PÖTTINGER: те, чого потребують аграрії!

PÖTTINGER: те, чого потребують аграрії!

/ Актуальні статті / П'ятниця, 13 жовтня 2023 09:18

На початку вересня 2023 року родинне сільгоспмашинобудівне підприємство PÖTTINGER, розташоване в австрійському Гріскірхені, вкотре продемонструвало, завдяки чому воно стрімко завойовує довіру аграріїв усього світу

Як відомо, PÖTTINGER — це не корпорація і не група компаній. Це австрійська родинна компанія з багаторічною історією, яка починала ще з кінних агрегатів і сьогодні упевнено конкурує з найпотужнішими світовими брендами. Втім, українським фермерам це не потрібно довго пояснювати, бо на наших полях відмінно працюють уже, мабуть, тисячі ґрунтообробних, посівних і кормозаготівельних машин PÖTTINGER.

Не дивно, що пресконференція та польові покази новинок австрійського виробника сільгосптехніки зібрали в Гріскірхені понад сотню журналістів із провідних видань Європи та Північної Америки. Адже PÖTTINGER насамперед відомий своєю увагою до конкретних завдань, які стоять перед аграріями, а також унікальною надійністю своїх машин і сміливим упровадженням інноваційних рішень.

17 18 504 505 80 2

Нині аграрний сектор Європи та суміжні галузі виробництва переживають непрості часи, про що на зустрічі з журналістами відверто розповів прессекретар і керівник компанії PÖTTINGER Грегор Дітахмаєр.

Ці труднощі розпочалися ще під час пандемії коронавірусу й тривають внаслідок російської агресії проти України. За оцінками аналітиків PÖTTINGER, найближчим часом ситуація не покращиться і всіх виробників сільгосптехніки очікують складні випробування.

Утім, команда PÖTTINGER не збирається сидіти склавши руки й відповідає на ці виклики єдино розумним способом: якістю продукції та інноваціями. Власне саме це дало змогу збільшити фінансовий обіг австрійської компанії, який зріс поточного сезону на 26,8%, досягши солідної цифри у 641 млн євро. Але, за словами Грегора Дітахмаєра, це тільки проміжний результат, і серед найближчих планів PÖTTINGER — довести цей показник до 1 млрд євро.

17 18 504 505 81 1

Власне, ми не маємо сумнівів, що австрійцям вдасться втілити не лише ці, а й сміливіші плани, бо ці люди знають, що роблять, і роблять це максимально ефективно. Це проглядається і під час ознайомлення з виробництвом на заводі в Гріскірхені, і з новими технологічними рішеннями, що є доступними вже сьогодні чи надійдуть у продаж найближчим часом.

Річ у тім, що маркетологи PÖTTINGER будують плани розвитку компанії, ґрунтуючись не на абстрактних віяннях моди, а на реальних потребах фермерів й аграріїв у різних країнах, зокрема і в Україні. Практично скрізь подорожчали пальне, ЗЗР та міндобрива, а також ускладнюються кліматичні умови. Те, що раніше вирішували за допомогою дорогої «хімії» або додатковим проходженням ґрунтообробного агрегата, сьогодні треба зробити тоншим та менш витратним способом.

17 18 504 505 81 2

Саме такі рішення пропонує PÖTTINGER, влаштувавши попередній показ перед «Агрітехнікою» в німецькому Ганновері, яка відбудеться в листопаді цього року. Ми пропонуємо ознайомитися з найактуальнішими для українського ринку технологічними моментами, що мають вигляд вкрай потрібних та ефективних.

Так, кілька років тому PÖTTINGER придбав лінійку ґрунтообробних машин в австрійського виробника Cross Farm Solutions, результатом чого стали такі унікальні рішення, як ROTOCARE, FLEXCARE V і TINECARE, продемонстровані, неподалік Гріскірхена. ROTOCARE V — це ротаційна борона, оснащена «зірочками» з лопатеподібними зубцями. Машина може застосовуватися для виконання найрізноманітніших завдань і насамперед — для догляду за посівами зернових культур, що мають вузькі міжряддя. Відстань між робочими органами ROTOCARE V становить всього 8,9 см.

