціями. В полях неподалік австрійського Сент-Валентина не бракувало яскравої оновленої техніки.

Зокрема, бренд STEYR показав свій найпотужніший трактор 6340 Terrus CVT. Машина має високотехнологічний 6,7-літровий 6-циліндровий двигун FPT Nef N67, який генерує на 9% більше потужності, ніж попередня модель — 340 к. с. З тим максимальний крутний момент становить 1398 ньютон-метрів за 1400 об/хв!

Синхронно з новим двигуном працює безступенева трансмісія S-Control CVT, яка отримала оновлений гідростатичний блок, керуюче програмне забезпечення, основні компоненти, а також оновлений задній диференціал і ВВП.

17 18 504 505 86 3

6340 Terrus CVT успадкував удосконалену гальмівну систему причепа S-Brake від попередньої моделі 6300. Коли водій знижує швидкість, натискаючи на важіль підлокітника Multicontroller або відпускаючи педаль акселератора, S-Brake порівнює цільову швидкість із фактичною й регулює прикладене гальмівне зусилля на основі датчика крутного моменту маховика та даних електронного керування двигуном.

STEYR пропонує Terrus CVT у пакетах Evolution і Excellence — в обох установлено гідравлічну систему з витратою 165 або 220 л/хв, задню навіску, потужністю 11 058 кг і два термінали в салоні: Infomat 1200 і дисплей на правій передній стійці. До пакета Excellence входять додаткові функції, починаючи від зовнішніх користувачів і закінчуючи динаміками преміумкласу.

Ще одна цікава модель від STEYR — 281-сильний трактор 6280 Absolut CVT із 6,7-літровим 6-циліндровим двигуном FPT N67. Цікаво, що ця машина доступна тільки з трансмісією S-Control CVT. Нові налаштування трансмісії, оснащені реверсом Powershuttle, дозволяють регулювати, зберігати й активізувати різні режими роботи трактора залежно від ситуації.

Цікаво, що для оптимального керування навісним обладнанням тут є підіймач з електронним керуванням вантажністю понад 10 тис. кілограмів і 2- або 4-швидкісний ВВП: 540E/1000 або 1000/1000E або 540/540E/1000/1000E.

Ще одна новинка від STEYR — трактор Plus 4120, що входить до нової лінійки Plus, яка складається з п’яти машин, потужністю від 80 до 120 к. с. Ця потужність досягається завдяки 3,6-літровому чотирициліндровому двигуну FPT. Ці трактори мають двоступеневу трансмісію HiLo з колісною формулою 24 × 24. Серія Plus може постачатися з підвіскою кабіни та великими дисками до 38 дюймів. Завдяки цьому дорожній просвіт трактора становить 480 мм. Цікаво, що в такого «малюка» потужність задньої підвіски досягає 5 т, а передньої — 3,5 т! Своєю чергою, продуктивність гідравлічного насоса становить солідні 80 л/хв.

17 18 504 505 86 4

І, нарешті, ми не могли ніяк оминути увагою гібридний трактор STEYR Hybrid CVT на базі стандартного трактора STEYR 6175 Impuls CVT. З одного боку, ми можемо розглядати цю модель як звичайний трактор, задню вісь якого приводить у рух двигун через звичайну трансмісію CVT. З іншого — тут передня вісь має електричний привід. Якщо потрібна потужність менша за 73 кВт (100 к. с.), трактор має повністю електричний привід на передню вісь. У такому разі двигун обертається зі швидкістю 1100 обертів. Як тільки потрібна додаткова потужність, звичайна безступенева трансмісія вмикається через інтелектуальне зчеплення, і трактор має повний привід. STEYR називає цю технологію режимом E-Eco, який дає змогу заощадити до 10% пального!