Її лопаті буквально «впиваються» в ґрунт і розривають ґрунтову кірку, вириваючи бур’яни з коренем і викидаючи їх на поверхню, де ті висихають. Причому ROTOCARE V може працювати на глибину до 4 см, що дає змогу працювати досходово на таких культурах, як кукурудза чи соя, а отже, не залежати від якості та ефективності дії ґрунтових гербіцидів. Налаштування здійснюють за допомогою зміни робочої швидкості (чим вона є вищою, тим меншою буде глибина обробітку), опорного колеса та гідроциліндрів із довжиною верхньої тяги. Цікаво, що робоча швидкість борони ROTOCARE V може сягати 20 км/год і більше, що істотно підвищує продуктивність роботи.

17 18 504 505 82 1

Австрійський виробник пропонує на вибір три варіації ROTOCARE V — із шириною захвату 6,6; 8 та 12,4 м. Необхідна потужність трактора починається із 90 к. с. І цього року ця модель отримала таке корисне оновлення, як можливість установлення спеціального бункера Tegosem місткістю від 200 до 500 л, який можна використовувати для підсівання насіння або для внесення мікрогранул.

Зазначимо, що ця та інші розробки, про які ми розповімо нижче, перебувають у тренді повсюдного зниження ваги хімічного захисту посівів від бур’янів на користь більш екологічного і дешевшого механічного.

Цьому цілковито відповідає наступна модель — міжрядний культиватор із суперточним веденням по рядках FLEXCARE V. За точний рух трактора відповідає GPS-навігація, а причіпного агрегата — спеціальна камера.

Взагалі про нинішнє зростання актуальності міжрядних культиваторів можна говорити дуже й дуже багато. Скажімо так — це доволі вигідний спосіб гарантовано знищити відсотків 80–90 бур’янів і падалиці у посівах, мінімізувавши застосування «хімії», а отже, і фітотоксичності на культурних рослинах. До того ж за допомогою міжрядних культиваторів розпушується ґрунт, що поліпшує циркуляцію вологи та повітря в прикореневій зоні молодих сходів.

Однак ще не так давно більшість вітчизняних аграріїв ставилися до міжрядних культиваторів швидше негативно, адже будь-яка похибка у точності ведення — і ми самі собі вирізаємо відсотків 10–15% рослин у рядках. Проте з появою таких машин, як FLEXCARE V, цю проблему вдалося блискуче усунути. Культиватор тут рухається за точним сигналом і даними з камерами однаково впевнено і вдень, і вночі завдяки світлодіодним ліхтарям.

17 18 504 505 82 2

Просапні культиватори FLEXCARE V також пропонуються у трьох варіаціях із робочою шириною 4,7 м, 6,2 та 9,2 м. Важливою новацією, представленою 2023 року, є оптимізація роботи FLEXCARE V за допомогою спеціальної панелі Control, що дало змогу спростити всі налаштування та підвищити ефективність роботи машини. До речі, відкриємо секрет читачам: одна з таких машин уже працює на господарстві України.

Сьогодні ефективне рослинництво є неможливим без досконалої штригельної борони, і такі агрегати стрімко повертають колишню популярність. З цією метою PÖTTINGER представила модель TINECARE V 12200 MASTER з робочою шириною 12,20 м.

TINECARE V має унікальну запатентовану систему притискних пружин. Завдяки граблинам із попереднім натягом нівелюються коливання тиску, а тиск граблин є однаковим на всій робочий ширині — незалежно від нерівностей ґрунту.

TINECARE V із постійним тиском застосовують для пошкодження, виривання або присипання бур’янів у фазу шильця. Окрім того, борона може стимулювати процес кущення та руйнувати кірку на поверхні. Окрема навіска граблин забезпечує ідеальне пристосування борони до нерівностей і насипів.