CASE IH потурбувався і про оновлення свого парку телескопічних навантажувачів. Зокрема, ми детально ознайомилися з оновленою моделлю Farmlift 742. Машину оснащено системою перемикання передач PowerDrive 6F/3R та низкою допоміжних систем для зручності керування. Максимальна вантажність моделі досягає 4,2 т, а висота підіймання — 7 м. Час опускання та підіймання вантажів завдяки вдосконаленій гідравліці вдалося скоротити відразу на 25%, тобто дуже істотно підвищити продуктивність роботи.

Можливості телескопічного навантажувача Farmlift 742 зросли й внаслідок інтеграції удостоєної нагороди EIMA 2022 електрогідравлічної самовирівнювальної системи навісного обладнання. Програмне забезпечення машини миттєво розраховує точну потребу в потоках мастила для нахилу циліндра, оптимізуючи точність самовирівнювання. Новий 7-дюймовий кольоровий ЖК-екран дозволяє легко розраховувати головні дані машини, а за допомогою навігаційного кодера дозволяє виконувати всі налаштування.

На завершення нашої розповіді маємо сказати, що лінійка тракторів CASE IH разом зі STEYR — це просто неосяжний космос, у якому кожен фермер може знайти оптимальне рішення та зазирнути в майбутнє галузі. Ми радимо, якщо буде така змога, обов’язково ознайомитися зі згаданими вище та іншими новинками обох брендів на стенді виставки у Ганновері. Це справді високі технології, які ідуть на не один, а відразу на кілька кроків попереду світових тенденцій розвитку тракторної техніки.

 18 квітня 2024
Українські виробники картоплі знову мусять знижувати ціни на свою продукцію.
Українські виробники картоплі знову мусять знижувати ціни на свою продукцію.
18 квітня 2024
 18 квітня 2024
Ціни на свиней забійних кондицій в Україні зміцнюються третій тиждень поспіль. Так, у ході минулих торгів котирування на ринку живця зміцнилися на 1-2 грн/кг чи у середньому на 2,2%.
Ціни на свиней забійних кондицій в Україні зміцнюються третій тиждень поспіль. Так, у ході минулих торгів котирування на ринку живця зміцнилися на 1-2 грн/кг чи у середньому на 2,2%.
18 квітня 2024
 18 квітня 2024
У 2024 році виробництво ріпаку в Україні може лише незначно поступитися врожаю 2023 року, склавши близько 4,3 млн тонн, що на 4% вище попередньої оцінки, проте на 7% нижче показника 2023 року.
У 2024 році виробництво ріпаку в Україні може лише незначно поступитися врожаю 2023 року, склавши близько 4,3 млн тонн, що на 4% вище попередньої оцінки, проте на 7% нижче показника 2023 року.
18 квітня 2024
 18 квітня 2024
Польські аграрії з організації «Польське ошукане село» у Підкарпатському воєводстві з 9-ї ранку четверга на 48 годин заблокували рух вантажівок біля ПП «Медика-Шегині» та «Корчова-Краківець» із вимогами до уряду Польщі виконати зобов'язання, зокрема, щодо надання доплат до окремих видів агропродукції.
Польські аграрії з організації «Польське ошукане село» у Підкарпатському воєводстві з 9-ї ранку четверга на 48 годин заблокували рух вантажівок біля ПП «Медика-Шегині» та «Корчова-Краківець» із вимогами до уряду Польщі виконати зобов'язання, зокрема, щодо надання доплат до окремих видів агропродукції.
18 квітня 2024
 18 квітня 2024
В червні поточного року має розпочатися будівництво інтермодального «сухого порту» Horonda Platform в с. Горонда Закарпатської області.
В червні поточного року має розпочатися будівництво інтермодального «сухого порту» Horonda Platform в с. Горонда Закарпатської області.
18 квітня 2024
 18 квітня 2024
Збитки сільського господарства через втрати ґрунтів внаслідок воєнних дій лише в Харківській області складають майже 37 мільярдів гривень.
Збитки сільського господарства через втрати ґрунтів внаслідок воєнних дій лише в Харківській області складають майже 37 мільярдів гривень.
18 квітня 2024

Please publish modules in offcanvas position.