 

________________________

ДО РЕЧІ

У компанії PÖTTINGER успішно функціонує Центр технологій та інновацій (TIZ 3), який було засновано 2002 року. Центр використовується як для найрізноманітніших випробувань сільськогосподарської техніки PÖTTINGER, так і для реалізації пілотних проєктів для зовнішніх замовників. Нещодавно TIZ 3 було розширено, і він отримав 1800 м² додаткової площі. 1300 м² відведено під технологію тестування, а решта — для прототипування з обладнанням, куди входить станція тестування компонентів площею для індивідуальних установок випробувального стенда. Випробування, що імітують реальні умови експлуатації, заощаджують до 75% часу та коштів, порівнюючи з практичними випробуваннями, що проводять у польових умовах.

________________________

 

Істотні оновлення торкнулися й інших ґрунтообробних агрегатів PÖTTINGER. Так, австрійська компанія представила новий навісний оборотний плуг середнього класу для тракторів потужністю до 200 к. с.: SERVO 3000. Для цієї нової моделі інженерний відділ запозичив чимало конструктивних переваг із потужнішого SERVO 4000, щоб поєднати надійність і довговічність. Плуги SERVO 3000 доступні з 3, 4 або 5 корпусами, і до того ж мають найбільші варіації налаштувань робочої ширини корпуса та зазорів під балкою.

Також для забезпечення високої продуктивності сівби за обробки стерні або передпосівної підготовки компанія PÖTTINGER тепер оснастила не лише свої стерньові культиватори TERRIA, а й причіпні дискові борони TERRADISC 8001 T/10001 T системою розподілення добрив, з’єднаною з фронтальним бункером AMICO F. Відтепер міндобрива можна вносити одночасно з обробітком ґрунту, що дає змогу істотно заощадити час та витрати. Новий фронтальний бункер AMICO F від PÖTTINGER у поєднанні з культиваторами TERRIA пропонує можливість унесення добрив і сівби проміжних культур. Завдяки об’єму в 1700 або 2400 л і розподіленню об’єму бункера 60 : 40 забезпечується широкий спектр використання. Бункер доступний як з одним дозувальним апаратом, так і з двома — для змішування різних компонентів.

Для зручності експлуатації фронтальний бункер AMICO F стандартно оснащено ISOBUS. Унесення матеріалу відбувається за принципом Single Shoot із бункера під тиском. За допомогою інтелектуального керування можна проводити диференційне внесення компонентів через керування як одним, так і двома дозувальними апаратами. Крім того, завдяки системі керування ISOBUS бункер можна без проблем використовувати з машинами інших виробників.

17 18 504 505 82 3

Калібрування можна зручно виконати за допомогою зовнішньої кнопки. Додаткова завантажувальна платформа полегшує заповнення бункера. Для спустошення залишків доступний отвір на герметичному гвинтовому з’єднанні.

Зазначимо також і те, що потужні ротаційні борони LION отримали оновлений зовнішній вигляд. Оновлення стосується моделей з робочою шириною від 2,5 до 4 м, які можна комбінувати із сівалками, вони незмінно характеризуються високою надійністю та якістю роботи.

Посівна техніка PÖTTINGER також отримали корисні оновлення. Зокрема, механічні сівалки VITASEM з інноваційними функціями пропонують як у навісному, так і начіпному виконанні. В конструкції сівалки великий дводисковий сошник DUAL DISC розрізає пожнивні рештки та формує чисте посівне ложе. В комбінації з розумним висівним елементом досягається рівномірна і чиста борозна.

Універсальна сівалка TERRASEM отримала нову систему комфортного керування Profiline. На ринку представлено нові моделі з 8- та 9-метровою робочою шириною. Завдяки дисковій бороні як передпосівному обробітку TERRASEM ідеально підходить для мульчованої сівби, також опційно доступні хвилясті диски WAVE DISC для смугового обробітку ґрунту. Варіант CLASSIC без передпосівного обробітку вирізняється легкістю пересування по полях, готових до сівби. Завдяки великій робочій ширині можлива висока робоча швидкість із найкращою точністю закладання насіння.

Нове розміщення всіх робочих органів гарантує, що машина працює на 100% прямолінійно та ефективно. І дискова борона, і сошники для внесення добрив, і дводискові сошники DUAL DISC для сівби встановлено в X-положенні.

Системи дозування розроблено для найвищої точності дозування насіння, вони забезпечують точну сівбу різних видів насіння. TERRASEM V 8000 D і TERRASEM V 9000 D стандартно оснащено двома системами дозування й мають об’єм бункера 5600 л. Можлива норма висіву від 1,5 до 420 кг за швидкості 12 км/год. Норму висіву можна легко й зручно регулювати з кабіни трактора.

Сподіваємося, що з цими та багатьма іншими високоефективними рішеннями від PÖTTINGER наші читачі матимуть змогу ознайомитися вже найближчим часом: чи то в Ганновері, чи то безпосередньо на полях України. Ми ж висловлюємо глибоку подяку компанії PÖTTINGER за можливість побувати на її виробництві й на власні очі побачити новинки. А ще — за те, що, незважаючи ні на що, українське представництво австрійської фірми забезпечує весь технологічний супровід своїх чудових машин по всій території України — там, де це лишень тільки можливо. Адже аграрний сектор нашої держави має розвиватися, попри все, і як би нам не було сутужно, інноваційні технології допомагають пережити цей складний період.

Усе буде добре!

Ігор Павлюк

 18 квітня 2024
Українські виробники картоплі знову мусять знижувати ціни на свою продукцію.
Українські виробники картоплі знову мусять знижувати ціни на свою продукцію.
18 квітня 2024
 18 квітня 2024
Ціни на свиней забійних кондицій в Україні зміцнюються третій тиждень поспіль. Так, у ході минулих торгів котирування на ринку живця зміцнилися на 1-2 грн/кг чи у середньому на 2,2%.
Ціни на свиней забійних кондицій в Україні зміцнюються третій тиждень поспіль. Так, у ході минулих торгів котирування на ринку живця зміцнилися на 1-2 грн/кг чи у середньому на 2,2%.
18 квітня 2024
 18 квітня 2024
У 2024 році виробництво ріпаку в Україні може лише незначно поступитися врожаю 2023 року, склавши близько 4,3 млн тонн, що на 4% вище попередньої оцінки, проте на 7% нижче показника 2023 року.
У 2024 році виробництво ріпаку в Україні може лише незначно поступитися врожаю 2023 року, склавши близько 4,3 млн тонн, що на 4% вище попередньої оцінки, проте на 7% нижче показника 2023 року.
18 квітня 2024
 18 квітня 2024
Польські аграрії з організації «Польське ошукане село» у Підкарпатському воєводстві з 9-ї ранку четверга на 48 годин заблокували рух вантажівок біля ПП «Медика-Шегині» та «Корчова-Краківець» із вимогами до уряду Польщі виконати зобов'язання, зокрема, щодо надання доплат до окремих видів агропродукції.
Польські аграрії з організації «Польське ошукане село» у Підкарпатському воєводстві з 9-ї ранку четверга на 48 годин заблокували рух вантажівок біля ПП «Медика-Шегині» та «Корчова-Краківець» із вимогами до уряду Польщі виконати зобов'язання, зокрема, щодо надання доплат до окремих видів агропродукції.
18 квітня 2024
 18 квітня 2024
В червні поточного року має розпочатися будівництво інтермодального «сухого порту» Horonda Platform в с. Горонда Закарпатської області.
В червні поточного року має розпочатися будівництво інтермодального «сухого порту» Horonda Platform в с. Горонда Закарпатської області.
18 квітня 2024
 18 квітня 2024
Збитки сільського господарства через втрати ґрунтів внаслідок воєнних дій лише в Харківській області складають майже 37 мільярдів гривень.
Збитки сільського господарства через втрати ґрунтів внаслідок воєнних дій лише в Харківській області складають майже 37 мільярдів гривень.
18 квітня 2024

Please publish modules in offcanvas position.